Szablony do paznokci (2)

Profesjonalne szablony do paznokci przeznaczone są do szybkiego i estetycznego przedłużania oraz nadbudowywania paznokci z użyciem żeli. Z pomocą gotowych wzorników można niezwykle wygodnie wykonać przedłużanie, wstępnie wymodelować ładny kształt nadbudowy oraz zachować wysoką precyzję, dzięki nadrukowanej skali.
Szablony przyklejane są z pomocą specjalistycznego kleju, który trwale utrzymuje szablon w czasie zabiegu, nie sprawia trudności przy usuwaniu i nie pozostawia śladów.

Zobacz całą kolekcję
Cena
  1. 39
    40
  2.  
  3. -
Sortuj wg
Sortuj wg

Szablony do paznokci – prosta metoda na przedłużenie paznokcia

Ładna stylizacja paznokci to coś, czego oczekuje dzisiaj wiele kobiet, przychodzących do salonu kosmetycznego, niezależnie od tego, czy mają zadbaną naturalną płytkę, czy wręcz przeciwnie – zniszczoną i połamaną. Same akcesoria takie jak frezy do paznokci w kuferkach na kosmetyki, czy inne rzeczy nie wystarczą. Efektowny manicure można wykonać obecnie przy użyciu przeróżnych akcesoriów – żeli, lakierów hybrydowych, akryli oraz środków bardziej tradycyjnych. Wszystko zależy wyłącznie od tego, czego życzy sobie klientka i na jak wiele odważy się sam stylista.  Dużo zależy też od wspomnianego już wcześniej stanu paznokci. Jeśli bowiem płytka jest poważnie uszkodzona lub paznokcie wydają się słabe, zdradzając tendencję do łamania się, stylizację trzeba przygotować w oparciu o odpowiednio dopasowanego tipsa, zastępującego zdrowy paznokieć. Jeśli wszystko zostanie profesjonalnie dopasowane, a kształt paznokcia zgodzi się z kształtem nakładki, powstanie bardzo trwały, sztuczny paznokieć, przyozdobiony w wyjątkowo bajeczny sposób. Osoby, które mają natomiast idealną płytkę paznokcia, nie muszą wcale decydować się na tipsy. W ich przypadku wystarczy zastosować szablon.

Szablony do paznokci, a raczej przedłużanie płytki z ich wykorzystaniem zwykle jest uważane za metodę trudniejszą niż zakładanie tipsów. Nie znaczy to jednak, że jest niewykonalne i nie warto go stosować, zwłaszcza jeśli u kogoś jest to jak najbardziej wskazane.

Czym jest szablon i do czego służy?

Szablon do paznokci to nic innego, jak forma, za pomocą  której przedłuża się paznokieć.  Zwykle tworzy się go z papieru, plastiku lub metalu. Papierowy szablon – najpopularniejszy i zresztą najczęściej dostępny w sprzedaży, jest bardzo uniwersalny, ponieważ można go dopasować do kształtu naturalnego paznokcia.  Z tipsami jest większy problem, ponieważ ich forma nie zawsze chce się dopasować do paznokcia o dowolnym kształcie. Szablony podkłada się pod przedłużany paznokieć i wykonuje dalsze czynności, prowadzące do powstania spójnego manicure’u.

Jak używać szablonów?

Do wykonania trwałej i ładnej stylizacji paznokci z użyciem szablonów niezbędna jest odpowiednia wiedza oraz doświadczenie w tej dziedzinie. Manicurzysta z profesjonalnego salonu kosmetycznego z pewnością będzie wiedział, co trzeba zrobić, by osiągnąć najlepszy efekt.  Jeśli chce się eksperymentować samemu, w domu, warto jednak pamiętać o kilku podstawowych zasadach, związanych z używaniem szablonów.

Formę, jeszcze przed użyciem, należy nieco zrolować. Swoim kształtem ma ona bowiem przypominać tunel, który chce się uzyskać w już przedłużonych paznokciach. Ma to duże znaczenie zwłaszcza wówczas, gdy płytka naturalna nie jest zaliczana do płaskich. Szablon ma docelowo bardzo ściśle przywrzeć od spodu wolnego brzegu paznokcia, nie tworząc żadnej nieestetycznej luki. Aby dobrze podłożyć szablon, trzeba jeszcze dobrze spiłować brzeg paznokcia, ponieważ w przeciwnym razie utworzy się nieprzyjemny dla wzroku schodek. Co więcej, paznokieć nie ma wtedy szans zagniatać szablonu. W kolejnym kroku powinno się dopasować formę do kształtu łożyska. Najczęściej paznokcie są tam delikatnie zaokrąglone, jednak zdarzają się i takie przypadki, gdy owal jest wyraźnie zaznaczony. Wtedy to w ruch wprawia się w nożyczki, by dociąć odpowiednio szablon, kształtując z niego coś zbliżonego do łezki.

Po wstępnych przygotowaniach, pora też na właściwe podłożenie szablonu pod paznokieć. Musi być on idealnie równo ustawiony tak, by zgadzały się wszelkie zaznaczone na nim linie perforacyjne. Kiedy wszystko jest w porządku, można już przystąpić do właściwych działań, czyli wykonywania profesjonalnego manicure’u. Warto nadmienić, że przedłużanie paznokci za pomocą szablonów pochłania znacznie mniej czasu niż konkurencyjna metoda, jaką jest zakładanie tipsów. Co więcej, z racji tego, że najczęściej spotykane są szablony papierowe, są one w przeliczeniu na sztuki znacznie tańsze niż tipsy.

Przy wykorzystaniu szablonów można tworzyć rozmaite rzeczy. Wprawny stylista pomoże stworzyć na przedłużonych paznokciach niesamowite wzory, o jakich nawet nikt nie marzył. Niezależnie od tego, czy użyte zostaną żele czy hybrydy, stylizacja na pewno okaże się doskonała. Specjaliści z salonów kosmetycznych na pewno użyją sprawdzonych akcesoriów, które używali już wiele, wiele razy, co zagwarantuje każdej z Pań dodatkowo, że bez wątpienia stylizacja się uda i nie będzie trzeba jej poprawiać.

zobacz jako pierwsza najnowsze kolekcje,
promocje, konkursy oraz porady
i inspiracje od Evonails.