Oliwki do skórek (12)

Przygotowując paznokcie do zabiegów upiększających, warto też zadbać o stan otaczających ich skórek. Evonails proponuje oliwki do skórek, które poprzez nawilżenie,zmiękczają je, jednocześnie utrzymując w odpowiednim stanie. Dzięki regularnemu stosowaniu tego typu preparatów skórki nie mają też tendencji do zadzierania.
Wysokiej jakości oliwki do skórek z kolekcji Evonails intensywnie pielęgnują skórę wokół paznokci. Są dostępne w kilku wariantach zapachowych.

Oliwki do skórek – zdrowie i piękno powinno iść w parze

Chyba każdy zdaje sobie sprawę z tego, że efektu pięknych paznokci nie uzyska się bez odpowiednich czynności pielęgnacyjnych. Jeszcze przed wykonaniem jakiegokolwiek manicure’u (obojętne, czy chodzi o stylizację żelową, lakierem hybrydowym czy klasycznym) należy właściwie zadbać o kondycję paznokci, ponieważ w przeciwnym razie mogą one bardzo źle znieść przeprowadzanie zabiegi i ulec jeszcze mocniejszemu osłabieniu. Nikt nie lubi patrzeć na paznokcie z tendencją do kruszenia się i rozdwajania. Z tego powodu kobiety, mające problem z paznokciami, stosują rozmaite odżywki, by je wzmocnić, nadać blasku, a co więcej zregenerować szczególnie w tych miejscach, które tego wyraźnie wymagają. Troszcząc się o paznokcie, nie wszyscy jednak pamiętają o otaczających je skórkach. Te z kolei, będąc w złym stanie, praktycznie uniemożliwiają wykonanie jakiegokolwiek manicure’u, a poza tym wyglądają bardzo nieestetycznie. Aby je zmiękczyć, konieczne są specjalnie przygotowane w tym celu oliwki do skórek.

Zazwyczaj stosuje się już po wykonaniu manicure’u. Warto dbać o to, by stosować oliwki regularnie, co zagwarantuje lepszą skuteczność w walce z niesfornymi skórkami. Wśród wielu propozycji tego typu preparatów, bardzo popularnym składnikiem bazowym okazują się olejek ze słodkich migdałów oraz olejek słonecznikowy. Działają one bowiem nie tylko nawilżająco, ale również odżywczo. W ten sposób mogą usunąć przesuszenie, wygładzić skórki, a co więcej zredukować tendencję do powstawania zadziorek. Równie skutecznie zadziałają również owocowe oliwki zmiękczające skórki od Evonails. Duży wybór zapachów pozwoli Paniom wybrać dokładnie to, co najbardziej lubią.

Dlaczego skórki mają tendencję do zadzierania?

Paznokcie oraz skóra wokół nich jest bardzo podatna na działanie detergentów oraz innych środków myjących, na kontakt z którymi narażamy je niemal codziennie. W wyniku kontaktu z tego typu specyfikami, skórki mocno się wysuszają, a w efekcie zadzierają się, często nawet do krwi. Z tego względu często zaleca się stosowanie rękawiczek ochronnych podczas wykonywania bardziej inwazyjnych prac domowych. Kiedy już się je zdejmie, warto natomiast zrobić dłoniom kąpiel z ciepłej wodzie, zmieszanej z płynem myjącym o delikatnym działaniu, a następnie zastosować krem do rąk.

Wysoka skuteczność, która daje efekt

Zdrowe skórki powinny być delikatne i miękkie, a tym samym nie haczyć i nie zadzierać się. Aby mogły pozostawać na dłużej w takim stanie, wymagają odpowiedniej pielęgnacji, którą zapewnią im wyłącznie profesjonalne oliwki do skórek. Właśnie takie preparaty do paznokci wykorzystują też styliści w dobrych salonach kosmetycznych, przeprowadzając fachowy manicure u swoich klientek. Aby ich jednak użyć, nie trzeba koniecznie planować ozdabiania paznokci – można po prostu nałożyć oliwkę na skórki i czekać na efekt, czyli ich nawilżenie oraz zmiękczenie. Nakładanie preparatu powinno się odbywać zgodnie z instrukcją producenta. Najczęściej wystarczy jednak wyłącznie nałożyć oliwkę na skórki, a następnie delikatnie wetrzeć, by nie uszkodzić skóry. Jak przy każdym zabiegu pielęgnacyjnym, trzeba mieć na względzie, że najbardziej liczy się tutaj regularność – w przeciwnym razie nie uda się na pewno osiągnąć zadowalających efektów zdrowej i pięknej skóry, otaczającej płytkę paznokcia.

Jak pozbywać się nieestetycznych skórek?

Skórek należy się pozbywać za każdym razem, gdy robi się manicure – nieważne, czy w profesjonalnym salonie kosmetycznym, czy samemu, w domowym zaciszu. W przypadku samodzielnych działań, warto zaopatrzyć się w takie akcesoria, jak: mydło w płynie, miska, środek do zmiękczania skórek, ostre cążki, oliwka do skórek, specjalny patyczek i krem do skórek.

W pierwszej kolejności warto przygotować kąpiel mydlaną, która pomoże nieco w zmiękczeniu skórek. Niewielką ilość mydła w płynie należy wówczas dodać do miski, wypełnionej ciepłą (ale nie gorącą) wodą, a potem przez mniej więcej dziesięć minut moczyć w niej obie dłonie. Później należy dokładnie osuszyć skórę oraz paznokcie i zastosować preparat zmiękczający skórki. Po tym działaniu należy spróbować ostrożnie odsunąć skórki przy pomocy specjalnego patyczka. W przypadku, gdy skórki zajmują sporą część paznokcia, w kolejnym kroku trzeba je nieco podciąć. W tym celu używa się cążków. Z tym narzędziem powinno się jednak bardzo uważać, gdyż łatwo się skaleczyć i łatwo spowodować infekcję. W przypadku, gdy nie zachodzi konieczność usuwania skórek, lepiej ich nie wycinać.

Po odsunięciu skórek nastaje właściwa pora na użycie olejku do skórek. Dzięki nim odpowiednio się one zregenerują oraz zmiękną. Poza tym, jeśli będzie się powtarzało manicure systematycznie, za każdym razem stosując ten preparat, problem zadzierających skórek nie powinien powrócić nigdy więcej. Tym sposobem będzie można tworzyć wspaniałe stylizacje na paznokciach, nie martwiąc się o kłopoty z nieestetycznymi, przesuszonymi skórkami.

zobacz jako pierwsza najnowsze kolekcje,
promocje, konkursy oraz porady
i inspiracje od Evonails.