Parafiny do dłoni (15)

Profesjonalne parafiny kosmetyczne stworzone zostały do wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych oraz rehabilitacyjnych. Nakładanie ciepłego wosku pomaga natłuścić i nawilżyć skórę dłoni lub stóp, rozluźnić mięśnie oraz obolałe stawy, wspomóc krążenie oraz otworzyć pory skóry.
Parafiny kosmetyczne do rąk dostępne są w szerokiej gamie pięknych zapachów - do rozpuszczenia i podgrzania parafiny najlepiej wykorzystać parafiniarki, które również znajdują się w asortymencie Evonails.

Parafina kosmetyczna - doskonały sposób na piękne i zadbane dłonie

Niejedna kobieta marzy o gładkich, pięknych dłoniach. Czasem jednak bardzo trudno zadbać o to, by skóra była zadbana i wyglądała młodo. Istnieje wiele sposobów na jej pielęgnację. Wśród nich warto wymienić stosowanie różnego rodzaju kremów do dłoni, czy też peeling. Ostatnio, coraz bardziej popularne stają się zabiegi, polegające na wykorzystaniu parafiny kosmetycznej. Aż trudno uwierzyć, że niepozorna parafina może dać tak niesamowite rezultaty. Osoby, które chcą szybko poprawić wygląd swoich dłoni bez wątpienia powinny spróbować parafiny kosmetycznej.
Parafina kosmetyczna jest niezwykle skutecznym, a przy tym dość tanim sposobem na piękne dłonie. Dzięki jej używaniu można szybko sprawić, że suche i zniszczone dłonie znowu będą nawilżone i będą wyglądać o wiele młodziej.

Czy właściwie jest parafina?

Parafina to bezwonna i bezbarwna substancja oleista, wyrabiana w procesach rafinacji ropy naftowej. Parafina nie jest więc niczym innym, niż oczyszczoną ropą naftową. Substancja ta nie wywołuje jednak żadnych działań niepożądanych, ani nie jest też toksyczna. Dzięki temu można bez obaw stosować ją do pielęgnacji skóry. Parafina pomaga otwierać pory, a także poprawia krążenie.

Parafina - zastosowanie w kosmetyce

Parafina już od dawna wykorzystywana była w celach farmaceutycznych, a jej zastosowanie ma dość długą tradycję. Parafina używana była jako surowiec do produkcji maści i leków, przeznaczonych do stosowania na skórę. Używano jej również doustnie na dolegliwości trawienne. Parafina to substancja, która przed wypuszczeniem na rynek przechodzi wiele testów pod wpływem szkodliwości oraz przydatności, dlatego można bezpiecznie po nią sięgać. Parafina odznacza się właściwościami wygładzającymi, a także zmiękczającymi skórę. Środek ten tworzy na powierzchni ciała warstwę ochronną, zabezpieczającą przed szkodliwym działaniem wiatru, a także ochrania przed utratą wilgoci. Parafina charakteryzuje się także tym, że wzmacnia naskórek oraz uszczelnia jego barierę lipidową.

Parafina jest powszechnie stosowana w kosmetykach, dlatego z łatwością można odnaleźć ją w składzie balsamów, mleczek czy kremów. Warto po nią sięgać szczególnie zimą, gdyż w tym chłodnym czasie doskonale chroni skórę przed przesuszeniem, mrozem oraz wiatrem.

Zabiegi parafinowe na dłonie

Zabiegi parafinowe na dłonie cieszą się coraz większą popularnością wśród kobiet. Ich zaletą jest niska cena i szybkie efekty, które można dzięki nim uzyskać. Zabiegi te polecane są w szczególności dla osób z suchą skórą dłoni. Parafina pozwala znacznie odmłodzić ręce, a co też ważne, zapobiega ich wysuszaniu. Zabiegi parafinowe są ponadto bardzo relaksujące, a ich zaletą jest to, że można z powodzeniem wykonywać je we własnym domu. Osoby, które nie mają odpowiedniego urządzenia, dzięki któremu można wykonywać zabiegi parafinowe, to bez problemu da się umówić na taką kurację w salonie kosmetycznym. Ewentualnie można również wykonać zabieg dzięki użyciu gorącej wody.

Panie, które marzą o gładkich i miękkich dłoniach, na pewno nie pożałują wyboru parafiny. Korzystanie z jej dobrodziejstw wcale nie wymaga wielkiego zachodu. Wystarczy jedynie odpowiednie urządzenie, zwane parafiniarką, aby móc rozpocząć przygodę z parafiną kosmetyczną.
Przed rozpoczęciem kuracji dłonie należy dobrze umyć i zdezynfekować. Następnie trzeba zastosować peeling, by usunąć martwy naskórek z powierzchni rąk. Dłonie, które są już dobrze przygotowane, należy nałożyć na nie emulsję pielęgnacyjną, która pomoże nawilżyć skórę. Później można już przystąpić do rozgrzania parafiniarki. Osoby, które nie posiadają tego urządzenia mogą nalać gorącą wodę do naczynia, a na jej powierzchni umieścić miseczkę z woskiem. Kiedy parafina jest już rozgrzana i płynna, należy zanurzyć w niej dłonie, a po chwili je wyjąć i odczekać aż wyschną. Czynność tę trzeba powtórzyć kilkukrotnie, do momentu, aż na dłoniach powstanie cienka warstwa wosku. Następnie, na dłonie trzeba założyć jeszcze plastikowe rękawiczki, aby na dłużej zatrzymać ciepło. Dodatkowo, można również ubrać jeszcze bawełniane rękawiczki, które jeszcze bardziej ocieplą dłonie. W taki sposób należy trzymać ręce przez około dwadzieścia minut. Po tym czasie można zdjąć rękawiczki. Najlepsze efekty można osiągnąć stosując takie zabiegi kilka przynajmniej raz w tygodniu.

Jakie są przeciwwskazania do usuwania parafiny kosmetycznej?

Parafina jest doskonałym sposobem na piękne dłonie. Niektóre osoby powinny jednak wiedzieć, że nie każdy może jej używać. Parafiny należy się wystrzegać w przypadku chorób alergicznych, takich jak egzema. Ponadto, nie powinny jej używać osoby z zapaleniem skóry, wysypkami czy chorobami skóry. Oczywiście, osoby uczulone na parafinę również nie mogą stosować zabiegów z jej użyciem. Okładów parafinowych nie mogą też stosować ludzie, cierpiący na choroby krążenia.

zobacz jako pierwsza najnowsze kolekcje,
promocje, konkursy oraz porady
i inspiracje od Evonails.