Płyny do paznokci żelowych (6)

Płyn do paznokci żelowych jest niezbędnym narzędziem w zestawie podręcznym każdej manicurzystki. Wykorzystuje się go podczas wykonywania dowolnej stylizacji przy użyciu kompletu żeli do paznokci. Ma on za zadanie sprawnie zlikwidować warstwę dyspersyjną, która odkłada się na płatku paznokcia już po sfinalizowaniu procesu utwardzania warstwy żelowej.
Płyny do paznokci żelowych marki Evonails zapewniają wysoką jakość i skuteczność. Za ich pomocą można również bez problemu odtłuścić paznokcie, a także przemyć je w trakcie wykonywania stylizacji.

Zobacz całą kolekcję
Pojemność
  1. 100 ml (2)
  2. 500 ml (2)
  3. 1000 ml (2)
Cena
  1. 5
    40
  2.  
  3. -
Sortuj wg
Sortuj wg

Płyny do paznokci żelowych – by stylizacja była w pełni udana

Dekorowanie paznokci to sztuka, która zachwyca wiele kobiet. Z tego powodu decydują się one na profesjonalny manicure lub pedicure, czekając na niesamowity efekt, jaki gwarantują im najlepsze salony kosmetyczne. Część z Pań pozostaje wierna klasyce i decyduje się na ozdabianie płatków paznokci przy wykorzystaniu tradycyjnych lakierów, zwolenniczki trwałych efektów stawiają z kolei na lakiery hybrydowe. Równie pokaźne grono miłośniczek mają oczywiście stylizacje, wykonane za pomocą specjalnych żeli. Sekretem ich popularności nie są jednak tylko kolorowe substancje, nakładane na płytkę paznokcia, ale i pozostałe substancje, bez których profesjonalny manicure nie mógłby powstać. Bardzo ważne okazują się więc specjalne płyny do paznokci żelowych.

Wśród płynów do żeli UV (utwardzanych za pomocą specjalnej lampy UV lub LED) znajdują się rozmaite cleanery odtłuszczające. Dzięki nim można w prosty i szybki sposób usunąć warstwę dyspersyjną z żelu, tym samym ostatecznie wykańczając jego warstwę. Ponadto, pozwalają też na odtłuszczenie paznokcia jeszcze przed podejściem do zabiegów.

Skuteczne usuwanie warstwy dyspersyjnej

Żaden paznokieć, ozdabiany metodą żelową, nie będzie wyglądał dobrze, jeśli w odpowiedniej chwili nie zostanie z niego usunięta warstwa dyspersyjna. Jej likwidacja polega bowiem na wygładzeniu powierzchni oraz ostatecznym utwardzeniu warstwy żelu. Ten zabieg można wykonać wyłącznie przy użyciu specjalnego płynu do przemywania masy, utrwalanej za pomocą promieni UV, zwanego cleanerem. Trzeba jednak pamiętać, że można go używać wyłącznie przed nałożeniem ostatniej warstwy żelu. W przeciwnym razie nie będzie można nałożyć już żadnej kolejnej, ponieważ ta nie zwiąże się z poprzednią.

Wybierając produkty profesjonalnych marek, ma się pewność, że stylizacja zostanie wykonana poprawnie, a warstwa dyspersyjna usunięta w całości z powierzchni paznokcia. Wówczas nie ma mowy o żadnych przykrych niespodziankach, które mogłyby nie pozwolić spełnić kobiecie marzeń o wspaniałym manicurze. Evonails proponuje swoim klientkom zarówno standardowy cleaner do paznokci żelowych, jak i High Gloss Cleaner. Oba charakteryzują się wysoką skutecznością, a przy tym są bezpieczne dla skóry.

Jak dokonać manicure’u żelowego, nie zapominając o użyciu cleanera?

Na wykonanie manicure’u żelowego najlepiej udać się do salonu kosmetycznego o dobrej renomie. Wiadomo, że specjaliści od stylizacji wykonają go dużo lepiej niż niejedna kobieta samodzielnie w domu. Jeśli jednak ktoś lubi eksperymentować lub ma już pewną wiedzę przy tworzeniu estetycznych zdobień paznokci, może naturalnie spróbować swoich sił.

Do stworzenia zapierającego dech w piersiach manicure’u trzeba się najpierw odpowiednio przygotować. Należy zgromadzić kilka najpotrzebniejszych akcesoriów i narzędzi: pilnik o odpowiednio dopasowanej gramaturze, płyn do przemywania masy żelowej, tipsy albo szablony, żel jednofazowy bądź trzy różne żele dwufazowe (podkładowy, budujący oraz nabłyszczający),  gilotyna, oliwka do skórek, pędzelek oraz płyn do dezynfekcji. Na początek trzeba zdezynfekować dłonie oraz obciąć paznokcie, by następnie móc je zmatowić kostką oraz przypiłować pilnikiem. W następnym kroku należy odtłuścić płytkę paznokcia, wykorzystując cleaner. Potem należy albo dopasować szablon do paznokcia, albo kształt tipsa. Żel nakłada się później na szablon lub na sztucznego paznokcia. Trzeba jednak uważać, by pod żadnym pozorem nie zalać skórek, znajdujących się dookoła paznokcia. Przy nakładaniu żelu trzeba też pamiętać, by nakładać go cienkimi warstwami. Trzeba też zdawać sobie sprawę z tego, że żelu nie rozprowadza się po paznokciu tak samo, jak lakieru. Przez wzgląd na dużo gęstszą konsystencję, powinno się go bowiem nanosić przy pomocy pionowych ruchów pędzelka. Jeśli podejmie się inne działania, pod warstwą utwardzanej masy mogą się dostać pęcherzyki powietrza. Do usunięcia starego żelu i hybrydy polecamy aceton kosmetyczny, natomiast do usunięcia lakieru po nieudanej stylizacji niezastąpiony może być klasyczny zmywacz do paznokci.

Naświetlanie każdej z warstw żelu w lampie musi trwać od dwóch do czterech minut. Po takim czasie paznokcie mogą być lekko lepiące się, jednak przestają być takie jeszcze przed nałożeniem ostatniej warstwy, kiedy zostaną właśnie przemyte cleanerem. Kiedy nałoży się już ostatnią warstwę, nadmiar żelu należy usunąć przy użyciu pilnika, a potem wypolerować blokiem polerującym całą powierzchnię, by zlikwidować ewentualne rysy. Tak przygotowane paznokcie mogą być już pokazywane światu jako wspaniała stylizacja.

Wysoka jakość i doskonały rezultat

Od tego, jaki płyn do żeli się wybierze, zależy ostateczny rezultat, uzyskany w trakcie tworzenia stylizacji. Jeśli bowiem sięgnie się po nieodpowiedni produkt, warstwy mogą zostać źle utwardzone i odejść z paznokcia w części lub całości. Warto więc decydować się jedynie na sprawdzone produkty, polecane przez profesjonalistów, znających się w dużej mierze na wykonywaniu manicure’u żelowego. Dla uzyskania najlepszych efektów, warto odwiedzić salon kosmetyczny. Styliści na pewno fachowo usuną warstwę dyspersyjną z żelu, by w żaden sposób nie uszkodzić powstającej ozdoby paznokcia.

zobacz jako pierwsza najnowsze kolekcje,
promocje, konkursy oraz porady
i inspiracje od Evonails.