Urządzenia do stylizacji paznokci (21)

Urządzenia kosmetyczne do stylizacji paznokci stanowią bardzo ważną część wyposażenia każdego salonu piękności czy studia manicure. Profesjonalny sprzęt pozwala skutecznie wykonać każdy zabieg i znacząco przyspieszyć pracę nad pięknymi paznokciami.
Kolekcja urządzeń do manicure i pedicure Evonails składa się z nowoczesnych lamp do utwardzania lakierów hybrydowych, frezarek kosmetycznych, pochłaniaczy pyłu, parafiniarek oraz profesjonalnych lamp bezcieniowych. Wszystkie dostępne maszyny i urządzenia skonstruowane zostały w oparciu o potrzeby i wymagania profesjonalnych stylistów zajmujących się na co dzień pracą z paznokciami.

Urządzenia do stylizacji paznokci - niezbędnik każdej manikiurzystki

Do wykonywania pięknych, profesjonalnych stylizacji paznokci niezbędne są specjalistyczne sprzęty. Bez nich nie udałoby się stworzyć bajecznych manicure’ów, które przykuwałyby spojrzenia i wywoływały zachwyt wśród przyjaciółek. Najpiękniejsze stylizacje można uzyskać dzięki wizycie u znającej się na rzeczy stylistki. Wśród jej nieodłącznych atrybutów znajdzie się miejsce na lamy LED czy UV, frezarki, pochłaniacze pyłu do paznokci, parafiniarki, lampy biurkowe i inne urządzenia.

Dobry sprzęt gwarantuje najlepsze efekty, dlatego osoby, zajmujące się stylizacją paznokci zawsze wybierają sprawdzone urządzenia firm, którym można zaufać. Najwyższej jakości produkty pozwalają na szybszą i wygodniejszą pracę, którą zawdzięczają odpowiedniemu designowi, a także swą praktycznością. Należy zawsze wybierać urządzenia, które są godne zaufania, aby później nie rozczarować się kiepskimi rezultatami i słabą wydajnością produktów.
Sprzęty, niezbędne do manicure’u powinni mieć jednak nie tylko profesjonaliści. Urządzenia tego typu są również niezastąpione dla osób, które zajmują się wykonywaniem pięknych stylizacji w domowym zaciszu. W końcu do utrwalenia lakieru hybrydowego niezbędna jest dobra lampa, a frezerka do paznokci przyda się podczas wykonywania profesjonalnego manicure’u czy pedicure’u. Zawsze można sprawdzić pozostałe akcesoria i zestawy do paznokci, dla uzupełnienia naszych przedmiotów pomocnych przy uzyskaniu idealnej stylizacji.

Lampy LED i UV - z nimi wykonasz hybrydy nawet we własnym domu

Lampy LED i UV są koniecznymi akcesoriami, potrzebnymi do stworzenia manicuru hybrydowego czy żelowego. Osoby, które lubią samodzielnie wykonywać stylizacje paznokci na pewno nie obędą się bez takiego rodzaju sprzętu. Lampy UV oraz LED są jednak przede wszystkim wykorzystywane w salonach kosmetycznych. Czym jednak różnią się od siebie te urządzenia?

Lampy LED są zwykle nieco droższe niż lampy UV. Ich zaletą jest to, że nie trzeba wymieniać w nich świetlówek. Odznaczają się także małym i zgrabnym kształtem, dzięki któremu doskonale mieszczą się na każdym stoliku. Lampy tego typu są ponadto energooszczędne i nie wydzielają ciepła, dzięki czemu nie można się nimi oparzyć w trakcie wykonywania stylizacji paznokci. Dzięki używaniu lamp LED można utwardzać paznokcie znacznie szybciej, niż w przypadku stosowania lamo UV.
W lampach UV używa się natomiast żarówek, które można z łatwością nabyć w sklepach internetowych. Żarówki te są tanie i nie wymagają zbyt częstej wymiany. Starczają nawet na kilka miesięcy pracy. Dobra lampa UV powinna mieć co najmniej cztery miejsca na źródła światła po 9W. Sama moc lampy musi mieć 36W, aby dawała oczekiwane efekty.

Frezarka do paznokci - jak z niej korzystać?

Kolejnym urządzeniem, bez którego nie potrafiłaby pracować żadna profesjonalna stylistka paznokci, jest tak zwana frezarka. Przyrząd ten jest bardzo wygodny i prosty w obsłudze, a co najważniejsze pozwala uzyskać doskonałe rezultaty. Trzeba jednak wiedzieć, jak korzystać z frezarek, aby przez przypadek nie uszkodzić paznokci. Frezarki nadają się do usuwania skórek, wyrównywania jak i skracania paznokci, a także do wygładzania i usuwania zrogowaciałej skóry, nagniotków oraz odcisków. Przed zakupem frezarki należy jednak dobrze się zastanowić, aby wybrać taki sprzęt, który będzie spełniał wszelkie oczekiwania.
Frezarki wysokiej jakości są dość kosztowne, dlatego najlepiej sprawdzają się dla profesjonalistów. Z ich użyciem można z powodzeniem wykonywać zabiegi akrlowe czy żelami, czy  pedicure. Podczas korzystania z tego urządzenia należy jednak pamiętać, aby nie dociskać go zbyt mocno do paznokcia. W przeciwnym razie jego powierzchnia może ulec uszkodzeniu. W przypadku, gdy w czasie pracy z frezarką dojdzie do uszkodzenia paznokcia, nie zaleca się jego malowania.

Pochłaniacze pyłu do paznokci - dlaczego warto z nich korzystać?

W salonach kosmetycznych sprzęty, takie jak pochłaniacze pyłu do paznokci, są koniecznością. Pył, powstający w wyniku piłowania akrylu bądź żelu może bowiem być bardzo niebezpieczny dla stylistek, gdyż trafia w sporej części do płuc. Jego nagromadzenie może powodować astmę, pylicę i zmiany alergiczne, dlatego pod żadnym pozorem nie wolno ryzykować. Pochłaniacze pyłu do paznokci pozwalają chronić nie tylko manikiurzystki, ale także ich klientów. Z tego powodu, warto decydować się na takie urządzenia. Komfort i bezpieczeństwo pracy to bardzo ważne sprawy, których nie należy bagatelizować.
Na rynku istnieje kilka modeli pochłaniaczy do pyłu, dlatego wybór odpowiedniego wcale nie jest taki trudny. Manikiurzystki mogą zdecydować się na urządzenia stacjonarne, wbudowane w blat stolika, czy też pochłaniacze z lampą. Ponadto istnieją także frezarki z pochłaniaczami czy stacjonarne pochłaniacze, które ustawia się na stoliku.

Parafiniarki - z nimi wykonasz zabiegi parafinowe

Osoby, które mają wysuszone dłonie, powinny dbać o ich odpowiednie nawilżenie. Doskonałą pomocą dla rąk, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, mogą okazać się zabiegi parafinowe. Aby móc je wykonywać w wygodny sposób warto wyposażyć się w urządzenie, zwane parafiniarką. Sprzęt tego typu znajdzie zastosowanie w każdym salonie kosmetycznym, jednak równie warto posiadać go we własnym domu. Dzięki takim urządzeniom kuracje parafinowe staną się prawdziwą przyjemnością.

zobacz jako pierwsza najnowsze kolekcje,
promocje, konkursy oraz porady
i inspiracje od Evonails.