Pędzelki do zdobienia paznokci (4)

Profesjonalne pędzle do nakładania żeli, lakierów i preparatów pielęgnacyjnych dostępne są w ofercie Evonails w wielu kształtach i rozmiarach. Do dyspozycji Klientów oddano kolekcję pędzelków przystosowanych do indywidualnych potrzeb każdego specjalisty - od dużych modeli do nakładania żelu, po niezwykle precyzyjne narzędzia do tworzenia finezyjnych dekoracji.
Asortyment Evonails obejmuje także praktyczne szczoteczki do usuwania pyłu powstającego podczas piłowania i frezowania oraz pędzelki do nakładania parafiny.

Zobacz całą kolekcję
Cena
  1. 28
    39
  2.  
  3. -
Sortuj wg
Sortuj wg

Pędzelki do zdobień - dzięki nim namalujesz na paznokciach co tylko zechcesz

Pędzelek - małe, niepozorne narzędzie, które po włożeniu w ręce odpowiedniej osoby, może czynić prawdziwe cuda. Istnieje wiele sposobów na wykonanie zdobień paznokci. Wśród nich jednym z najbardziej znanych i tradycyjnych jest zastosowanie pędzelka. Pędzle do zdobień charakteryzują się wysoką jakością, odpornym włosiem i wysoką precyzją, zapewniającą, że nawet najdrobniejsze linie wyjdą perfekcyjnie. Natomiast trzeba pamiętać, że pędzelki do żelu na paznokcie to już inne akcesorium.

Pędzelki do zdobień to akcesoria, które tak jak stylograf do paznokci, bezwzględnie powinny znaleźć się w każdym kuferku profesjonalnej manikiurzystki. Bez pędzelków nie udałoby się  końcu wykonać wielu zachwycających stylizacji, dlatego pod żadnym pozorem nie należy o nich zapominać. Największą precyzją odznaczają się pędzelki cienkie, z jak najmniejszą numeracją. Można z powodzeniem wykorzystywać je do wielu technik zdobniczych, takich jak na przykład One Stroke - metody jednego pociągnięcia. Polega ona na malowaniu rozmaitych wzorów, najczęściej motywów roślinnych, czyli kwiatów, liści, traw, łodyg. Szersze pędzelki natomiast sprawdzą się znakomicie do grubszych linii. Pędzelki, typu wachlarzyki, są ponadto znakomitym rozwiązaniem do wykonywania motywów traw. Można je ponadto wykorzystywać do techniki brokatowej.

Malowanie paznokci One Stroke

Wśród wielu technik zdobniczych paznokci, najbardziej spektakularne efekty pozwala uzyskać tak zwane One Stroke. Metoda ta polega na artystycznym malowaniu paznokci farbami akrylowymi, przy wykorzystaniu odpowiednich narzędzi, takich jak pędzelki.
Tworzenie zdobień One Stroke polega na nakładaniu farb, zwykle dwóch kolorów, na pędzelek, a następnie pokrywania farbką powierzchni paznokcia. W ten sposób maluje się niesamowicie realistyczne wzory, odznaczające się przestrzennością i wyrazistymi barwami. Farby akrylowe, używane do tworzenia wzorów One Stroke, powinny charakteryzować się wysoką pigmentacją i doskonałym kryciem, które zapewnią najlepsze rezultaty.

Do malowania One Stroke można wykorzystywać kilka rodzajów pędzli. Wśród nich powinny znaleźć się pędzle płaskie, szczoteczki, linery, pędzelki skośne oraz wachlarze.
Manicure, połączony z techniką One Stroke będzie zawsze wyglądać elegancko i zachwycająco. Warto sięgać po takie rozwiązania, jeśli chce się pięknie wyglądać w każdej sytuacji. Pięknie namalowane kwiaty czy inne motywy roślinne będą doskonale pasować do stylizacji ślubnych i staną się doskonałym uzupełnieniem uroczystego stroju.

Pędzel wachlarzowy - z jego pomocą stworzysz zachwycające stylizacja

Wśród pędzi do zdobień na szczególną uwagę zasługuje pędzel fan brush, czyli pędzelek wachlarzowy. Przy jego pomocy można w prosty sposób tworzyć niesamowite stylizacje, poprzez nakładanie na siebie różnych kolorów lakierów.
Pędzelek wachlarzowy znakomicie też sprawdza się do nakładania brokatu. Z jego pomocą można zarówno nałożyć brokat na całe paznokcie, jak i stworzyć brokatowe worki czy paski.

Brokatowy manicure jest doskonałym pomysłem, jeśli chodzi o różnego rodzaju imprezy. Brokat pozwala bowiem lśnić na parkiecie i podkreśla karnawałowy charakter każdej kreacji. Ponadto, brokat rewelacyjnie sprawdza się również na co dzień, dlatego warto z niego korzystać i cieszyć się oryginalnymi stylizacjami paznokci.

Nakładanie brokatu za pomocą pędzelka nie jest wcale trudne, a uzyskane w ten sposób efekty są warte poświęcenia chwili czasu. Aby jednak móc rozpocząć tworzenie szałowej stylizacji, trzeba najpierw pomalować tips bądź paznokieć w odpowiedni sposób. Warto przy tym pamiętać, by wybrany kolor lakieru był zbliżony odcieniem do brokatu, gdyż pozwoli to zachować spójność. Przed nałożeniem brokatu na cały paznokieć należy najpierw pomalować wierzchnią warstwę lakierem kolorowym, a po jego utwardzeniu położyć warstwę lakieru bezbarwnego. Następnie, brokat trzeba wysypać na płytkę paznokcia i za pomocą pędzelka rozprowadzić błyszczące drobinki po jej powierzchni. Najłatwiej osiągnąć oczekiwany efekt poprzez strzepywanie brokatu z paznokcia, gdyż w ten sposób drobinki najlepiej pokryją paznokieć. W przypadku, gdy któreś miejsce zostanie niedostatecznie przykryte brokatem, należy pomalować je jeszcze raz bezbarwnym lakierem, aby z łatwością wypełnić puste przestrzenie. Kiedy brokat będzie wyglądać już prawidłowo, wówczas warto jeszcze utrwalić całość, porywając ją warstwą odpowiedniego utwardzacza.

Przy pomocy tasiemki można także tworzyć na paznokciach niesamowite paski brokatowe. Wystarczy jedynie przykleić taśmę w tym miejscu, gdzie fragment paznokcia ma pozostać gładki, a resztę pomalować bezbarwnym lakierem. Następnie, przy pomocy pędzelka wachlarzowego, można już bez problemu nałożyć brokat w pozostawione przestrzenie. Ten prosty sposób daje naprawdę spore pole do popisu. Dzięki eksperymentom stworzenie zachwycających stylizacji na dyskotekę czy imprezę stanie się niezwykle szybkie i łatwe. Zaletą brokatu jest niewątpliwie fakt, że każdy świetnie z nim sobie poradzi. 

zobacz jako pierwsza najnowsze kolekcje,
promocje, konkursy oraz porady
i inspiracje od Evonails.