Tipsy mleczne (4)

Kobiety, chcąc zadbać o swoją stylizację, bardzo często zwracają uwagę na paznokcie. Dobrej jakości tipsy wciąż są w modzie, dlatego salony kosmetyczne posiadają je na swoim wyposażeniu. Evonails proponuje rozmaite rodzaje tipsów, w tym również wariant o mlecznym zabarwieniu. Są one mocowane jak każde inne tipsy, a to, jak trwałe się okażą, zleży od precyzyjności ich osadzenia.
Mleczne tipsy z kolekcji Evonails okażą się doskonałą bazą pod fachowy manicure. Można je również dowolnie ozdabiać, by stworzyć oryginalną stylizację.

Zobacz całą kolekcję
Cena
  1. 11
    30
  2.  
  3. -
Sortuj wg
Sortuj wg

Tipsy mleczne - najpopularniejsze spośród sztucznych paznokci

Wiele kobiet marzących o pięknych, naturalnie wyglądających i długich paznokciach decyduje się na tipsy. Nic w tym dziwnego, gdyż potocznie nazywane sztucznymi paznokciami tipsy, są nie tylko wygodne, ale dają również wiele możliwości. Powierzchnia tipsa zdecydowanie różni się od naturalnej płytki paznokcia, a nałożony na nią lakier o wiele lepiej się trzyma. Na tipsach z łatwością można również stworzyć zachwycające zdobienia, które trudno byłoby wykonać na naturalnych paznokciach. Tipsy cechują się także wytrzymałością i pozwalają ukryć wszelkie mankamenty naturalnych paznokci.
Tipsy dzielą się na klika rodzajów. Wyróżnia się bowiem tipsy przezroczyste (doskonałe do zdobień), tipsy białe (idealne do manicure’u typu french), tipsy kolorowe oraz tipsy mleczne (najbardziej zbliżone do naturalnych paznokci).

Tipsy mleczne - co je charakteryzuje?

Najbardziej popularne wśród sztucznych paznokci są tipsy mleczne. Produkują je zwykle z dużą kieszonką, która sprawia, że mają one lepszą przyczepność i są odporniejsze na uderzenia. Decydując się na ich wybór, należy jednak koniecznie dopilnować, by pasowały one do naturalnego kształtu paznokcia. Osoby, które mają nieco krótsze paznokcie, powinny wybierać tipsy mleczne z małą kieszonką. Tipsy mleczne słyną z dużej uniwersalności, dlatego wykorzystuje się je do niemal wszystkich technik przedłużania paznokci. Uważa się je również za jedne z najmocniejszych, co sprawia, że są aż tak popularne.

Jak przykleić tipsy do paznokci?

Aby móc cieszyć się pięknymi tipsami, trzeba je najpierw odpowiednio przymocować do naturalnej płytki paznokcia. Na początek trzeba jednak zadbać o odpowiednie przygotowanie. Zabieg rozpoczyna się od usunięcia skórek przy użyciu specjalnego płynu. Można również jedynie odsunąć skórki drewnianym patyczkiem, jeśli nie ma potrzeby ich usuwania. Warto jednak dopilnować, aby skórki nie przeszkadzały podczas nakładania tipsów. Przed naklejaniem tipsów, koniecznie trzeba odtłuścić powierzchnię naturalnej płytki paznokcia. W tym celu doskonale sprawdza się zmywacz bez acetonu. Ostatnią rzeczą, o której nie można zapomnieć, jest zmatowienie paznokci za pomocą bloku polerskiego.

Kiedy paznokcie są już przygotowane, przychodzi czas na dopasowanie tipsów. Na początku trzeba jednak zadbać o to, by naturalne paznokcie opiłować w taki sposób, aby pasowały do kształtu kieszonki wybranego tipsa. Ważne jest to, by rozmiar sztucznego paznokcia był zgodny z naturalną płytką paznokciową.

Po wybraniu dobrego modelu sztucznych paznokci przychodzi w końcu czas na ich przyklejanie. Tipsy mocuje się za pomocą kleju. Trzeba jednak pamiętać, że nie powinno być go zbyt dużo ani zbyt mało. Klej umieszcza się na kieszonce tipsa (najlepiej używać kleju z pędzelkiem, gdyż znacznie ułatwia on pracę i chroni palce). Po nałożeniu kleju, należy przykleić tipsa do powierzchni paznokcia, zaczynając do samej krawędzi ku górze, przytrzymując go przez krótką chwilę. Podczas przyklejania, trzeba jednak uważać, by nie dopuścić do powstania pod tipsem pęcherzyków powietrza.

Kiedy tipsy są już przyklejone i dobrze się trzymają, trzeba jeszcze je skrócić i przypiłować ich kształt. Do obcinania najlepiej sprawdzi się gilotynka, natomiast do opiłowania papierowy pilniczek. Sztucznego paznokcia należy przypiłować w taki sposób, by zrównał się on z naturalną płytką paznokcia. Kształt i odpowiednią długość nadaje się tipsom na sam koniec. Warto również pamiętać, że istnieją akcesoria do tipsów, które ułatwią uzyskanie idealnego efektu.

Tipsy mleczne - doskonałe do żelowania i ozdabiania

Tipsy mleczne są najchętniej wykorzystywane do różnych metod przedłużania paznokci. Z tego powodu, znakomicie nadają się do wykonywania stylizacji żelowych. Jak jednak najlepiej żelować tipsy?

Aby cieszyć się pięknie wykonanym manicurem żelowym, trzeba najpierw przetrzeć sztuczne paznokcie zmywaczem. To pozwoli usunąć wszelkie zabrudzenia, powstałe w czasie obrabiania płytki tipsa. Następnie, za pomocą pędzelka, należy nałożyć na tipsy cienką warstwę żelu gruntującego, a później utwardzić go w lampie UV lub LED. Pierwsza warstwa powinna jednak być dość gruba, aby nie rozlać się na boki podczas utrwalania.

Po nałożeniu pierwszej warstwy, można już zająć się tworzeniem drugiej. W tym celu potrzebny będzie żel budujący, w którym można również zatopić ozdoby, takie jak brokat czy cekiny. Ozdoby należy nanosić za pomocą patyczka. Brokat natomiast można rozprowadzić przy użyciu pędzelka. Kiedy zdobienia paznokci są już skończone, ponownie utwardza się w lamie kosmetycznej.

Na samym końcu trzeba jeszcze pamiętać o ostatniej warstwie żelu, która powinna dokładnie pokryć całą płytkę sztucznego paznokcia. Po jej nałożeniu, oczywiście znów należy utrwalić paznokcie w lampie UV.

Kiedy ostatnia warstwa zostanie już utwardzona, trzeba jeszcze ładnie wykończyć stylizację. W tym celu należy przetrzeć manicure wacikiem, który został nasączony w zmywaczu do paznokci. Papierowy pilniczek pomoże natomiast wyrównać paznokcie i pozbyć się nierówności. Dobrze też pomalować na końcu wszystkie paznokcie bezbarwnym lakierem, który nada im połysk i sprawi, że będą wyglądać jeszcze piękniej.

zobacz jako pierwsza najnowsze kolekcje,
promocje, konkursy oraz porady
i inspiracje od Evonails.