Żele French do paznokci (8)

Manicure typu french to wciąż bardzo modny, choć klasyczny sposób dekorowania paznokci. Można go uzyskać dzięki zastosowaniu odpowiednich żeli UV. Wykonuje się go na rozmaite sposoby, tworząc albo przebojową wersję z ulubionymi kolorami, albo stonowaną, elegancką odsłonę do pracy.
Żele french do paznokci marki Evonails zapewnią najwyższą jakość i trwałość wykonanego manicure'u. Charakteryzują się doskonałą przyczepnością, ponieważ ich doskonale przygotowana konsystencja uniemożliwia odklejanie się od tipsa.

Zobacz całą kolekcję
Pojemność
  1. 5 g (2)
  2. 15 g (2)
  3. 30 g (2)
  4. 50 g (2)
Cena
  1. 19
    125
  2.  
  3. -
Sortuj wg
Sortuj wg

Żele French do paznokci – i ponadczasowy manicure staje się osiągalny

French manicure to rodzaj stylizacji paznokci, na który moda chyba nigdy nie przeminie. Jest to wyjątkowy sposób zdobienia paznokci, zachowujący ich naturalny wygląd, a jednocześnie nadający klasycznego piękna. W swojej najbardziej podstawowej wersji polega on na stworzeniu mlecznobiałej warstwy kryjącej na półksiężycach końcowej partii paznokci oraz pokryciu całej powierzchni kolorem zbliżonym do naturalnej płytki bądź transparentnym specyfikiem. Obecnie wykorzystuje się coraz nowsze technologie do tworzenia tego typu zdobień. French manicure można więc też uzyskać przy wykorzystaniu specjalnych żeli UV.

Żele french nadają się przede wszystkim do stylizowania końcówki manicure frenchowego, a także do zwykłego ozdabiania paznokci. Charakteryzują się konsystencją, odpowiednio dopasowaną do tworzenia tego typu dekoracji, a swoją trwałość zawdzięczają utwardzaniu za pomocą lampy UV. Dzięki nim można wykonać profesjonalny french manicure w wersji permanentnej.

Poszczególne żele typu french różnią się między sobą pod względem gęstości oraz stopnia krycia, jaki zapewniają na paznokciu. Można dodawać do nich odrobiny pigmentu, by stylizacja nabrała delikatnego połysku o określonej barwie. Kolory żeli nie są bowiem zbyt zróżnicowane – skupiają się na rozmaitych odcieniach róży i jaśniejszych, beżowych tonacjach. Można także spotkać się z żelem przezroczystym, a także, co chyba oczywiste, klasycznie białym. Preparaty tego typu mają bardzo różnorodne zastosowanie. Z jednej strony będą stanowić doskonałą bazę pod frencha, z drugiej natomiast tworzyć jej eleganckie dopełnienie. Wszystko zależy wyłącznie od tego, jak zdecyduje się użyć ich stylista oraz jaki efekt końcowy został przewidziany dla stylizacji.

Manicure french z wykorzystaniem żeli UV

Przygotowanie french manicure’u przy użyciu żeli światłoutwardzalnych można przeprowadzić na wiele sposobów. Możliwe jest wykonanie go na naturalnej płytce paznokcia bądź poprzez położenie tipsa, który następnie zostanie odpowiednio ozdobiony. Na początku w obu przypadkach trzeba przygotować „obszar roboczy”, czyli paznokcie. W tym celu dezynfekuje się dłonie, a potem odtłuszcza powierzchnię płytki. W tym momencie, jeśli wykonuje się bardziej popularny french na tipsie (jest on mniej inwazyjny dla paznokci, ponieważ przy ostatecznym modelowaniu spiłowuje się tworzywo sztuczne, a nie naturalną płytkę), należy go osadzić za pomocą kleju.

W przypadku manicure’u na tipsie, konieczne okazuje się nałożenie pierwszej, średniej grubości warstwy żelu przezroczystego, w kolorze różu bądź beżu na całą powierzchnię paznokcia. Trzeba wówczas uważać, by preparat został dobrze rozprowadzony i nie powstały żadne zgrubienia oraz by nie pozalewał skórek dookoła płytki. Potem powinien nastąpić moment odpowiedniego utwardzenia żelu przy wykorzystaniu profesjonalnej lampy UV. Dopiero w następnej kolejności można nałożyć na samą końcówkę paznokci białą linię, tworzącą efektowny półksiężyc, a potem utwardzić to, co powstało. Później całość należy pokryć żelem przezroczystym dla wyrównania i jednocześnie utrwalenia całej stylizacji. Na koniec uformowany paznokieć powinno się jeszcze opiłować delikatnym pilnikiem oraz specjalną kosteczką i nałożyć ostatnią już warstwę – tym razem nabłyszczającą, chroniącą pozostałe przed ewentualnymi uszkodzeniami. Posiadamy w swojej ofercie również żele nabłyszczające do paznokci.

Do przykrycia wszelkich niedoskonałości polecamy nasze żele kamuflujące.

Cały proces aplikacji żeli oraz przygotowywania stylizacji nie jest wcale przesadnie skomplikowany, lepiej jednak zawsze zaufać doświadczeniu specjalistów, by mogli stworzyć coś niezwykłego. Dzięki temu można uniknąć ewentualnych błędów podczas tworzenia manicure’u oraz zadbać o bezpieczeństwo paznokci.

Po przeprowadzonym zabiegu skórki dookoła paznokci, a także tipsy warto posmarować oliwką. Ich delikatne wmasowanie zapewni odpowiednie nawilżenie, a co więcej dostarczy niezbędnych witamin, wzmacniających tamtejsze okolice.

Szukasz żelu w konkretnym kolorze? Sprawdź:

Klasyka piękna na Twoich paznokciach

Elegancki efekt, jaki zapewnią żele french przy zdobieniu paznokci to coś niepowtarzalnego. Mnogość odcieni różu, jaka obecnie jest oferowana na rynku, pozwala na tworzenie zarówno delikatnych stylizacji na co dzień – chociażby do pracy oraz nieco bardziej wyrazistych na specjalne okazje. Każda kobieta sama wie, czego akurat potrzebuje, dlatego może wybrać taką wersję, które według niej lepiej się sprawdzi.

French manicure można też dodatkowo ozdabiać. Ciekawe wzory, wykonane żelem w okolicy paska białego koloru, na pewno zwrócą uwagę każdego. Będą też doskonałą alternatywą dla tradycyjnego zdobienia paznokci metodami UV.

Trwałość i wyjątkowość

Ogromną zaletą manicure’u, wykonanego przy pomocy żeli french, oczywiście poza jego wyjątkowym wyglądem, okazuje się niezwykła trwałość. Stylizacja, podobnie jak inne zdobienia żelowe, utrzymuje się na paznokciach nawet do kilku tygodni. Dzięki warstwie wykończeniowej, nałożonej w odpowiedniej chwili i w odpowiedni sposób, jest odporna na ewentualne uszkodzenia. Nie ma więc obawy, że podczas codziennej pracy piękny wzór zostanie zniszczony, a pieczołowicie wymodelowany paznokieć ulegnie odkształceniu.

zobacz jako pierwsza najnowsze kolekcje,
promocje, konkursy oraz porady
i inspiracje od Evonails.