Pilniki do paznokci (28)

Pilniki do paznokci Evonails to narzędzia, niezwykle przydatne przy profesjonalnym opracowaniu paznokci. W zależności od swojej specyfikacji, nadają się do różnych czynności - gruboziarnista powierzchnia będzie idealna do spiłowania kształtu tipsów, natomiast modele o lekko wygiętym kształcie bez problemu dotrą do trudno dostępnych miejsc.
Evonails przygotowało szeroką ofertę rozmaitych pilników. Większość z nich umożliwia swobodną pracę na żelach UV oraz tworzywie akrylowym.

Zobacz całą kolekcję
Gradacja
  1. 100/100 (9)
  2. 100/180 (9)
  3. 240/240 (9)
Cena
  1. 2
    5
  2.  
  3. -
Sortuj wg
Sortuj wg

Pilniki do paznokci – absolutny must-have każdej kobiety

Wykonując manicure – czy to profesjonalnie, czy to w domowym zaciszu – z pewnością prędzej czy później sięgnie się po pilnik do paznokci. Jest to przyrząd, który znajdziemy niemal w każdej kosmetyczce, stały element wyposażenia zestawów akcesoriów do manicure. Sięgają po niego zarówno właścicielki krótkich, jak i długich paznokci, fanki lakierów do paznokci, tipsów czy zwolenniczki naturalnego wyglądu dłoni.

Pilnik do paznokci to przydatne akcesorium tak jak pędzelki do zdobienia paznokci, czy pędzelki do żelu na paznokcie. Przyda się zarówno w profesjonalnym salonie jak i w domu. Pilnik może mieć różne zastosowania. Używa się go oczywiście do skracania płytki paznokcia – zarówno naturalnej, jak i sztucznej, zdzierania akrylu czy żelu z paznokci, nadawania paznokciom (również sztucznym) pożądanego kształtu, wygładzania krawędzi płytki, jej matowienia i polerowania. Aby użyć odpowiedniego pilnika i osiągnąć satysfakcjonujący efekt, niezbędna jest podstawowa wiedza o rodzajach pilników i ich przeznaczeniu.

Metal, szkło czy papier – po który pilnik sięgnąć?

Najstarszym i najpopularniejszym rodzajem pilnika jest pilnik metalowy. Charakteryzuje go stosunkowo niska cena i duża wytrzymałość, panuje jednak przekonanie, że używanie metalowego pilnika prowadzi do uszkodzeń paznokci i sprzyja rozdwajaniu płytki. Faktycznie, nie nadaje się on do paznokci cienkich i delikatnych, ale umiejętnie użyty w przypadku grubej płytki nie powinien wyrządzić żadnych szkód.

Obecnie ogromną popularnością cieszą się pilniki papierowe. Znajdują zastosowanie na każdym etapie pielęgnacji paznokci, są tanie i delikatniejsze od pilników metalowych. Należą jednak do produktów jednorazowych – trzeba je często wymieniać. Ze względu na szerokie zastosowanie, niską cenę oraz brak potrzeby dezynfekcji, są szczególnie chętnie wykorzystywane w salonach kosmetycznych.

Długą żywotnością odznaczają się pilniki szklane. Są one najdelikatniejsze, najbardziej precyzyjne, nie prowadzą do uszkodzeń płytki. Można je stosować zarówno do pielęgnacji delikatnych paznokci naturalnych, jak i obróbki tipsów, paznokci akrylowych czy żelowych. Przed użyciem należy taki pilnik zanurzyć w wodzie, będzie miał wówczas większą przyczepność. Pilniki szklane można wielokrotnie dezynfekować, utrzymanie ich w czystości nie nastręcza większych problemów. Trzeba jednak pamiętać, że szkło dość łatwo może pęknąć lub zbić się.

Istnieją również pilniki szafirowe – wykonane metodą nacinania molety (są równie delikatne i precyzyjne, jak pilniki szklane), pilniki z piaskowca (bardzo delikatne, polecane do pielęgnacji skórek), pilniki krzemowe czy pilniki teflonowe (szczególnie przydatne dla alergików uczulonych na nikiel).

Czy kształt ma znaczenie?

Wybierając pilnik do paznokci należy zwrócić uwagę nie tylko na materiał, z jakiego jest on wykonany, ale również na jego kształt. Co prawda nie ma on większego wpływu na stan zdrowia paznokcia, jednak odpowiednio dobrany ułatwi osiągnięcie pożądanego efektu.
Pilnik prosty jest najbardziej uniwersalny. Szczególnie dobrze sprawdzi się w skracaniu paznokci oraz nadawaniu im kształtu. Do prac przy skórkach najlepszy okaże się pilnik zaokrąglony, w kształcie banana. Bardziej wszechstronny będzie natomiast pilnik w kształcie półksiężyca, będący połączeniem pilnika prostego i „bananowego”.

Bardzo wygodny w użyciu jest pilnik w kształcie elipsy – jako iż jest symetrycznie zaokrąglony, można go obracać na wszystkie strony, dzięki czemu wykorzystujemy całą powierzchnię cierną. W ten sposób możemy zarówno skracać paznokcie, jak i nadawać im kształt, operując narzędziem swobodnie przy skórkach.

Szczególnym rodzajem pilnika jest blok polerski. Ma on kształt kostki, w której każda ściana ma inną ziarnistość. Wykorzystamy go do zmatowienia i polerowania paznokci, zarówno naturalnych, jak i sztucznych.

Ziarnistość – cóż to takiego?

Obok kształtu oraz rodzaju materiału, z którego wykonany jest pilnik, ogromne znaczenie ma jego ziarnistość – i na to należy zwrócić szczególną uwagę przy wyborze tego narzędzia do pielęgnacji paznokci. Ziarnistość to inaczej liczba ziarenek przypadających na centymetr kwadratowy pilnika. Im jest ich mniej – tym przyrząd ostrzejszy, im więcej – tym delikatniejszy. Ziarnistość oznaczana jest wartością liczbową i podawana na opakowaniu produktu.

Liczbą zawierającą się w przedziale od 80 do 100 będzie oznaczony pilnik gruboziarnisty. Jego działanie można porównać do papieru ściernego, służy on więc przede wszystkim do zdejmowania tipsów i innych materiałów z paznokci. Z powodzeniem można nim również usuwać zrogowaciałą skórę z pięt.

Pilnik średnioziarnisty to pilnik klasyczny, oznaczony wartością od 100 do 180. Znajdziemy go w każdej drogerii, służy do podstawowej pielęgnacji paznokci naturalnych. Można nim również modelować akryle i żele.

Wartością od 240 do 500 oznaczone są pilniki drobnoziarniste. Idealnie nadają się do wygładzania płytki naturalnej, ostatecznej obróbki żeli i akryli, czy matowania tipsów.
Ziarnistością powyżej 500 oznaczone są polerki. Służą one wyrównaniu powierzchni, zmatowieniu oraz nadaniu połysku dzięki swojej delikatności. Używane są również w ostatnim etapie polerowania akrylu. Najczęściej występują w formie bloków, których każda ściana ma inną gradację, bądź pod postacią kilkufazowych pilników.

Stosując pilniki o różnej ziarnistości można więc przeprowadzić rozmaite zabiegi na paznokciach zarówno naturalnych, jak i sztucznie przedłużanych. Warto pamiętać, by najpierw używać pilnika gruboziarnistego, a dopiero później drobnoziarnistego – nigdy odwrotnie.

zobacz jako pierwsza najnowsze kolekcje,
promocje, konkursy oraz porady
i inspiracje od Evonails.