Płyny do dezynfekcji rąk oraz narzędzi (4)

W salonie piękności bardzo ważne jest zachowanie odpowiedniej sterylności, zapewniającej klientkom odpowiedni komfort i bezpieczeństwo. Przy wykonywaniu jakichkolwiek zabiegów na paznokciach konieczne są specjalistyczne środki do dezynfekcji. To za ich sprawą wszystko zostanie zachowane w idealnej czystości, natomiast wszelkie działania upiększające przebiegną bez komplikacji.
Evonails proponuje płyny do dezynfekcji dłoni oraz narzędzi. Za ich sprawą każde upiększanie paznokci będzie przeprowadzane w wyjątkowo higieniczny sposób.

Zobacz całą kolekcję
Pojemność
  1. 100 ml (2)
  2. 500 ml (2)
Cena
  1. 9
    25
  2.  
  3. -
Sortuj wg
Sortuj wg

Płyny do dezynfekcji rąk oraz narzędzi – dla najwyższej sterylności

Idąc do salonu kosmetycznego, by zlecić profesjonalny manicure, zwykle kobiety myślą wyłącznie o pięknych, dopracowanych paznokciach, których przygotowanie przypadnie w udziale najlepszym fachowcom z dziedziny stylistyki. Żadna z nich nie chciałaby jednak odwiedzać miejsca, w którym byłoby brudno, mało estetycznie i dosyć chaotycznie, nawet jeśli mieliby tam pracować prawdziwi mistrzowie z dziedziny zdobienia paznokci. Nie bez powodu bowiem zespoły, zatrudniane przez kosmetyczki, dbają o czystość i porządek w swoich zakładach.

Podczas przeprowadzania zabiegu natomiast dokonują wszelkich starań, by przeprowadzane procedury odbywały się z zachowaniem wysokiej sterylności. Wiadomo przecież, że na dłoniach znajdują się zawsze zarazki, a narzędziami, używanymi do pracy, dotykano chwilę temu innych osób – kwestie higieniczne nakazują więc wszystko dobrze oczyścić, by było jak nowe. W tym celu wykorzystywane są specjalistyczne płyny do dezynfekcji. Produkty tego typu znajdują się w każdym profesjonalnym salonie kosmetycznym, ponieważ wyznaczają pewien standard i nie może ich zabraknąć. Dzięki nim klientki mogą czuć się zupełnie bezpieczne wiedząc, że znajdują się we właściwych rękach.

Do czego nadają się płyny dezynfekujące i dlaczego należy je stosować?

Płyny dezynfekujące, używane przy wykonywaniu manicure’u, można podzielić ze względu na ich przeznaczenie. Część z nich nadaje się bowiem do odkażania dłoni, pozostałe natomiast do oczyszczania narzędzi, jakie wykorzystuje się w salonach kosmetycznych. Te pierwsze można też często stosować jako środki do dezynfekcji powierzchni roboczej w dowolnym miejscu, w którym był przeprowadzany zabieg, upiększający paznokcie. Mają one za zadanie przede wszystkim niszczyć bakterie, grzyby oraz wirusy, znajdujące się na dłoniach osób, które zdecydowały się na zdobienie paznokci. Naturalnie, są one bezpieczne dla skóry, jednak należy unikać kontaktu któregokolwiek z tych płynów z  oczami, a w razie nieprzewidzianego wypadku natychmiast zasięgnąć porady lekarza. Środków tych, z uwagi na ich łatwopalność, nie należy przechowywać w sąsiedztwie źródeł ognia.

Druga grupa płynów jest, jak sama nazwa wskazuje, przeznaczona do oczyszczania narzędzi kosmetycznych oraz blatów roboczych, znajdujących się w salonie. Ma za zadanie, podobnie jak grupa płynów, dezynfekujących dłonie, likwidować wszelkie zagrożenia mikrobiologiczne. Środki, produkowane przez profesjonalne marki, takie jak chociażby Evonails, są często wyposażone w najnowocześniejsze formuły, dzięki którym pokryte nim powierzchnie nie wymagają dodatkowego zmycia.

Jeśli nie podejmie się działań, mających na celu dezynfekcję narzędzi oraz dłoni, bardzo prawdopodobne będzie zakażenie – wbrew pozorom, w salonie kosmetycznym może do niego dojść nawet za pośrednictwem krwi czy pokarmu lub drogą kropelkową. W ich wyniku może dojść do tak poważnych chorób, takich jak nowotwór skóry, opryszczka czy wirusowe zapalenie wątroby. Z tego właśnie powodu tak ważne jest, by manicurzystka zawsze dbała o czystość swoich dłoni, utrzymując czyste, krótko obcięte paznokcie. Ponadto, powinna zawsze nosić ochronne rękawiczki jednorazowego użytku. Mydło, znajdujące się w salonie, powinno być łagodne, by nie wysuszać oraz nie uszkadzać naskórka rąk. Zamiennie można stosować środek do higienicznego mycia dłoni, by pozbyć się większej ilości szkodliwych mikroorganizmów.

Charakterystyka środków dezynfekujących

Aby płyn do dezynfekcji rąk mógł zadziałać, należy nanieść na suche dłonie. Później należy wcierać preparat przez co najmniej pół minuty, by skóra mogła stać się wilgotna. Warto przywiązywać do tego sporą uwagę, ponieważ nie powinno się pomijać żadnego obszaru skóry. W ten sposób ma się pewność, że dezynfekcja przebiegnie skutecznie, a nikt na terenie obiektu nie będzie zagrożony zakażeniem.

Warto zdawać sobie sprawę z tego, że w większości preparatów dezynfekujących występują: alkohol, kwasy organiczne lub nadtlenek wodoru. Z tego powodu mogą powodować reakcje alergiczne oraz stany zapalne skóry. Aby zapobiegać wszelkiego rodzaju podrażnieniom, powinno się stosować preparaty pielęgnacyjne, takie jak odżywki i kremy, nawilżające całą skórę. Jeśli chodzi z kolei o odkażanie narzędzi, powinno się to robić w odpowiedni sposób. Pilniki i cążki muszą być otwarte oraz całkowicie zanurzone w płynie, by mógł dotrzeć do każdej części. Tylko dokładne odkażenie może dać odpowiednie efekty. Oczywiście, przydadzą się również środki, które pomogą w pielęgnowaniu i konserwacji narzędzi. Potrzebują one bowiem odpowiedniego nawilżenia. Dzięki temu narzędzia będą mogły działać przez długi, długi czas i pozostawać niezawodne.

Nigdy nie należy też zapominać o dezynfekowaniu powierzchni roboczych. Warto rozróżniać powierzchnie wysokiego ryzyka od  tych, stwarzających niewielkie zagrożenie. Te pierwsze należy bowiem dezynfekować po każdym kliencie, te bardziej bezpiecznie nie muszą być odkażane aż tak często. Polecamy zapoznać się również z ofertą płynów do paznokci hybrydowych oraz do paznokci żelowych.

zobacz jako pierwsza najnowsze kolekcje,
promocje, konkursy oraz porady
i inspiracje od Evonails.