Stylograf do paznokci (1)

Fachowy stylograf do paznokci jest ważnym narzędziem, wykorzystywanym w salonach piękności. Służy do ozdabiania warstwy paznokcia poprzez tworzenie na niej określonych wzorów. Za pomocą stylografu, proponowanego przez Evonails, można wykonać wyjątkowo cienkie linie i kropki, tworzące zgrabną całość. Misterne ornamenty, opracowywane przy jego użyciu, dadzą wspaniały efekt zdobienia.
Stylograf Evonails zagwarantuje wysoką precyzję i wysoką jakość pracy na płytce paznokcia lub na powierzchni tipsa.

Zobacz całą kolekcję
Cena
  1. 19
    20
  2.  
  3. -
Sortuj wg
Sortuj wg

Stylograf do zrobień - z jego pomocą wyczarujesz piękne zdobienia

Ładne, zadbane paznokcie wyglądają świetnie w każdej sytuacji. Oryginalny manicure zawsze jednak bardziej zwraca uwagę i przyciągają spojrzenia. Na szczęście istnieje wiele sposobów na to, by przyozdobić płytkę paznokci. Osoby, które lubią proste rozwiązania mogą sięgać po blaszki i stemple do stampingu. Wspaniałym sposobem na zdobienia są także cekiny, które nie tylko świetnie wyglądają, ale również dodają stylizacją nieco blasku. Niezwykle łatwą metodą, zapewniającą niesamowite efekty, jest także użycie lakieru magnetycznego oraz płytek, sprawiający, że wzory ułożą się na paznokci niemal natychmiast. Zdobienia na paznokciach czy tipsach można ponadto malować samodzielnie. Tradycyjnie stosuje się w tym celu cienkie pędzelki do zdobień, dzięki którym można wykonać zachwycające wzorki, przypominające miniaturowe obrazy. Ciekawym rozwiązaniem na tworzenie zdobień na paznokciach jest ponadto rysowanie na powierzchni paznokcia przy użyciu narzędzia, nazywanego stylografem.     

Czym jest stylograf?

Przyglądając się licznym narzędziom kosmetycznym, takim jak różnego rodzaju szczoteczki do pyłu, czy szablony do paznokci, zdecydowanie warto zwrócić uwagę na stylograf. Z wyglądu przypomina on bardzo wieczne pióro. Z jego pomocą można tworzyć na paznokciach niesamowite wzory, które będą wyglądać naprawdę zjawiskowo. Korzystanie ze stylografu jest proste, jednak wymaga pewnych umiejętności artystycznych. Tworzenie precyzyjnych rysunków nie należy w końcu do najłatwiejszych, dlatego poczucie estetyki i pewna wprawa jest tutaj warunkiem koniecznym. Wzory, które są jednak stosunkowo łatwe do odtworzenia na pewno nie sprawią nikomu większych trudności. Stylowe kwiatki, serduszka czy napisy również będą wyglądać bardzo intrygująco, a ich wykonanie przy zastosowaniu stylografu nie zajmie zbyt wiele czasu.

Jak używać stylografu?

Stylograf jest narzędziem, które można bardzo łatwo obsługiwać. Stalówkę wystarczy bowiem napełnić do połowy wybranym preparatem - może to być farbka akrylowa, akwarela, tusz bądź kolorowy żel. Trzeba jednak pamiętać, że przed rozpoczęciem tworzenia własnych wzorów na paznokciach trzeba je jeszcze lekko zmatowić. W tym celu doskonale sprawdzi się użycie polerki. Po wykonaniu zdobienia należy jeszcze odczekać, aż farba dokładnie wyschnie. Stylograf wyśmienicie sprawdza się do tworzenia zdobień w kolorowych, gęstych żelach. Ponadto, jest także znakomity do techniki One Stroke. Dzięki temu prostemu narzędziu, rysowanie cienkich linii i precyzyjnych ornamentów stanie się zdecydowanie łatwiejsze. Stylografy posiadają wymienne stalówki, dlatego bez problemu można zmieniać grubość linii, co zapewnia szersze pole do manewrów.
Baw się kreską i twórz fantastyczne zdobienia paznokci
Narzędzie, jakim jest stylograf, bez wątpienia przypadnie do gustu osobom, które uwielbiają tworzyć własne wzory na paznokciach, a przy okazji dobrze czują się podczas wykonywania rysunków odręcznych. Stylograf jest również doskonały do tworzenia stylizacji paznokci techniką One Stroke. Styl ten przewiduje przede wszystkim tworzenie motywów folklorystycznych, takich: kwiaty, owoce, liście czy inne części roślin.
Tworzenie zdobień metodą One Stroke polega na nakładaniu różnych kolorów farb akrylowych na paznokcie. Powstające obrazy mają wyglądać realistycznie i estetycznie. Paznokcie malowane tą techniką wyglądają naprawdę zachwycająco. Wzory odznaczają się niesamowitą głębią, pięknymi kolorami oraz dużą precyzją wykonania. Stylograf umożliwi przede wszystkim tworzenie cienkich linii, czyli na przykład elementów łodyg, liści, traw czy wstążek.

Stylograf - kreatywne narzędzie dla kreatywnych osób

Osoby, które lubią podejmować się wyzwań oraz eksperymentować z nowymi technikami zdobienia paznokci, na pewno szybko docenią możliwości, jakie może dać stylograf. Piękne, cienkie linie, które z powodzeniem da się wykonywać precyzyjnym narzędziem, będą doskonale uzupełniać się z innymi technikami zdobienia paznokci. Narysowane stylografem kreski można ozdabiać chociażby cekinami, czy dopełniać je kolorowym brokatem. Dobrze też wiedzieć, że nieudany wzór, zrobiony za pomocą stylografu można z łatwością wytrzeć za pomocą cleaneru, jeśli był robiony przy użyciu odpowiedniego tuszu.
Stworzone na paznokciach wzory wyglądają zawsze zjawiskowo. Warto jednak pamiętać, że po zakończeniu tworzenia stylizacji dobrze jeszcze paznokcie przez krótką chwilę w lampie UV. Po tym, można już bez obaw zabezpieczyć wykonane zdobienie cienką warstwą TOPu, aby przez dłużej wyglądało doskonale na powierzchni paznokcia.

Stylograf to narzędzie, które idealnie sprawdzi się dla osób, które nie lubią za bardzo korzystać z pędzelków, zwłaszcza, jeśli chodzi o wykonywanie cienkich linii. Ponadto, stylograf jest o wiele wygodniejszy i łatwiejszy do utrzymania w czystości, niż tradycyjny pędzelek.

zobacz jako pierwsza najnowsze kolekcje,
promocje, konkursy oraz porady
i inspiracje od Evonails.