Szczoteczki do pyłu (2)

Funkcjonalne szczoteczki do pyłu bez wątpienia muszą znaleźć się w każdym salonie kosmetycznym. Służą tam bowiem do oczyszczania piłowanej powierzchni paznokcia z powstającego pyłu, by jego drobinki nie przykleiły się w żadnym wypadku do nakładanego lakieru bądź żelu. Szczotki od Evonails cechuje wytrzymałość i duża funkcjonalność. Łatwo oczyścić je z pyłu, a co najważniejsze, ich obsługa, dzięki ergonomicznemu uchwytowi, nie sprawia nikomu trudności.

Zobacz całą kolekcję
Cena
  1. 2
    4
  2.  
  3. -
Sortuj wg
Sortuj wg

Szczoteczki do pyłu – zachowaj czystość w swoim zakładzie pracy

Tworzenie zdobień na paznokciach wcale nie jest takie proste, jak mogłoby się zdawać niektórym. Wymaga bowiem ogromnej precyzji oraz skupienia, a jedną z bardziej pożądanych cech w zawodzie stylisty nie bez powodu jest cierpliwość. Kiedy zaczyna się przygodę z manicurem, trzeba liczyć się z częstymi porażkami zanim coś naprawdę zacznie wychodzić. Trzeba mieć jednak odwagę próbować i podejmować kolejne wyzwania, by z czasem móc podnosić sobie poprzeczkę. Kiedy już natomiast osiągnie się perfekcję, świat cudownych, kolorowych lakierów i żeli stanie przed młodym adeptem tej sztuki otworem. Oczywiście, podczas swej nauki posiądzie wiedzę nie tylko w zakresie ładnego zdobienia paznokci, ale również tego, jak im nie zaszkodzić, jednocześnie utrzymując stanowisko w nieskazitelnej czystości.

Oprócz szablonów, czy frezów do paznokci, warto również zadbać o inne akcesoria takie jak szczoteczki do pyłu. Chyba nikt nie chciałby się udać do stylisty – bałaganiarza, który sam nie może się znaleźć pośród swoich narzędzi. Stół, przy którym wykonuje się zabiegi, zawsze powinien być przecież odkażony, by zminimalizować ryzyko zarażenia się czymkolwiek od innej osoby, a narzędzia odpowiednio wysterylizowane, by mogły być zawsze gotowe na kolejne zadania. Podobnie jak o stanowisko pracy, trzeba zadbać jeszcze o czystość samej płytki paznokcia. W tym celu używa się odpowiednich szczoteczek, przeznaczonych specjalnie do tej czynności.

Kiedy powstaje pył i dlaczego warto go usuwać?

Jak wiadomo, nim przystąpi się do właściwych zabiegów upiększających, takich jak nakładanie żelu bądź odpowiedniego lakieru, należy najpierw dobrze przygotować paznokcie. Najpierw trzeba je więc skutecznie zmatowić oraz nadać im pożądany kształt. Dokonuje się tego za pomocą pilników, bloków polerskich oraz specjalnie przystosowanych frezarek. Niestety, podczas każdego z takich zabiegów powstaje pył ze ścieranego paznokcia, który może być w pewnym sensie niebezpieczny dla tworzonego manicure’u. Jeśli bowiem przyklei się do warstwy żelu lub lakieru, nałożonego na płytkę paznokcia, popsuje całą stylizację i trzeba będzie robić wszystko od nowa. Aby uniknąć takiego stanu rzeczy, trzeba więc systematycznie, a co najważniejsze, dokładnie usuwać paznokciowy pyłek z płytki przy pomocy specjalnej szczotki. W ten sposób zagrożenie dla manicure’u praktycznie przestanie istnieć.

Jaka powinna być dobra szczoteczka?

Dobra szczoteczka do usuwania pyłu z powierzchni paznokcia powinna się cechować wysoką jakością wykonania. Przede wszystkim, nie może być nieporęczna, ponieważ nie należy dopuścić do tego, by kiedykolwiek wyślizgnęła się z uchwytu. Jej rączka powinna być więc zatem możliwie ergonomiczna i wygodna, dopasowując się bez problemu do kształtu dłoni. Włosie natomiast musi być wytrzymałe, dosyć twarde, ale elastyczne, by mogło bez problemu docierać do wszelkich zakamarków naturalnej płytki paznokcia.

Przy pomocy dobrze wyprofilowanej szczoteczki, da się również oczyścić z powodzeniem otaczające paznokieć skórki.  Może być ona zamontowana na podłużnej rączce bądź lekko zaokrąglonym uchwycie, pozwalającym ująć szczoteczkę zgrabnie w dłoń. Niewielkie rozmiary tego typu szczoteczek, naturalnie też działają na ich korzyść. Ponadto, można je bez problemu schować w dowolne miejsce oraz zabrać wszędzie tam, gdzie tylko będą potrzebne. Jeśli natomiast ich zabraknie, bardzo możliwe, że stworzenie niesamowitej stylizacji stanie pod znakiem zapytania, gdy po piłowaniu paznokci osadzi się na nich pełno pyłu.

Szczoteczka do pyłu w Twoim domu

Oczywiście, najczęściej szczoteczki do usuwania pyłu można odnaleźć na terenie salonu kosmetycznego. Jeśli jednak któraś z Pań chce samodzielnie przygotowywać manicure w swoim domu lub po prostu nieco poprawić kształt swoich paznokci, narzędzie tego typu również bardzo jej się przyda. Wykorzystując jego możliwości, będzie mogła regularnie oczyszczać płytkę swoich paznokci z pyłu, powstającego w wyniku wcześniejszego piłowania (rzadziej frezowania) brzegów paznokci. W ten sposób będzie mogła sobie zapewnić profesjonalny efekt stylizacji, nie martwiąc się o to, że coś nie wyjdzie.

zobacz jako pierwsza najnowsze kolekcje,
promocje, konkursy oraz porady
i inspiracje od Evonails.