Peelingi rąk (2)

Peelingi do dłoni Evonails zaprojektowane zostały z myślą o skuteczności działania i przyjemności, która może płynąć z zabiegów pielęgnacyjnych. Wykorzystane składniki wysokiej jakości gwarantują efektywne złuszczanie naskórka, pozwalając odzyskać gładkość i perfekcyjny wygląd skóry dłoni.
Profesjonalne peelingi Evonails są w stu procentach bezpieczne i pozwalają skutecznie pozbyć się martwego naskórka, zapewniając jednocześnie odżywienie i nawilżenie skóry rąk.

Zobacz całą kolekcję
Pojemność
  1. 300 ml (2)
Cena
  1. 15
    16
  2.  
  3. -
Sortuj wg
Sortuj wg

Peelingi do dłoni – najlepsza kuracja dla gładkich dłoni

Nikt nie lubi, gdy jego dłonie stają się przesuszone, szorstkie i niemiłe w dotyku. Tymczasem w momencie, kiedy się ich nie oszczędza, wykonując wszelkie prace domowe bez żadnego zabezpieczenia, bardzo łatwo doprowadzić je do takiego stanu. Wówczas niezwykle często dochodzi do pękania skóry, w którego efekcie powstają spore szczeliny, zaczerwienienia, a z czasem również krwawiące ranki. Przesuszone ręce prowadzą również do przesuszenia skórek, zlokalizowanych przy paznokciach. Te z kolei bardzo się wtedy zadzierają, także doprowadzając w rezultacie do krwawiących skaleczeń. Aby poprawiać kondycję skóry, by była gładka, napięta i jędrna, najlepiej stosować odpowiednio dobrane kosmetyki. Jeśli głównym problemem jest jej przesuszenie oraz łuszczenie się, najlepiej zastosować skuteczny peeling.

Peelingi do rąk, tworzone przez profesjonalne marki, mają nie tylko złuszczać martwy naskórek oraz nawilżać dłonie, ale i sprawiać prawdziwą przyjemność podczas przeprowadzania kuracji. Evonails przygotowało formułę, dzięki której jego preparaty są całkowicie bezpieczne, skutecznie wygładzając oraz odżywiając skórę dłoni. Ich odpowiednia konsystencja zapewnia komfort użytkowania, a przyjemne zapachy dodatkowo umilają czas zabiegu.

Dlaczego dłonie tak łatwo ulegają przesuszeniu?

Przesuszenie rąk wbrew pozorom nie jest tylko skutkiem działania ludzi, którzy dosyć nieodpowiedzialnie wykonują codzienne prace bez rękawiczek ochronnych. Na strukturę oraz ogólną kondycję skóry dłoni mają wpływ także zupełnie inne rzeczy – na przykład czynniki pogodowe. Bardzo często zimą rękom daje się we znaki mróz oraz bardzo zimny, nieprzyjemny wiatr. Latem z kolei ludzka skóra narażona jest na szkodliwe działanie promieni słonecznych (o ile oczywiście oddziałują one na nią przez zbyt długi czas).

Do przesuszenia dłoni może też dojść w wyniku zabiegów, mających na celu upiększenie paznokci. Do odtłuszczania paznokcia oraz do późniejszego zmycia niektórych lakierów używa się acetonu. Kąpiel acetonowa jest wskazana wówczas, gdy na daną substancję nie zadziała zwykły zmywacz do lakieru. Mimo że trwa ona zwykle zaledwie klika minut i tak może doprowadzić do mocnego przesuszenia skóry dłoni oraz samych paznokci. Dlatego zawsze po takich działaniach zaleca się stosowanie odżywek oraz oliwek nawilżających, by zapobiec powstaniu problemu suchej skóry.

Jak pomoże profesjonalny peeling?

Dobrej jakości peeling to coś, na co czekają z utęsknieniem każde wysuszone dłonie. Pierwszym wskazanym już wcześniej celem użycia takiego preparatu, jest oczywiście usunięcie martwego naskórka, który do niczego się już nie przyda, a będzie wyłącznie przeszkadzał. Jako że zwykle kurację peelingową łączy się także ze stosowaniem innych preparatów, mających poprawić stan skóry dłoni, przygotowuje on również skórę do przyjęcia konkretnych składników aktywnych, mających pobudzić jej szybką regenerację. Zostaje ona zresztą doskonale wzmocniona i ujędrniona, dzięki czemu wygląda lepiej, a co za tym idzie, również młodziej. Dostarcza też składników nawilżających, by pozbyć się wrażenia wiecznej suchości. Za sprawą tych wszystkich czynników, preparatom zwykle udaje się sprawić, że skóra staje się idealnie gładka.

Naturalnie, aby do tego doszło, potrzebne jest regularne stosowanie peelingu. Nie należy jednak przesadzać i używać go zbyt często, ponieważ wówczas, mimo najlepszych intencji, można poważnie zaszkodzić skórze. Nie powinno się też spodziewać, że po jednorazowym skorzystaniu z peelingu skóra momentalnie zmieni swój wygląd, a wszystkie ewentualne ranki i pęknięcia się zasklepią.

Peelingi pomagają też wówczas, gdy na dłoniach pojawiają się nieestetyczne przebarwienia. Wówczas po każdorazowej kuracji, warto przetrzeć powierzchnię skóry miąższem z cytryną. Po każdym użyciu preparatu można też nałożyć na skórę specjalną maskę, która dodatkowo odżywi dłonie, jednocześnie stając się ich wzmocnioną barierą ochronną. Peeling należy postrzegać jako swoisty rodzaj masażu. Kiedy pociera się jedną dłonią o drugą, pobudzone zostaje mikrokrążenie. To pozwala też na znaczną poprawę samopoczucia podczas przeprowadzania kuracji. Warto też pamiętać, że podczas wmasowywania preparatu w skórę, do środka przenikną substancje odżywcze, potrzebne do jej regeneracji. Jednymi z popularnych składników peelingów są płatki owsiane oraz oliwa z oliwek (świetnie nawilża).

Oczywiście, peeling do dłoni można również przygotować samemu. Jeśli jednak nie ma się na to czasu, warto skorzystać z propozycji, udostępnionych przez firmy kosmetyczne. Żeby jednak uzyskać pożądany efekt, należy wybierać specyfiki wyłącznie pochodzące od sprawdzonych marek. Tak samo jest z kremami i parafinami do dłoni. W przeciwnym razie można bardzo zawieść się na produkcie, w ogóle nie pomagając swoim dłoniom. Trzeba też koniecznie czytać składy, by nie narazić się na żadne przykre niespodzianki, związane z niepożądanymi składnikami.

zobacz jako pierwsza najnowsze kolekcje,
promocje, konkursy oraz porady
i inspiracje od Evonails.