Zestawy do paznokci (1)

Początki zawsze są najtrudniejsze. By uzupełnianie ekwipunku stało się przyjemniejsze Evonails stworzyło startowe zestawy do paznokci, dzięki którym wszystko jest o wiele łatwiejsze. Różnego rodzaju akcesoria i niezbędne produkty zostały dobrane w taki sposób, by każdy znalazł idealny komplet na dobry start.
Z ofertą Evonails nawet raczkujący salon kosmetyczny odnajdzie coś dla siebie i będzie mógł szybko rozpocząć profesjonalną pracę.

Zobacz całą kolekcję
Cena
  1. 498
    499
  2.  
  3. -
Sortuj wg
Sortuj wg

Zestawy do paznokci – rozpocznij swoją przygodę z manicurem

Przygotowywanie efektownej stylizacji paznokci, którą mogą zachwycać się wszyscy naokoło, nie jest wbrew pozorom wcale takie proste. Mimo wszystko, wiele osób, niemających wcześniej styczności z wykonywaniem manicure’u ani pedicure’u, chce rozpocząć naukę tego trudnego fachu. Są to podstawowe przyrządy których estetyka pasuje do domów jak i do wyposażenia salonów kosmetycznych. Niektórzy natomiast zbierają się powoli do otworzenia własnego salonu kosmetycznego i chcieliby od czegoś zacząć. Faktem jest, że każdemu styliście potrzebne są profesjonalne narzędzia, umożliwiające wykonanie danej stylizacji. Trudno bowiem przypuszczać, by do swojej pracy podchodził kompletnie nieprzygotowany. W tym celu powinien zaopatrzyć się nie tylko w podstawowe tworzywo do wykonywania zdobień paznokci – lakier czy żel, ale również w przybory, takie jak chociażby cążki, pilniki czy gilotyna. Tego typu gadżety, kupowane na sztuki, zwykle generują spore koszty, a na to zaczynając często nie można sobie jeszcze pozwolić. Dlatego zostały wymyślone profesjonalne zestawy startowe, zawierające w sobie wszystko to, co potrzebne jest do wykonania konkretnego zabiegu upiększającego.

Czemu służą zestawy startowe do paznokci?

Zestawy startowe do paznokci, jak sama nazwa wskazuje, są przeznaczone dla tych, którzy dopiero zabierają się za tworzenie profesjonalnego manicure’u. Składają się przede wszystkim z narzędzi oraz innych akcesoriów, koniecznych do przeprowadzenia konkretnej stylizacji. Niektóre zawierają wyłącznie podstawowe przybory, inne natomiast mogą mieć na swoim wyposażeniu także kilka lakierów bądź żeli. Tak czy inaczej, nie bywają one raczej zbyt rozbudowane, ponieważ ich przeznaczenie to konkretny rodzaj stylizacji paznokci. Zostają one zwykle jednak pomyślane w taki sposób, by móc rozwijać swoje zdolności i eksperymentować przez zakupieniem większej ilości akcesoriów.

Zestawy do paznokci hybrydowych

Manicure hybrydowy to jedna z bardziej złożonych, a zarazem skomplikowanych stylizacji paznokci. Aby go wykonać, poza specjalnymi lakierami, potrzebne są także odpowiednie narzędzia. Jeśli ktoś zamierza właśnie rozpocząć próby tworzenia zdobień przy użyciu lakierów hybrydowych, może zdecydować się na specjalny zestaw. Na początek zwykle producenci proponują trzy, cztery buteleczki z kolorowymi lakierami hybrydowymi (bardzo często można wybrać barwy z większej palety), lakier bazowy oraz lakier budujący. Poza nimi w zestawie może znaleźć się aceton kosmetyczny, służący do przemywania paznokci oraz późniejszego zmywania lakieru, a także specjalny cleaner. Aby manicure mógł zostać właściwie przygotowany, a paznokcie dobrze przyjęły nakładane warstwy lakierów hybrydowych, konieczne jest dodanie do zestawu takich narzędzi, jak: blok polerski, pilnik, waciki kosmetyczne oraz drewniany patyczek, służący do odsuwania skórek. Nie należy też zapomnieć o lampie UV lub lampie UV LED, której użycie będzie konieczne do utwardzenia poszczególnych warstw lakieru.

Zestawy do paznokci żelowych

Manicure żelowy również wykonuje się z materiałów światłoutwardzalnych, dlatego w każdym zestawie przeznaczonym do jego tworzenia, nawet tym najbardziej podstawowym, musi występować lampa UV bądź lampa UV LED. Do tego zwykle dodawanych jest kilka żeli UV (wszystko zależy od tego, jakiego typu stylizacja jest przewidziana do wykonania – mogą to być więc żele typu french, żele kolorowe, metaliczne lub brokatowe). Konieczna jest także obecność skutecznego removera (zmywacza do masy żelowej), płynu budującego, wpływającego na zwiększenie przyczepności żelu do naturalnej płytki paznokcia lub do powierzchni tipsa oraz cleanera, który pozwala na likwidację lepkiej warstwy, która powstaje w trakcie utwardzania żelu. Ponadto, może się tam znaleźć kilka pilników o różnej ziarnistości, gilotyna, pędzelek do rozprowadzaniu żelu, drewniany patyczek do odsuwania skórek, blok polerski, a także opcjonalnie tipsy i/lub szablony. Z tak stworzonym zestawem można już spokojnie przechodzić do żelowego stylizowania paznokci.

Zestawy do manicure’u i pedicure’u klasycznego

Niektórzy jednak wolą pozostać przy klasyce. Do przygotowania manicure’u klasycznego są potrzebne oczywiście odpowiednie narzędzia, pozwalające w określony sposób opracować płytkę paznokcia. Z reguły zestawy tego typu zawierają jedynie najważniejsze przybory, bez których trudno byłoby wykonać jakąkolwiek stylizację. Są one niewielkie, składane, odpowiednie na przykład wtedy, gdy ktoś musi zabrać narzędzia ze sobą i wykonać manicure w innym miejscu (poza salonem lub domem). Zwykle składają się z profesjonalnych, ergonomicznych cążków, obcinaczy (może być mały i/lub duży), nożyczek do paznokci, pilnika, pęsety oraz kopytek – do skórek oraz do paznokci. Warto zwracać uwagę szczególnie na zestawy, które proponują pilniki diamentowe – metalowe pilniki nie nadają się bowiem do modelowania naturalnych paznokci. Wszystkie pozostałe narzędzia są zwykle wykonane ze stali nierdzewnej, by zapewnić najwyższą jakość i wytrzymałość podczas użytkowania.

zobacz jako pierwsza najnowsze kolekcje,
promocje, konkursy oraz porady
i inspiracje od Evonails.