Odżywki do paznokci (2)

Paznokcie, by zachować zdrowy wygląd, wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Brak niektórych witamin powoduje bowiem nieestetyczne przebarwienia oraz nadmierną łamliwość płytki. Doskonałym sposobem na zapobieganie osłabieniu paznokci jest stosowanie odpowiednich odżywek do paznokci. Evonails, w trosce o kondycję paznokci, przygotowało specjalne preparaty do paznokci, wpływające pozytywnie na ich grubość i wytrzymałość.
Skuteczne odżywki do paznokci od Evonails zapewnią naturalne nawilżenie oraz podniosą odporność płytki na zniszczenia. W razie potrzeby, mogą też stopniowo odbudować kolejne warstwy paznokcia.

Zobacz całą kolekcję
Pojemność
  1. 15 ml (2)
Cena
  1. 11
    12
  2.  
  3. -
Sortuj wg
Sortuj wg

Odżywki do paznokci –  wszystko dla zdrowych i silnych paznokci

Najpiękniejsze paznokcie to zdrowe paznokcie. Jeśli naturalna płytka nie będzie zdrowo odżywiona, przez co stanie się łamliwa, cienka i nieregularna, upiększanie w najlepszym salonie kosmetycznym niestety nie przyniesie oczekiwanych rezultatów. Trudno bowiem poddawać męczącym zabiegom paznokcie, które wymagają natychmiastowej regeneracji, ponieważ już są w opłakanym stanie. Na szczęście istnieje szereg skutecznych preparatów, zapewniających wzmocnienie i odżywienie naturalnych paznokci tak, by bez stylizacji wyglądały zachwycająco, a już po wykonaniu upragnionego manicure’u zyskiwały jeszcze na efektowności.

Odżywki, przygotowywane przez znane i cenione marki, produkujące kosmetyki do paznokci, charakteryzują się wysoką jakością oraz ogromną skutecznością w walce z osłabioną płytką. Evonails posiada w swojej ofercie preparaty, które pozwolą zapomnieć o wszelkich problemach z paznokciami, jakie kiedykolwiek występowały przed zastosowaniem ich specyfików. Odpowiednio skomponowane środki sprawią, że płytka stanie się twardsza, odporniejsza na uszkodzenia, a substancja dodatkowo przywróci jej dawny blask, typowy dla zdrowych, zadbanych paznokci.

Dla niesamowitych efektów

Wszelkie odżywki, jakie stosuje się na paznokcie, mają za zadanie przede wszystkim poprawić ich ogólną kondycję, by wyglądały lepiej oraz nadawały się do ewentualnych zabiegów upiększających. Po pierwsze, wygładzają więc płytkę, likwidując wszelkie nierówności, jakie mogły się na niej pojawić, gdy pozostawiono ją samej sobie, nie stosując żadnych preparatów ochronnych. Po drugie nadają paznokciom potrzebnego, zdrowego blasku, który świadczy o ich właściwym odżywieniu. Dobrze przygotowany środek wnika bowiem głęboko w strukturę paznokcia, by skutecznie odbudować wszelkie istniejące uszkodzenia, niezależnie której z warstw płytki dotyczą. Po jego nałożeniu, na powierzchni paznokcia powstaje gruba, twarda warstwa, stanowiąca zabezpieczenie przed czynnikami zewnętrznymi, oddziałującym zwykle na naturalną płytkę. Z tego powodu producenci dokładają wszelkich starań, by odżywka dobrze wiązała, co pozwala na stworzenie wyjątkowo szczelnej warstwy.

Odżywki można w zasadzie podzielić na dwie kategorie. W pierwszej z nich znajdą się żele, balsamy oraz różnorakie oliwki do paznokci. Mają one na celu przede wszystkim nawilżenie i poleca się je stosować już po zmyciu lakieru oraz jako środek zapobiegawczy codziennie o wybranej porze dnia. W drugiej kategorii znajdują się środki, przypominające lakiery do paznokci – one mają na celu uszczelnić powierzchnię płytki paznokcia, przy okazji wzmacniając jej brzegi. Dzięki temu paznokieć nie ulega więcej złamaniu ani nie rozwarstwia się.

Przegląd składników odżywek

Każda kobieta, kupując odżywkę chce, by wybrany preparat skutecznie zadziałał. Z tego powodu powinna świadomie dokonywać wyboru, zwracając uwagę przede wszystkim na składniki, jakie zawiera dany środek. Należy unikać formaldehydu, będącego związkiem chemicznym, który stosuje się między innymi do produkcji żywic syntetycznych, ponieważ może wywołać mocne podrażnienie w kontakcie ze skórą.  Szczególną ostrożność zaleca się również przy preparatach, zawierających w sobie DPB lub toluen, wykorzystywany jako rozpuszczalnik organiczny.

Dobierając odżywkę do paznokci, nie zaszkodzi też przejrzeć składu pod kątem dolegliwości, które akurat dokuczają naturalnej płytce. Dla paznokci łamliwych i przesuszonych nieocenioną pomocą będzie odżywcza witamina C, witamina B7, powodująca utwardzenie płytki, wzmacniająca witamina F oraz E, przyczyniająca się do właściwego nawilżenia. Jeśli z kolei problem stanowią uszkodzenia paznokci, najlepiej poszukać preparatu, bogatego w witaminy E i C. Wówczas da się zregenerować wszelkie rysy i ubytki w paznokciu, tuszując przy okazji jego mankamenty. Zdarza się również, że kobiety skarżą się na wolny wzrost paznokci – wówczas jedynym ratunkiem okaże się dla nich odżywka, zawierająca takie składniki odżywcze, jak chociażby wyciąg z alg morskich czy minerały morskie.

Jak stosować odżywkę do paznokci?

Stosowanie odżywki do paznokci może przebiegać na kilka sposobów. Część z Pań, zwłaszcza tych, które nie przepadają za ozdabianiem paznokci, stosuje taki preparat samodzielnie, entuzjastki różnego rodzaju manicure’u natomiast jako bazę pod lakier kolorowy. Należy je stosować przez cały rok, niezależnie od pory i pogody. Z detergentami bowiem stykają się one praktycznie na co dzień, a te przyczyniają się do szybszego wysuszania dłoni oraz płytek paznokci. Przed ich nałożeniem trzeba uważnie oczyścić paznokcie i uważać, by nie pokrywać preparatem skórek. Nie powinno się jednak stosować żadnej odżywki, jeśli ma się pokaleczone palce w okolicy paznokcia. By działanie preparatu okazało się skuteczne, poleca się stosować kilka warstw, by odżywka mogła dobrze wniknąć w strukturę naturalnej płytki paznokciowej. Warto pamiętać, że stosowanie tego typu środków,  poprawi też wizualnie stan kobiecych dłoni.

zobacz jako pierwsza najnowsze kolekcje,
promocje, konkursy oraz porady
i inspiracje od Evonails.