Tipsy (11)

Tipsy cieszą się niesłabnącym powodzeniem wśród miłośniczek pięknie zdobionych paznokci. Profesjonalne tipsy, kleje oraz akcesoria z oferty Evonails znajdują zastosowanie w profesjonalnych salonach kosmetycznych - sztuczne paznokcie dostępne są w opakowaniach zbiorczych, idealnych dla odbiorców indywidualnych, jak i hurtowych.
Evonails oferuje zarówno przezroczyste, jak i mleczne tipsy, przystosowane do zdobienia metodami klasycznymi oraz z wykorzystaniem techniki hybrydowej z naświetlaniem lampami UV.

Tipsy - długie, piękne paznokcie od ręki

Tipsy to jedno z najpopularniejszych akcesoriów, służących do wykonywania stylizacji paznokci. Wiele Pań chętnie po nie sięga, by móc za ich sprawą szybko przedłużyć swoje paznokcie. Stosowanie tipsów jest niezwykle proste, a przy tym pozwala uzyskać niesamowite efekty. Są różne rodzaje tipsów, które różnią się od siebie rozmiarem, kolorem, wielkością kieszonki, kształtem czy materiałem, z którego sztuczny paznokieć został wykonany. Dzięki temu, każda z kobiet z łatwością może odnaleźć odpowiedni model tipsa, który będzie pasować do jej naturalnego kształtu paznokcia. Tipsy są bardzo modne, praktyczne i dają naprawdę wiele możliwości. Obecnie wiele kobiet decyduje się na sztuczne paznokcie, które umożliwiają uzyskanie niesamowitych efektów podczas stylizacji i pozwalają spełniać marzenia o bajecznie długich, fantazyjnie zdobionych paznokciach.

Dlaczego warto zdecydować się na sztuczne paznokcie?

Tipsy posiadają wiele zalet. Wśród nich warto przede wszystkim wymienić to, że są one niezwykle wygodne. Po przyklejeniu tipsów nie trzeba martwić się o wygląd paznokci nawet przez kilka tygodni. Dobrze założone tipsy są również świetną ochroną dla naturalnych paznokci, co sprawia, że kobiety ze słabymi i łamliwymi paznokciami mają szansę szybciej je zapuścić. Główną z zalet tipsów jest jednak fakt, że wszystkie lakiery doskonale trzymają się na ich powierzchni. Sztuczne paznokcie pozwalają też zasłonić przebarwienia, pęknięcia czy wszelkie inne niedoskonałości naturalnych paznokci. Tipsy są ponadto o wiele lepszym materiałem do pracy niż naturalne paznokcie. To właśnie na tipsach można bowiem stworzyć rozmaite, wspaniałe zdobienia, których na naturalnej płytce paznokcie raczej nie dałoby się uzyskać. Ostatnią zaletą tipsów, o której również warto wspomnieć, jest jeszcze to, że mogą one stanowić doskonałą ochronę przed obgryzaniem paznokci, często stojącym na przeszkodzie w zapuszczeniu pięknych paznokci.

Jakie są rodzaje tipsów?

Tipsy zawsze świetnie wyglądają i sprawiają, lecz ich głównym atutem jest fakt, że za ich sprawą marzenie o długich paznokciach może spełnić się niemal natychmiast. Warto jednak wiedzieć, że istnieje kilka rodzajów tipsów. Do najczęściej spotykanych zalicza się przezroczyste, naturalne (czyli mleczne), kolorowe, białe oraz zdobione.
Tipsy przezroczyste są także nazywana tipsami szklanymi. Używa się ich głównie w sytuacjach, kiedy chce się wykonać ozdobny manicure. W końcu przezroczysta struktura tipsów idealnie nadaje się do tworzenia na niej kolorowych wzorów. Tipsy przezroczyste charakteryzują się większą twardością i mniejszą elastycznością niż na przykład tipsy mleczne. Kobiety mogą również wybierać między różnymi kieszonkami przezroczystych tipsów. Wśród nich znajdują się modele, odznaczające się dużą lub małą kieszonką, ale są i takie, które nie mają jej wcale.

Tipsy mleczne wśród pozostałych odznaczają się największą naturalnością. Są zazwyczaj produkowane z dużą kieszenią, która zapewnia im odporność na uderzenia oraz lepszą przyczepność. Osoby, które mają krótsze paznokcie, powinny jednak wybierać tipsy mleczne z małą kieszonką. Wiele kobiet chętnie decyduje się na tipsy mleczne, ponieważ są one zdecydowanie najmocniejsze ze wszystkich rodzajów tego typu akcesoriów, a także cieszą się największą popularnością.
Tipsy kolorowe oraz białe nakłada się na końcówkę paznokcia. Ich cechą charakterystyczną jest brak kieszonki lub bardzo krótka kieszonka. Białe tipsy tego typu świetnie nadają się do manicuru typu french i znacznie przyspieszają nad nim pracę.

O czym warto pamiętać, wybierając tipsy?

Podczas wybierania idealnych tipsów dla siebie, należy pamiętać o tym, by były one elastyczne, odznaczały się cienką kieszonką i wytrzymałą płytką. Gruba płytka tipsów jest bowiem narażona na pęknięcia, a także trudna do obróbki. Nieco cieńsza kieszonka świetnie natomiast sprawdzi się podczas jej opracowywania. Warto też wiedzieć, że w przypadku białych tipsów, płytka nie powinna być zbyt cienka, gdyż może przez nią przebijać naturalna barwa paznokcia.

O czym warto pamiętać podczas korzystania z tipsów?

Osoby, które nigdy nie używały tipsów, mogą nie zdawać sobie sprawy z kilku bardzo istotnych rzeczy. Pierwszą z nich jest dobór odpowiedniego kształtu i rozmiaru tipsa, który będzie odpowiedni do naturalnego kształtu paznokcia. W przypadku, gdy trudno znaleźć taki model, należy wybrać nieco większy tips, a następnie lekko go opiłować. Kolejną ważną sprawą, o które warto wiedzieć, jest sposób przyklejania tipsów. Należy nakładać go w taki sposób, aby nie było go zbyt mało, ale też nie za dużo. Tipsy powinno nakładać się na zmatowiałą przy użyciu bloku polerskiego płytkę paznokcia. Samo naklejanie najlepiej rozpocząć od krawędzi, dociskając tipsa u górze. Warto również uważać, by podczas przyklejania nie powstały nieestetyczne pęcherzyki.
Warto również wiedzieć, że tipsów nie powinno się trzymać w nagrzanym i nasłonecznionym miejscu. W przeciwnym wypadku mogą one zmienić swoje zabarwienie lub ulec odkształceniu. Najlepiej więc trzymać je w szafce lub odpowiednim kuferku kosmetycznym. Dla uzyskania idealnego efektu polecamy urządzenia do stylizacji paznokci.

zobacz jako pierwsza najnowsze kolekcje,
promocje, konkursy oraz porady
i inspiracje od Evonails.