Zmywacz do lakieru (3)

Profesjonalny zmywacz do lakieru to preparat, który powinien mieć pod ręką każdy, kto zajmuje się zdobieniem paznokci. Dzięki niemu można się pozbyć pozostałości wcześniejszego lakieru oraz usunąć niechcianą stylizację. Zdarza się też, że któreś pociągnięcie pędzelkiem nie wyjdzie i trzeba będzie je po prostu zmyć.
Zmywacz do lakieru marki Evonails zapewnia skuteczność i szybkie działanie. W swoim składzie zawiera lanolinę. Jego delikatna formuła zapewnia bezpieczeństwo skórze dłoni tak, by nie ulegały podrażnieniom w trakcie zabiegu.

Zobacz całą kolekcję
Pojemność
  1. 100 ml (1)
  2. 500 ml (1)
  3. 1000 ml (1)
Cena
  1. 5
    27
  2.  
  3. -
Sortuj wg
Sortuj wg

Zmywacz do lakieru - wszystko, co warto o nim wiedzieć

O pięknych, zadbanych paznokciach marzy każda kobieta, która lubi znakomicie wyglądać i lśnić w towarzystwie. Na szczęcie doskonały manicure można zyskać bez żadnego problemu dzięki wizycie w profesjonalnym salonie kosmetycznym. Niektóre Panie potrafią także tworzyć wspaniałe zdobienia paznokci w zaciszu własnego domu. Jednak każda stylizacja, nawet ta najbardziej udana, niestety, z czasem może się znudzić. Bywa też tak, że wykonany manicure zupełnie nie spełnia wcześniejszych wyobrażeń, co sprawia, że należy zrobić go całkiem od nowa. Wówczas, trzeba również usunąć założony wcześniej na paznokcie lakier, do czego niezbędny okaże się dobry zmywacz. Warto sprawdzić również płyny do dezynfekcji rąk, czy płyny do paznokci hybrydowych.

Rodzaje zmywaczy do paznokci

Zmywacz do paznokci to preparat niezbędny każdej kobiecie, która kocha piękne paznokcie. Na rynku można odnaleźć kilka rodzajów zmywaczy do paznokci. Wśród nich zdecydowanie największą popularnością cieszą się te w płynie. Ponadto, chętnie wybierane są zmywacze w płatkach, sprzedawane w szczelnie zamkniętych pudełeczkach. Istnieją również zmywacze w żelu, które aplikuje się od razu na płytkę paznokcia. Ostatnim rodzajem zmywaczy jest środek w piasku. Zmywacz tego typu doskonale sprawdza się jako pomoc w czasie malowania paznokci.

Zmywacz do paznokci - co w nim można znaleźć?

Co tak właściwie znajduje się w zmywaczu do paznokci? Nikt raczej nie zastanawia się nad tym za bardzo, podczas stosowania środków tego rodzaju. Warto jednak sprawdzać skład zmywaczy, by mieć pewność, czy są całkowicie bezpieczne dla skóry i paznokci.

W bezacetonowych zmywaczach do paznokci można zazwyczaj odnaleźć witaminę F. Zmywacze tego typu doskonale nadają się do kruchych, rozdwajających się paznokci. Pozwalają dbać o skórki i nie wysuszają. Do cienkich paznokci warto stosować zmywacze, które zawierają w sobie również witaminę E oraz B5. Pielęgnować paznokcie pozwalają również preparaty z dodatkiem ekstraktu z pszenicy czy z wapnem w składzie. W zmywaczach do lakieru można także odnaleźć ekstrakty z moreli, idealne do naturalnych paznokci. Do sztucznych paznokci natomiast najlepiej sprawdza się zmywacz z rumiankiem i keratyną.

Zmywacz acetonowy i bezacetonowy - co je różni?

Zmywacze acetonowe i bezacetonowe różnią się od siebie pod względem rozpuszczalnika, który został w nich zastosowany. W recepturze zmywaczy używa się octanu etylu lub octanu butylu. Pierwszy z nich odznacza się ładnym zapachem, jednak jest dość drażniący i toksyczny. Ten drugi natomiast również posiada ładny, delikatny zapach, właściwości drażniące, ponadto, również jest toksyczny. Jeśli natomiast chodzi o zmywacze z acetonem, to one także podrażniają, jednak nie zawierają toksyn. Warto uważać w czasie stosowania acetonu, gdyż zbyt częste korzystanie z tego środka może spowodować podrażnienia skóry. Składniki, takie ja olejki, gliceryna i witaminy, które dodatkowo znajdują się w składach zmywaczy do lakieru, łagodzą na szczęście silne działanie rozpuszczalników, dlatego można stosować je bez obawy.

Zmywacz acetonowy znacznie szybciej i precyzyjniej usuwa lakier z paznokci, jednak najlepiej sprawdza się do usuwania lakieru hybrydowego oraz manicure’u żelowego. Kobiety, które uwielbiają tego typu stylizacje, koniecznie powinny używać właśnie acetonu do usuwania starych warstw lakieru.

Jak samodzielnie usunąć lakier hybrydowy z paznokci?

Samodzielne usuwanie lakieru hybrydowego wcale nie jest trudne. Wystarczy dobry aceton kosmetyczny i kilka innych akcesoriów, takich jak miseczka, płatki kosmetyczne czy folia aluminiowa.

Jednym ze sposobów, które umożliwiają zmycie lakieru hybrydowego jest zanurzenie paznokci na około pięć minut w miseczce, wypełnionej acetonem. Można także nawilżyć paznokcie acetonem za pomocą przeciętych na pół płatków kosmetycznych. Nasączony płynem płatek należy owinąć na paznokciu, a następnie nawinąć folię aluminiową i potrzymać tak paznokcie przez około dziesięć minut lub w razie potrzeby piętnaście minut.
Po wyjęciu palców z miseczki z płynem, lakier powinien bez problemu odchodzić z powierzchni paznokci. Jeśli jednak jeszcze nie da się go usunąć przy pomocy wacika, wówczas należy przez chwilę potrzymać palce w miseczce z acetonem i podważyć lakier przy użyciu patyczka. Po usunięciu lakieru palce trzeba posmarować odżywką do paznokci lub odpowiednim olejkiem.  

Oprócz acetonu kosmetycznego można również używać zmywacza z acetonem. Ten sposób jest jednak o wiele bardziej czasochłonny. Aby zmyć lakier hybrydowy przy użyciu zmywacza, konieczne będzie zastosowanie oliwki, którą należy posmarować skórę wokół paznokci. Następnie należy spiłować lakier, przy pomocy gruboziarnistego pilniczka, aby trochę go rozmiękczyć. Trzeba jednak pamiętać, aby czynność tę wykonywać bardzo ostrożnie i delikatnie. W przeciwnym razie można niechcący uszkodzić naturalną płytkę paznokcia. Paznokcie, przygotowane w ten sposób, można następnie zawinąć w waciki, nasączone zmywaczem z acetonem. Po piętnastu minutach lakier powinien być już łatwy do usunięcia.

zobacz jako pierwsza najnowsze kolekcje,
promocje, konkursy oraz porady
i inspiracje od Evonails.