Pędzelki do żelu (3)

Wysokiej jakości pędzelki do nakładania żelu na paznokcie muszą znaleźć się w podręcznym zestawie narzędzi profesjonalnej manicurzystki. Przydadzą się one do wykonywania kolejnych warstw żelowych przy tworzeniu fachowych stylizacji. Evonails zapewnia pędzelki do żelu w różnych rozmiarach w zależności od tego, do czego mają posłużyć przy zdobieniu paznokci.
Pędzelki do żelu Evonails charakteryzują się wysoką jakością i nie tracą włosia podczas nakładania kolejnych warstw.

Zobacz całą kolekcję
Cena
  1. 19
    20
  2.  
  3. -
Sortuj wg
Sortuj wg

Pędzelki do żelu – dla najwyższej jakości żelowej stylizacji

Styliści, pracujący w profesjonalnych salonach kosmetycznych to osoby bardzo zapracowane. Nie uchodzi wątpliwości, że na tworzenie niebywałych propozycji manicure’u poświęcają bardzo dużo czasu, a ich rzemiosło wymaga ogromnego skupienia, by wszystko poszło po ich myśli, a klientki mogły wychodzić bardzo zadowolone, by następnie polecać zakład koleżankom. Żaden jednak, nawet najlepszy manicurzysta, nie wykona wspaniałych zdobień na paznokciach, jeśli nie będzie posiadał do tego odpowiednich narzędzi. Naturalnie, muszą się one cechować najwyższą jakością oraz pochodzić ze sprawdzonego źródła  - najlepiej, jeśli ich producentem jest ceniona na całym świecie firma, zajmująca się produkcją konkretnych przyborów. Jednym z narzędzi, które muszą stanowić podstawę wyposażenia każdego szanującego się stylisty, oprócz np. stylografu do paznokci czy szczoteczki do pyłu, musi być odpowiednio dobrany zestaw pędzli. Tylko przy jego pomocy można bowiem wyczarować niezwykłe wzory, którymi w późniejszym czasie będą mogły zachwycać się uradowane kobiety.

Metoda żelowa – skąd tak wielka popularność?

Obecnie bardzo popularną metodą zdobienia paznokci jest manicure żelowy. Dzieje się tak między innymi przez wzgląd na jego trwałość, którą zapewnia utwardzanie poszczególnych warstw żelu przy pomocy lampy UV bądź LED.  Ponadto, nie ma znaczenia, czy kobieta chce wykonywać zdobienia na naturalnej płytce paznokcia czy nie – istnieje bowiem możliwość stworzenia stylizacji żelowej zarówno na naturalnych paznokciach, jak i na szablonach bądź tipsach. Żele, dzięki swojej bezzapachowości, mogą być też stosowane u kobiet w ciąży. Dużo Pań decyduje się jednak na niego ze względu na nieograniczone możliwości kreacyjne, jakie daje przy tworzeniu oraz wytapianiu atrakcyjnych wzorów.

Do nałożenia żelu na paznokieć  - zarówno w celu jego równomiernego rozprowadzenia po powierzchni płytki, jak i  po to, by wykonać konkretne zdobienie – potrzebny jest właściwy pędzelek. Do manicure’u żelowego stosuje się zupełnie inne pędzelki niż do manicure’u akrylowego, ponieważ substancje, używane do dekorowania paznokcia, mają zupełnie inne cechy i konsystencje.

Jak dbać o pędzelki?

Pędzelek, przez wzgląd na swoje cenne włosie, jest narzędziem bardzo delikatnym, dlatego wymaga odpowiedniej pielęgnacji oraz zachowania pewnych środków ostrożności podczas pracy.  Przede wszystkim, nie należy wkładać pędzelków do lampy UV, tak samo jak nie powinno się ich wystawiać bezpośrednio na działanie promieni słonecznych (przede wszystkim podczas pracy). Jeśli nie będzie się przestrzegać tej zasady, bardzo możliwe, że pozostałości po żelu utwardzą się na włosiu i narzędzie nada się już wyłącznie do wyrzucenia. Aby zmniejszyć ryzyko „zaklejenia” pędzelka, zawsze warto wycierać go bardzo dokładnie po wykonanej aplikacji. Na koniec dnia, gdy wyjdzie już ostatnia klientka, warto, by stylista przemył wszystkie pędzle w specjalnym preparacie do ich oczyszczania bądź płynie do przemywania mas żelowych. Uwagę należy poświęcić nie tylko włosiu pędzelków, ale również całemu ich korpusowi, gdzie również mogły pozostać resztki masy żelowej. Po myciu trzeba narzędzia dobrze osuszyć, a potem schować na swoje miejsca. Do przechowywania warto wybrać suche, ciemne pomieszczenie, a sam pędzel włożyć do specjalnego etui, które będzie można ułożyć w pozycji poziomej.

Rodzaje pędzelków do żelu

Pędzelki do żelu charakteryzują się płaskim kształtem, nazywanym często języczkowym. Dzieje się tak, ponieważ tylko on umożliwia równomierne, a przy okazji bardzo precyzyjne nałożenie masy żelowej w jej gęstej oraz rzadkiej postaci.  Włosie, w zależności od upodobania manicurzysty, może być naturalne bądź syntetyczne. Oczywiście, różnią się od siebie także wielkością – najczęściej spotykane są jednak pędzle o szerokości od 4 do 8 mm. Różnie też wygląda ścięcie włosia pędzla – niektóre są zbudowane prostopadle, inne w szpic, jeszcze inne natomiast owalnie. Styliści zwykle wybierają te, z którymi najlepiej im się pracuje. Ciekawą propozycją są pędzle dwustronne – posiadają one dwie różne końcówki, które można bez problemu dopasować do szerokości płytki paznokcia, którą właśnie będzie się ozdabiać.

Co daje dobry pędzelek?

Jakość pędzelka tak naprawdę decyduje o tym, jaki manicure w rezultacie powstanie.  To prawda, że każdym narzędziem trzeba umiejętnie operować, by osiągnąć zamierzony efekt, jednak jeśli włosie lub rączka są kiepskiej jakości, nie pomoże im nawet najbardziej wprawna ręka. Za sprawą dobrego pędzelka można jednym, płynnym ruchem rozprowadzić pierwszą warstwę żelu na płytce, nie pozostawiając smug ani nie tworząc nieestetycznych zgrubień. Ponadto, używając mniejszych, bardziej ściętych pędzli, można później skupić się na szczegółowych wzorach, wykonywanych w celu ozdobienia paznokci oraz nadania im oryginalnego rysu.

zobacz jako pierwsza najnowsze kolekcje,
promocje, konkursy oraz porady
i inspiracje od Evonails.