Pochłaniacze pyłu do paznokci (3)

Powstający w czasie frezowania i polerowania paznokci pył stanowi niemały problem w czasie pracy - możliwość usunięcia osiadających drobinek oraz pyłków unoszących się w powietrzu może znacząco poprawić komfort i pozwoli zachować czystość. Do tego celu służą profesjonalne pochłaniacze pyłu.
Elektryczny pochłaniacz pyłu szybko i skutecznie usunie powstające w czasie frezowania drobiny - dzięki eleganckiemu designowi tego typu sprzęt stanowi także doskonałą ozdobę każdego miejsca pracy.

Zobacz całą kolekcję
Cena
  1. 119
    590
  2.  
  3. -
Sortuj wg
Sortuj wg

Pochłaniacze pyłu do paznokci – dla zachowania idealnej czystości

Salony kosmetyczne zwykle kojarzą się z miejscem, w którym jest przytulnie, schludnie i czysto. Mamy tam przeróżne specjalistyczne urządzenia jak pochłaniacze pyłu, czy parafiniarki do paznokci. Na biurkach oprócz lampy biurkowej i kilku najbardziej potrzebnych rzeczy, nie ma tam miejsca na żadne zabrudzenia, a im bardziej wysprzątany salon, tym lepiej świadczy to o jego pracownikach. Manicure oraz pedicure to bardzo popularne zabiegi, dlatego u kosmetyczek zjawia się codziennie całkiem sporo klientek, wymagających uwagi oraz poświęcenia im czasu. Podczas wykonywania poszczególnych zabiegów, bardzo często piłuje się naturalną płytkę paznokcia bądź żel lub akryl, który zostanie na nim położony. W ten sposób powstają mikroskopijne drobinki pyłu, zalegające na dowolnych powierzchniach, występujących w salonie. Aby go pozbierać, unikając dalszego zanieczyszczania, nie wystarczą wcale ręczne narzędzia, takie jak zmiotka i szufelka. Najlepiej, jeśli w pomieszczeniu włączony będzie profesjonalny pochłaniacz pyłu do paznokci.

Pochłaniacze paznokci powinny obowiązkowo znajdować się na wyposażeniu każdego szanującego się salonu kosmetycznego. W przeciwnym razie pył będzie się unosił wszędzie, przeszkadzając w normalnym funkcjonowaniu zarówno klientkom, jak i manicurzystom. Pochłaniacze są urządzeniami elektrycznymi, tworzonymi zwykle z myślą o ustawieniu na widoku, dlatego też są estetyczne i nie przytłaczają, dlatego można je postawić lub zamontować w dowolnym miejscu.

W czym pomoże skuteczny pochłaniacz?

Stylistki, które wykonują rocznie mnóstwo zabiegów manicure oraz pedicure, są narażone na wdychanie ogromnych ilości pyłu, powstającego podczas pracy frezarek. Mimo że drobinki są tak niewielkie, że ludzkie oko ma problemy z ich zauważaniem, wciąż unoszą się w powietrzu i mogą zaszkodzić zdrowiu osoby, która wdycha je przez dłuższy czas. Jeśli w salonie nie zostaną zainstalowane odpowiednie zabezpieczenia, takie jak właśnie pochłaniacze pyłu, manicurzystka może się nabawić różnego rodzaju alergicznych zmian skórnych lub poważnych chorób, takich jak astma oskrzelowa czy pylica. Pewne niedogodności na pewno odczują również klientki, jednak nie są one aż tak narażone na działanie pyłu, jak osoby, które przebywają w jego otoczeniu kilka czy nawet kilkanaście godzin dziennie. Nic więc dziwnego, że pochłaniacze pyłu są uważane za jedne z ważniejszych akcesoriów, które powinny się znaleźć w profesjonalnym salonie kosmetycznym.
 
Rodzaje pochłaniaczy pyłu

Wśród pochłaniaczy pyłu można wymienić kilka rodzajów urządzeń. Pierwszym z nich jest pochłaniacz stacjonarny, który nadaje się do ustawienia na stoliku. Jest on raczej niedrogi, a przy tym łatwy w utrzymaniu. Nie ma też większych problemów z usunięciem worka na pył oraz z wymianą filtra. Niestety, dosyć głośno hałasuje podczas pracy, co niekiedy może uniemożliwiać swobodny kontakt z klientką w salonie kosmetycznym. Wybierając model tego rodzaju, należy zwrócić uwagę na gęstość sita, które zabezpiecza wentylator – im jest ona większa, tym lepiej, ponieważ uzyska się lepszą filtrację, a wentylator później ulegnie zapchaniu.

Niewątpliwie najskuteczniejszym typem pochłaniaczy jest pochłaniacz centralny, który zostaje wbudowany w blat stolika. Centralną jednostkę, wyposażoną w silnik, można ulokować w innym pomieszczeniu, chociażby piwnicy. Dzięki temu, że istnieje możliwość doboru mocy takiego silnika, da się podłączyć do niej nawet kilka stanowisk. Szum, jaki wydaje z siebie urządzenie, nie jest dokuczliwy i praktycznie w ogóle nie przeszkadza podczas pracy. Co ważne, worki na pył, umieszczone w jednostce centralnej, wymienia się bardzo rzadko, ponieważ charakteryzują się dużą pojemnością. Zwykle jest bardzo trwały, co też generuje większe koszty jego zakupu, jednak zwracają się one szybko w procesie taniej eksploatacji. Jeśli właściciel salonu chce się zdecydować na tego rodzaju pochłaniacz pyłu, najlepiej, gdy zaplanuje to jeszcze na etapie urządzania zakładu – wiąże się to z koniecznością tworzenia sieci, łączącej jednostkę centralną ze wszystkimi stanowiskami w sali kosmetycznej.

Występują również płaskie pochłaniacze pyłu, które również wbudowuje się w blat stolika. Ich zaletą jest bardzo prosta i szybka wymiana filtra, trzeba jednak trochę się natrudzić przy wyborze odpowiedniego modelu, gdyż większość z nich cechuje słaba moc. Bardzo dobrym rozwiązaniem wydają się natomiast frezarki, posiadające wbudowany pochłaniacz pyłu. Dawniej narzekano na ich skuteczność, jednak rozwój technologii pozwolił na jej polepszenie. W momencie, gdy wykonuje się manicure lub pedicure i podejmuje się czynność frezowania, powietrze zostaje przy okazji oczyszczone z pyłu. Ma ona bardzo dużą zdolność ssącą, dlatego bardzo szybko odczuwa się różnicę. W większości przypadków, pochłaniacze wbudowane we frezarki nie hałasują, a co więcej pył nie ma szans przedostać się z nich na zewnątrz. Za ich jedyny minus można poczytać dosyć wysoką cenę. Czasem jednak, dla lepszej skuteczności działań, lepiej zainwestować trochę więcej i cieszyć się niesamowitymi efektami podczas pracy.

zobacz jako pierwsza najnowsze kolekcje,
promocje, konkursy oraz porady
i inspiracje od Evonails.