Parafiniarki do paznokci - podgrzewacz do wosku, parafiny (1)

Wykonywanie zabiegów parafinowych z pomocą profesjonalnej parafiniarki to przyjemność nie tylko dla klientek salonów kosmetycznych, ale także dla osób je wykonujących. Parafiniarka to specjalistyczny podgrzewacz służący do przygotowania i rozpuszczenia parafin oraz wosków kosmetycznych - dzięki innowacyjnej konstrukcji, urządzenia z kolekcji Evonails pozwalają wykonać to zadanie szybko i bezpiecznie.
Regulacja temperatury, wydajne układy grzewcze i ciekawy design to zalety, które doceniło już wielu profesjonalistów - w naszej ofercie znaleźć można także wysokojakościowe parafiny o różnych zapachach.

Zobacz całą kolekcję
Cena
  1. 169
    170
  2.  
  3. -
Sortuj wg
Sortuj wg

Parafiniarki do paznokci - wszystko, co należy o nich wiedzieć

Niektóre osoby mają duże skłonności do szybkiego wysuszania skóry rąk. Niestety, zniszczone i spierzchnięte ręce są podatne na pęknięcia. Dłonie mają tendencje do wysuszania, ponieważ na ich powierzchni znajduje się niewiele gruczołów łojowych oraz mała ilość tkanki tłuszczowej. Budowa skory dłoni nie jest więc w stanie odpowiednio zabezpieczyć ich przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych, dlatego ich regularna pielęgnacja ma tak duże znaczenie.  

Skóra rąk łatwo ulega uszkodzeniom. Najbardziej niekorzystne dla dłoni jest działanie detergentów, w  tym środków czystości do mycia naczyń, czy innych płynów. Częste pranie ręczne również sprawia, że skóra dłoni robi się sucha, zaczerwieniona i swędząca. Warto więc dbać, by podczas wykonywania takich czynności zakładać rękawiczki ochronne, a od czasu do czasu stosować odpowiednie kremy do rąk.

Ostatnio, bardzo popularną metodą na szybką regenerację zeschniętych dłoni stały się okłady parafinowe. Ich wykonywanie jest niezwykle proste, szybkie a przy tym skuteczne. Do przeprowadzenia takiej kuracji wystarczy jedynie parafiniarka i parafina kosmetyczna. Osoby, które nie lubią samodzielnie podejmować się takich zabiegów, bez problemu skorzystają z okładu parafinowego w salonie, zajmującym się manicurem.

Osoby, które marzą o pięknych dłoniach, na pewno będą usatysfakcjonowane z rezultatów, które pomoże osiągnąć parafina kosmetyczna. Zabiegi z jej zastosowaniem warto wykonywać szczególnie w okresie jesienno-zimowym, gdyż to właśnie wtedy ręce najbardziej narażone są na wysuszenie i niekorzystne działanie warunków atmosferycznych. Parafina kosmetyczna zawiera w sobie cenne witaminy i składniki odżywcze, które pomagają chronić skórę i pielęgnować dłonie.  Takie zabiegi są przy okazji bardzo przyjemne i odprężające.

Jak wybrać parafiniarkę?

Aby móc cieszyć się zbawiennym działaniem zabiegów parafinowych, należy najpierw nabyć odpowiednie urządzenie. Dobra parafiniarka przyda się bez wątpienia w każdym profesjonalnym salonie kosmetycznym, jak również będzie świetnie się sprawować w zaciszu domowej pracowni kosmetycznej. Parafiniarki nie zajmują dużo miejsca. Mogą stać na biurku obok lampy albo innych urządzeń. Parafiniarka okaże się również doskonałym wyborem dla osób, które często borykają się z problemami z dłońmi.

Wybierając parafiniarkę, warto zwrócić uwagę na to, by szybko roztapiała wosk. Należy zawsze też rozglądać się za produktami sprawdzonych firm, aby później nie rozczarować się jakością urządzenia.

Co należy wiedzieć przed wykonaniem zabiegu parafinowego?

Każda osoba, która zdecyduje się na kurację z użyciem parafiny powinna pamiętać, by przed zabiegiem nie malować paznokci lakierem. Należy również zdjąć z dłoni wszelkie ozdoby i biżuterię. Dłonie powinny ponadto być czyste, zdezynfekowane i osuszone.

Warto również pamiętać, by nigdy nie sprawdzać temperatury parafiny palcami. Nie można także podgrzewać jej w mikrofalówkach czy piecykach. Do parafiny nie wolno również dodawać żadnych środków - ani kosmetycznych, ani chemicznych.

Jak wykonać zabieg parafinowy we własnym domu?

Zabieg parafinowy można z łatwością wykonać samodzielnie. W tym celu należy przede wszystkim dokładnie zdezynfekować dłonie albo stopy. Następnie trzeba zadbać o pozbycie się martwego naskórka. W tym celu doskonale sprawdzi się zwyczajny peeling. Po zakończeniu peelingowania rąk skórę wystarczy dokładnie umyć, a potem nałożyć na nią odpowiedni krem bądź maseczkę odżywczą. Następnie należy sprawdzić, czy parafina została już odpowiednio rozgrzana. Jej temperatura powinna wynosić około 53 stopnie Celsjusza. Po sprawdzeniu temperatury i upewnieniu się, że nie jest ani zbyt niska, ani zbyt gorąca, można już zanurzyć dłonie w parafinie. Kąpiel powinna trwać około pięć sekund. Po tym czasie ręce należy wyjąć, a następnie znów je zamoczyć. Całość takiej kąpieli najlepiej wykonać trzy razy.

Dłonie obleczone zastygniętą parafiną trzeba włożyć w rękawiczki foliowe na około dwadzieścia minut. Warto na nie ubrać jeszcze rękawiczki bawełniane, aby lepiej zachować ciepło. Podczas trzymania dłoni w rękawiczkach z parafiny uwalniają się wszelkie niezbędne witaminy i składniki odżywcze, które wchłaniają się do skóry. Parafina zwykle bez problemu odchodzi od skóry wraz z rękawicami.

Jakie są przeciwwskazania do kuracji z zastosowaniem parafiny?

Niektóre osoby powinny jednak unikać kontaktu z parafiną, gdyż może ona okazać się dla nich bardzo niekorzystna. Z zabiegów parafinowych nie mogą korzystać chorzy na osteoporozę. Ponadto, przeciwwskazaniem do używania parafiny są wszelkie alergie na tę substancję, jak również choroby skóry, wysypki czy poparzenia. Zabiegów parafinowych nie powinny również wykonywać osoby, borykające się z egzemą. Objawami tej choroby jest pieczenie oraz swędzenie skóry, na której mogą zacząć pojawiać się bąble, jeśli dojdzie do podrażnienia.

zobacz jako pierwsza najnowsze kolekcje,
promocje, konkursy oraz porady
i inspiracje od Evonails.