Wyposażenie salonów kosmetycznych (4)

Wyposażenie salonów kosmetycznych musi spełniać kilka podstawowych warunków - powinno charakteryzować się pełną funkcjonalnością, wygodą użytkowania, trwałością oraz dużą estetyką. Stworzenie odpowiednich warunków pozwala osiągnąć wyższy komfort pracy oraz spełnić oczekiwania wszystkich klientów.
Evonails posiada w swojej ofercie wyposażenie i akcesoria spełniające wszystkie te wymogi. Dostarczamy między innymi profesjonalne stoły studyjne ze zintegrowanymi pochłaniaczami pyłu oraz eleganckie fartuchy dla stylistek i kosmetyczek.

Zobacz całą kolekcję
Cena
  1. 1398
    2200
  2.  
  3. -
Sortuj wg
Sortuj wg

Wyposażenie salonów kosmetycznych – co warto wiedzieć na początek?

Decydując się na otwarcie salonu kosmetycznego należy przygotować dobrze przemyślany biznesplan. Warto uwzględnić w nim koszty remontu pomieszczenia i przystosowania go do naszych potrzeb, zakup wyposażenia gabinetu oraz niezbędnych narzędzi, akcesoriów i kosmetyków. Planując remont należy pomyśleć o toaletach – oddzielnych dla personelu i klientów, pomieszczeniu socjalnym, wydzieleniu recepcji oraz poszczególnych stanowisk do różnych zabiegów.

Znaczną część środków przeznaczonych na przygotowanie salonu do pracy pochłonie zakup mebli, wyposażenia i specjalistycznego sprzętu. Oczywiście lista zakupów uzależniona będzie od planowanej oferty gabinetu. Należy jednak pamiętać, że lepiej inwestować w sprzęt dobrej jakości, by służył dłużej i charakteryzował się trwałością i niezawodnością. Jeśli planujemy dojeżdżać do klienta, dobrze jest sięgnąć po sprzęt mobilny – jest on tańszy, ale mniej trwały. Pracując jedynie w salonie warto zdecydować się na sprzęt stacjonarny.

Jakie meble do salonu kosmetycznego?

W niemal każdym salonie kosmetycznym powinno się znaleźć dobrej klasy łóżko kosmetyczne. Niezbędne okażą się także: taboret zabiegowy, wieszak na ubrania wierzchnie dla klientów a obok niego krzesło na rzeczy trudne do powieszenia, biurko i dwa krzesła, stolik zabiegowy (tzw. pomocnik), stolik do wykonywania manicure, wygodny fotel do pedicure, kanapa lub fotele oraz okolicznościowy stolik dla klientów oczekujących na zabieg czy wyschnięcie paznokci, regały do przechowywania sprzętu, kosmetyków czy ręczników, komody na środki jednorazowe lub wielokrotnego użytku oraz witryna do wyeksponowania kosmetyków na sprzedaż. Nie należy także zapomnieć o dobrym oświetleniu gabinetu i stanowisk pracy oraz wyposażeniu toalet, a także wydzieleniu recepcji z ladą i kasą fiskalną.
Meble powinny być solidne i funkcjonalne. Komody czy regały do przechowywania sprzętu i środków kosmetycznych najlepiej wybierać zabudowane – by klient nie musiał oglądać ich zawartości. Przestrzeń powinna być podzielona na sektory przeznaczone do różnych zabiegów, należy jednak zaaranżować ją w taki sposób, by pomieszczenie nie straciło na przestronności oraz by nie utrudnić poruszania się w nim. Odpowiednio zaadaptowane wnętrze winno być jasne, łatwe w utrzymaniu oraz sprawiać wrażenie sterylności.

Meble to nie wszystko

Wyposażenie gabinetu kosmetycznego to nie tylko meble. Konieczne są bowiem rozmaite urządzenia, akcesoria i gadżety do wykonywania zabiegów. W salonie kosmetycznym znajdą się więc urządzenia do zabiegów na twarz, takie jak: kombajn kosmetyczny, peeling kawitacyjny, lampa lupa, mikrodermabrazja, mezoterapia mikroigłowa czy oxybrazja. Nieodzowne wydają się też: urządzenia do zabiegów na ciało (np. kapsuła SPA czy fale ultradźwiękowe do liposukcji kawitacyjnej), akcesoria do zabiegów na ciało (kamienie do masażu, świece do masażu, bańki chińskie czy stemple ziołowe), urządzenia kosmetyczne do manicure i pedicure (np. lampa bezcieniowa, fotel z misą na wodę, lampa do utwardzania żeli, frezarka, pochłaniacz pyłów, cążki do skórek i pilniki do paznokci) oraz autoklaw (czyli sterylizator).

Stanowisko do manicure – co jest konieczne?

Profesjonalny salon kosmetyczny powinien dysponować specjalnie wydzielonym kącikiem do pielęgnacji dłoni. Jak powinno być wyposażone pojedyncze stanowisko do wykonywania manicure, czego nie może w nim zabraknąć?

Niewątpliwie najistotniejszym sprzętem, jaki musi się znaleźć na wyposażeniu stanowiska do pielęgnacji dłoni, jest stół do manicure. Dobrze, by był on wyposażony w podpórkę na rękę, posiadał lampę z możliwością regulowania wysokości oraz pochłaniacz pyłu. Niezbędna okaże się także szafka z kilkoma szufladami na konieczne akcesoria.

Równie istotny jest wygodny fotel do manicure dla klienta oraz funkcjonalny taboret z oparciem dla kosmetyczki. Przydatna okaże się półka na lakiery i akcesoria bądź pomocnik kosmetyczny na kółkach. Niezbędna jest także lampa UV oraz zamykany kosz na śmieci.
Oczywiście meble to dopiero początek wyposażenia stanowiska do manicure. Konieczne są również odpowiednie akcesoria, narzędzia i kosmetyki. Przyszła manikiurzystka musi mieć pod ręką frezarkę, lakiery hybrydowe, pilniki o różnej ziarnistości i polerki. Do pielęgnacji paznokci niezbędne są cążki do skórek, patyczki do odsuwania skórek, miseczki do manicure, sól lub musujące tabletki do manicure. Nieodzowne okażą się również: krem do rąk, odżywka do paznokci, zmywacz bezacetonowy, lakier podkładowy, zestaw lakierów do paznokci, a ponadto środki do dezynfekcji skóry oraz środki opatrunkowe.

Do zdobienia paznokci warto wykorzystać nie tylko klasyczne lakiery do paznokci ale również lakiery hybrydowe wymagające utwardzenia w procesie naświetlania lampami LED lub UV, które również powinny znaleźć się na wyposażeniu salonu. Doskonały efekt uzyska się również sięgając po światło utwardzalne kolorowe żele do paznokci. Niesłabnącą popularnością cieszą się wciąż tipsy, warto więc mieć je w swojej ofercie. Dla wymagających klientek dobrze jest zaopatrzyć się w różnego rodzaju ozdoby do paznokci, choćby modne kryształki Swarovskiego czy produkty do uzyskania efektu syrenki.

zobacz jako pierwsza najnowsze kolekcje,
promocje, konkursy oraz porady
i inspiracje od Evonails.