Płyny do paznokci hybrydowych - zmywacze do hybryd (3)

Paznokcie hybrydowe to niezwykle popularny sposób na stworzenie udanej stylizacji. Dobre salony kosmetyczne powinny jednak posiadać na swoim wyposażeniu również specyfiki, pozwalające na usunięcie lakierów hybrydowych z powierzchni paznokci. Płyny do paznokci hybrydowych z linii Evonails skutecznie poradzą sobie z każdą warstwą, jednocześnie nie niszcząc wrażliwej skóry dłoni. Dzięki wysokiej jakości produktów, nie trzeba martwić się o efekt końcowy.
Płyny do paznokci hybrydowych od Evonails posiadają skuteczny rozpuszczalnik, za sprawą którego pokonają kolejne warstwy lakieru w mgnieniu oka.

Zobacz całą kolekcję
Pojemność
  1. 100 ml (1)
  2. 500 ml (1)
  3. 1000 ml (1)
Cena
  1. 5
    27
  2.  
  3. -
Sortuj wg
Sortuj wg

Płyny do paznokci hybrydowych – niezbędne akcesorium każdego stylisty

Moda na manicure, wykonany przy wykorzystaniu lakierów hybrydowych, wciąż nie przemija i, jak warto się domyślić, będzie trwała jeszcze przez długi, długi czas. Nic w tym dziwnego – piękne zdobienia, jakie powstają na paznokciach zachwycają każdą kobietę. Oczywiście to, jak zostanie przeprowadzona stylizacja, zależy od pomysłowości i doświadczenia profesjonalnego manicurzysty. Hybrydy są też wybierane przez klientki zakładów kosmetycznych przez wzgląd na ich wytrzymałość oraz odporność na ewentualne zniszczenia, do których łatwo może przecież dojść przy wykonywaniu czynności manualnych. Specyficzna konsystencja, która z jednej strony pozwala lakierowi tak długo utrzymywać się na płytce paznokcia, z drugiej wymaga specjalistycznego środka, który pozwoli skutecznie usunąć ją z paznokcia po określonym czasie. Preparat warto też mieć w momencie przygotowywania stylizacji – tylko przy jego pomocy można zmyć to, co się nie udało.

Do zdjęcia lakieru hybrydowego konieczny jest płyn typu remover. Ma on za zadanie nie tylko likwidować warstwę hybrydową, ale również akrylową. Obecnie procedura, przeprowadzana z jego udziałem, nie trwa zbyt długo, a on sam nie szkodzi skórze. Do innych działań tego typu polecamy specjalnie przygotowane pod to produkty, jak płyny do paznokci żelowych, czy aceton kosmetyczny.

Profesjonalne oczyszczenie płytki paznokcia z lakieru

Jeśli chodzi o usunięcie lakieru hybrydowego z płytki paznokcia, można to zrobić w profesjonalnym salonie kosmetycznym lub samemu, w domu. Na samym początku warto się do zmywania odrobinę przygotować. W tym celu warto zgromadzić kilka niezbędnych rzeczy: folię aluminiową, waciki, pilniczek, klipsy do tipsów, patyczki drewniane i oczywiście sam remover. Na wstępie warto odrobinę spiłować warstwę topcoat, używając pilnika o dosyć dużej ziarnistości (na przykład gradacja 100) – wówczas czynność przebiega sprawniej i szybciej. Należy jednak pamiętać o zachowaniu ostrożności przy używaniu tak ostrej powierzchni, zaprzestając piłowania w momencie, gdy warstwa zostanie zaledwie lekko naruszona i zmatowieje.

Waciki należy dosyć mocno nasączyć płynem-removerem, a następnie przyłożyć do paznokci. Nie ma znaczenia, czy użyje się wacików bezpyłowych, czy płatków kosmetycznych – każdy sam powinien podjąć decyzję samodzielnie i wypróbować, co bardziej sprawdzi się w jego przypadku. Waciki, niezależnie od ich formy, należy owinąć folią aluminiową, a następnie ostrożnie docisnąć całość do paznokcia. W tym momencie bardzo przydadzą się klipsy do ściągania hybryd – pozwolą one precyzyjniej docisnąć folię wraz z wacikiem do paznokcia. Ich zapięcia można dowolnie regulować, w zależności od wielkości (grubości) palca. To właśnie ich stosowanie pozwala na znaczne skrócenie czasu namaczania paznokci w removerze.

Zazwyczaj należy odczekać kilka minut, by móc zdjąć specyficzne kompresy z paznokci. Po ich usunięciu lakier powinien zupełnie zejść lub w znacznej części się odkruszyć i być łatwy do ostatecznego ściągnięcia. Można tego dokonać przy użyciu przygotowanego wcześniej, drewnianego patyczka. Dzięki niemu zyskuje się pewność, że wszystko zostało usunięte.

Po pozbyciu się lakieru hybrydowego z paznokci nie należy zapominać o odpowiedniej pielęgnacji skórek i naturalnej płytki. Warto więc zastosować oliwkę nawilżającą bądź specjalną odżywkę. Jest to wskazane szczególnie ze względu na duże wysuszenie paznokcia po zmywaniu hybrydy. Odpowiednie zabiegi pozwolą zachować płytkę w stanie nienaruszonym oraz zabezpieczyć ją przed dalszymi uszkodzeniami.

Remover wykorzystuje się też w salonach kosmetycznych w chwili, gdy efekt stylizacji hybrydowej nie okaże się zadowalający dla klientki. Wówczas hybrydę można zdjąć od razu.

Wysoka skuteczność

Wybierając preparaty od sprawdzonych firm, docenianych przez wiele klientek oraz używanych w licznych salonach kosmetycznych, ma się pewność, że na pewno będą działać. Ich wysoka skuteczność pozwala na szybkie ściągnięcie hybrydy bez powodowania ewentualnych efektów ubocznych. Warto też zwrócić uwagę na to, że prędkość odchodzenia warstwy lakieru od płytki paznokcia zależy w dużej mierze od jakości lakieru. Jeśli ktoś zdecyduje się na hybrydę mniej znanej marki, by zaoszczędzić, bardzo możliwe, że będzie musiał czekać na jej odejście od płytki znacznie dłużej.

Bezpieczna formuła

Obecnie producenci preparatów do paznokci skupiają się na tym, by tworzyć środki jak najmniej szkodliwe dla naturalnej płytki paznokcia. Najnowsze removery nie wpływają negatywnie na jej strukturę i nie prowadzą do uszkodzeń, jednak wciąż mogą prowadzić do częściowego wysuszenia. Ich zaletą jest natomiast skład, który nie pozwala na naruszenie skóry oraz wywołanie reakcji alergicznej.

Przy stosowaniu płynów do paznokci hybrydowych trzeba jednak mimo wszystko zachowywać ostrożność, ponieważ są one łatwopalne, a jedzenie i picie podczas ich użytkowania nie jest w ogóle wskazane.

zobacz jako pierwsza najnowsze kolekcje,
promocje, konkursy oraz porady
i inspiracje od Evonails.