Żele budujące do paznokci (8)

Żele budujące do paznokci to istotny element każdego dzieła, tworzonego na powierzchni paznokcia. Dzięki nim tworzona jest specjalna warstwa modelująca, zwana inaczej budującą, którą wykonuje się na warstwie podkładowej. Mogą być przezroczyste lub w kolorze różu bądź mlecznego różu.
Żele budujące od Evonails zagwarantują najwyższą trwałość, a ich idealna, gęsta konsystencja sprawi, że będą doskonale przylegały do wcześniej położnej warstwy. W razie potrzeby, dla uzyskania większej grubości paznokcia, żel można nałożyć kilkukrotnie.

Zobacz całą kolekcję
Pojemność
  1. 5 g (2)
  2. 15 g (2)
  3. 30 g (2)
  4. 50 g (2)
Cena
  1. 19
    125
  2.  
  3. -
Sortuj wg
Sortuj wg

Żele budujące do paznokci – klucz do pięknych paznokci

Wydaje się, że najważniejszą warstwą przy tworzeniu wyjątkowej stylizacji przy użyciu profesjonalnych żeli UV, jest kolor. To przecież on przyciąga uwagę wszystkich naokoło sprawiając, że paznokcie stają się tak piękne i wyjątkowe. Tymczasem podstawą manicure’u żelowego okazuje się druga z kolei, gruba warstwa, od której tak naprawdę zależy wszystko – czy kolor będzie się dobrze trzymał, czy paznokieć zachowa odpowiedni kształt oraz czy nie ulegnie żadnej deformacji. Aby ją utworzyć, wykorzystuje się żel builder, czyli po prostu żel budujący.

Preparaty tego rodzaju charakteryzują się bardzo dobrą przyczepnością, dzięki której silnie przywierają do warstwy bazowej, która pokrywa naturalną płytkę paznokcia. Dzięki nim może powstać wiele różnych stylizacji, niemożliwych do wykonania z pominięciem ich aplikacji. Tylko przy wykorzystaniu żelu budującego ozdobny paznokieć zyska należytą trwałość i stanie się odporny na ewentualne uszkodzenia.

Żel budujący w manicure

Piękny manicure to coś, o czym marzy każda kobieta. Nieważne, czy zależy jej na żywych, radosnych kolorach, czy raczej na stonowanych barwach, jakie chciałaby nosić bez przeszkód na co dzień, na przykład do pracy. Aby jednak uzyskać trwały efekt, zachwalany przez wszystkich użytkowników żeli do paznokci, trzeba koniecznie pamiętać o użyciu odpowiedniego buildera.

Dobry żel budujący ma typowo gęstą konsystencję. Bez problemu rozprowadza się na warstwie bazowej, nie tworząc zgrubień ani innego rodzaju zauważalnych wypukłości. Ich głównym zadaniem jest przede wszystkim odpowiednio ukształtować, czyli wymodelować płytkę paznokcia, by ta ładnie wyglądała już po nałożeniu wybranego koloru. Dzięki nim można też dodać paznokciowi nieco długości, a ponadto właściwie go wyprofilować, by wyglądał jak najbardziej naturalnie. Musi też nadać mu odpowiednią grubość, co w rezultacie zwiększa jego końcową trwałość.

Żele budujące bardzo często w ogóle nie mają koloru lub występują w barwach zbliżonych do naturalnej płytki paznokcia – na przykład różowej lub mlecznej. Nie posiadają też intensywnego zapachu, charakterystycznego dla tradycyjnych lakierów, przeznaczonych do malowania paznokci. Podobnie jak inne żele UV, przeznaczone do tworzenia długotrwałej stylizacji, wymagają utwardzenia przy pomocy specjalnej lampy, znajdującej się na wyposażeniu każdego profesjonalnego salonu kosmetycznego. Większość żelów budujących można wykorzystać również jako warstwę wykończeniową, która ma utrwalać nałożony wcześniej kolor, przy okazji nadając jej interesującego połysku. W zależności od tego, jaki efekt chce się otrzymać, należy nałożyć jedną lub więcej warstw preparatu.

Trwałość, skuteczność i bezpieczeństwo

Niejedna kobieta, która choć raz miała na paznokciach stylizację, wykonaną w fachowym salonie kosmetycznym przy użyciu żeli UV, pewnie zastanawiała się, czemu zawdzięcza tak doskonałą trwałość. Powłoka, wykonana z plastycznego, utwardzonego żelu nie kruszy się bowiem, nie odpryskuje ani nie odkształca przy wykonywaniu codziennych obowiązków, niezależnie od tego, jakiego są one charakteru. Natomiast do uzyskania efektu połysku używane są specjalne żele nabłyszczające. To z jednej strony gwarantuje ochronę kolorowej warstwie, która jest bezpieczna w trakcie wszelkich czynności, z drugiej natomiast daje poczucie komfortu, gdyż nie trzeba się cały czas pilnować, by nie uszkodzić sobie manicure’u. Podstawowym elementem, wpływającym na jakość żelowej stylizacji, jest żel budujący (także w funkcji utrwalającej).

Dobry żel french do paznokci manicure typu builder, taki jak preparaty marki Evonails, nie zażółca stylizacji. Co więcej, dzięki umiejętnie przygotowanej konsystencji nie rozlewa się poza płytkę paznokcia, a co za tym idzie, nie zakrywa skórek, które nie wyglądałyby zbyt estetycznie, zalane substancją. Z drugiej strony musi się też łatwo poddawać modelowaniu, być w pewnym sensie „miękkim”, żeby utworzyć dokładnie taki kształt, jaki zapragnie nadać mu stylista.

Szukasz żelu w konkretnym kolorze? Sprawdź:

By Twoje paznokcie wreszcie odżyły

Żele budujące są wspaniałym rozwiązaniem dla kobiet, które mają zniszczone, mocno połamane paznokcie. Za ich pomocą można bowiem odpowiednio wzmocnić płatek paznokcia i tym samym zapomnieć dalszym jego uszkodzeniom. Można też pracować z nimi na formie. Żel zapobiega kruszeniu, rozdwajaniu oraz łamaniu się płytki paznokcia, dlatego Panie, mające z tym problemy, powinny się na niego zdecydować.

Oczywiście, nim rozpocznie się jakiekolwiek zabiegi na naturalnych paznokciach, warto w miarę możliwości zadbać o ich kondycję. Świetnym rozwiązaniem będzie więc stosowania odżywek, nakładanych na płytkę paznokcia, jak również preparatów, przeznaczonych do skórek, znajdujących się naokoło. Żel budujący naturalnie zakryje niedoskonałości oraz uzupełni braki, jednak odzyskanie zdrowej, naturalnej płytki jest najważniejsze. Zresztą, to właśnie na ładnie utrzymanych, naturalnych paznokciach wychodzą najpiękniejsze żelowe stylizacje, które zachwycają precyzją swojego wykonania i jednocześnie imponują wypracowanym kształtem. Dzięki takiej ozdobie na pewno każda kobieta poczuje się wyjątkowa.

zobacz jako pierwsza najnowsze kolekcje,
promocje, konkursy oraz porady
i inspiracje od Evonails.