Tipsy przezroczyste (4)

Idealnym pomysłem na odświeżenie paznokci jest zastosowanie tipsów. Wybierają je kobiety, które marzą o długich, ładnie wymodelowanych paznokciach, ozdobionych w wyjątkowy sposób. Marka Evonails, ciesząca się dużą popularnością i uznaniem wielu klientów proponuje przezroczyste tipsy, gotowe do wykonywania zdobień. Stanowią one świetną bazę pod kolor i różnorodne dodatki.
Przezroczyste tipsy od Evonails świetnie imitują naturalne paznokcie, dlatego tak łatwo jest wykonać na nich profesjonalną stylizację. Jeśli tylko zostaną dobrze osadzone, powinny być odporne na większość uszkodzeń.

Zobacz całą kolekcję
Cena
  1. 11
    30
  2.  
  3. -
Sortuj wg
Sortuj wg

Tipsy przezroczyste – pozwól swoim paznokciom wyglądać jeszcze piękniej

Sztuka, jaką jest zdobienie paznokci, pociąga obecnie coraz więcej kobiet. Z tego względu bardzo dużo Pań postanawia oddać swoje dłonie w ręce specjalistów od manicure’u. Najczęściej naturalna płytka paznokcia okazuje się zbyt nadwyrężona lub przesadnie podatna na zniszczenia, by bezpośrednio na niej wykonywać misterne dekoracje. Właśnie w takich przypadkach przydają się tipsy. Są to paznokcie zastępcze, najczęściej zbudowane z tworzywa sztucznego, odpornego na ewentualne uszkodzenia, powstające w wyniku wykonywania codziennych czynności. Nie muszą być koniecznie bardzo długie (choć najczęściej osobom niewtajemniczonym kojarzą się raczej z ogromnymi szponami, z którymi trudno podołać zwyczajnym obowiązkom) – obecnie kształtów jest bardzo wiele i można je dobrać w zależności do własnych potrzeb. Trzeba też jednak zwracać uwagę na to, jakie ma się naturalne paznokcie. Tipsy można podzielić pod względem koloru oraz trwałości na mleczne (naturalne), tipsy french, tipsy kolorowe oraz tipsy przezroczyste (typu clear).

Ostatnie z wymienionych charakteryzują się nieco większą twardością niż tipsy naturalne, a co za tym idzie, ich elastyczność jest odrobinę mniejsza. Często nazywa się je także szklanymi także przez wzgląd na wygląd i strukturę. W zależności od potrzeb, występują w wariantach z dużą lub małą kieszonką, jednak mogą też jej nie posiadać. Aby dobrze wyglądały, należy je opracowywać za pomocą pilnika o ziarnistości 100/180. Dodatkowo warto zaopatrzyć się w akcesoria do tipsów, które ułatwią pracę z nimi.

Idealne do zdobień

Tipsy przezroczyste najczęściej są wykorzystywane do tworzenia zdobień. Dzięki nim można bowiem uzyskać najlepszy efekt przy tworzeniu różnorodnych ornamentów, mających za zadanie upiększać płytkę paznokcia. Za sprawą ich transparentności wygląd paznokcia nabiera zupełnie nowego wymiaru, jednocześnie zachwycając wszystkich dookoła.

Przezroczyste tipsy można stosować niezależnie od okazji. Wszystko tak właściwie zależy od tego, w jaki sposób się je przyozdobi. Bardziej jaskrawe, rzucające się w oczy motywy staną się doskonałą propozycją na imprezę w gronie znajomych lub najbliższych, subtelne ornamenty pozwolą natomiast na pokazywanie swojego manicure’u w pracy czy na różnych eleganckich uroczystościach.

Tworzenie atrakcyjnej stylizacji

By cieszyć się wyjątkową stylizacją, konieczne jest najpierw właściwe osadzenie tipsa na płytce paznokcia. Najpierw trzeba przygotować na zabieg paznokieć naturalny. W pierwszej kolejności usuwa się więc skórki przy użyciu specjalnego płynu lub odsuwamy je, stosując drewniany patyczek. Powinno się to robić szczególnie wówczas, gdy na tipsie chce się wykonać stylizację żelową – kiedy bowiem żel dostanie się na skórkę, podejdzie pod niego powietrze, co może zepsuć cały manicure. Powinno się też oczywiście przemyć paznokcie zmywaczem, pozbawionym acetonu, by płytka została odpowiednio odtłuszczona. Dopiero wówczas można ją zmatowić, biorąc do ręki blok polerski.

Następnym krokiem jest opiłowanie (wymodelowanie) paznokcia w taki sposób, by pasował kształtem do kieszonki tipsa. W przeciwnym razie sztuczny paznokieć nie będzie mógł zostać dobrze przytwierdzony. Właśnie z tego powodu tak ważne jest, by dobrać kształt i rodzaj tipsów, odpowiednio dopasowanych do danej dłoni.

Aby wykonać najważniejszą czynność, czyli przytwierdzić sztucznego paznokcia do naturalnej płytki, należy posmarować klejem jego kieszonkę. Najlepszym wyborem okaże się tutaj klej do tipsów, wyposażony w pędzelek, ponieważ pozwoli on znacznie ułatwić pracę, jednocześnie zapobiegając pobrudzeniu skóry. Samo przyklejenie trwa krótką chwilę – należy przyłożyć go od krawędzi paznokcia ku górze i przytrzymać na blisko dziesięć sekund. W trakcie tego procesu trzeba koniecznie zwrócić uwagę na to, by nie pojawiły się niepostrzeżenie pęcherzyki powietrza.

Na koniec, już po przyklejeniu, można spiłować tipsy do żądanej długości. Taką czynność należy wykonywać przy wykorzystaniu specjalnej gilotyny, pamiętając jednak, by pozostawić około 3 mm zapasu. Następnie trzeba wziąć pilnik i ostrożnie opiłować całego tipsa, by kieszonka mogła się zrównać z naturalną płytką paznokcia, przestając się na nim brzydko odcinać. Ostatnim krokiem jest nadanie paznokciom odpowiedniego kształtu.

Później można oczywiście przejść do nakładania kolejnych warstw lakieru lub, jeśli komuś zależy na delikatnej stylizacji, może wykonać jedynie efektowne zdobienia. Bardzo korzystnie na tipsie przezroczystym będą wyglądały delikatne dekoracje typu aqua. Składają się one z bardzo małych, cienkich elementów, które następnie nakłada się na mokry żel, by mogły się w nim zatopić, dając niesamowity efekt. Dzięki tipsom przezroczystym efekt trójwymiarowości zostanie spotęgowany, a z drugiej strony pozwoli nie wprowadzać zbędnego chaosu artystycznego. Ozdoby aqua są dostępne w różnych wzorach i kolorach, choć największą popularnością cieszą się te srebrne, złote bądź brokatowe. Tylko one pozwolą uzyskać niesamowitą stylizację, która w elegancki, choć subtelny sposób, rozświetli każdy paznokieć.

zobacz jako pierwsza najnowsze kolekcje,
promocje, konkursy oraz porady
i inspiracje od Evonails.