Magnesy do paznokci (2)

Akcesoria magnetyczne Evonails stworzone zostały do pracy z magnetycznymi lakierami hybrydowymi. Silny magnes przyciąga metaliczne opiłki znajdujące się w składzie lakieru, pozwalając w ten sposób stworzyć unikalne wzory, niezwykle efektowne desenie i piękne przejścia odcieni na powierzchni paznokcia.
Wykorzystane magnesy charakteryzują się dużą siłą przyciągania, dzięki czemu zawsze można liczyć na wyraźny i szybki efekt.

Zobacz całą kolekcję
Cena
  1. 9
    15
  2.  
  3. -
Sortuj wg
Sortuj wg

Magnesy do paznokci - z ich pomocą stworzysz manicure przyciągający spojrzenia

Jak stworzyć zachwycający manicure, przyciągający spojrzenia niczym prawdziwy magnes? Czasem wystarczą proste rozwiązania, z jakich zdecydowanie warto skorzystać, aby osiągnąć wymarzony efekt. Jednym z nich jest manicure magnetyczny, który obecnie staje się coraz bardziej popularny. Do jego zalet należy przede wszystkim prostota, z jaką można wykonać przy jego użyciu zachwycający manicure. Ponadto, tworzenie magnetycznych wzorów na paznokciach jest także bardzo szybką metodą, dzięki której można uzyskać wspaniały wygląd paznokci. Wszystkim zainteresowanym tematem stylizacji paznokci, polecamy również korzystanie z blaszek do stampingu oraz zapoznanie się z Pyłkiem Prismatic.

Manicure magnetyczny można wykonać zarówno we własnym domu, jak i w salonie kosmetycznym. Do jego przygotowania potrzebne są jednak specjalne lakiery hybrydowe, zawierające w sobie drobne, metaliczne cząsteczki, które pod wpływem płytki magnetycznej układają się w wybrany wzór. Drobinki, znajdujące się w lakierach magnetycznych odznaczają się zazwyczaj kolorem, dlatego po przyłożeniu płytki i przemieszczeniu się pod jej wpływem, tworzą wyraźny, zachwycający wzór. Prostota wykonania manicure’u magnetycznego, a także wielkie możliwości, jakie daje ta technika, każdego dnia podbijają serca wielu kobiet, które decydują się na fantazyjne stylizacje paznokci, możliwe do uzyskania dzięki tak banalnemu rozwiązaniu.

Metaliczne kolory paznokci, doskonałe na każdą okazję

Cechą charakterystyczną, która wyróżnia lakiery magnetyczne na tle innych kosmetyków tego typu, jest ich metaliczny wygląd. Dzięki niemu manicure wykonany przy użyciu tego lakieru staje się bardzo zjawiskowy i hipnotyzujący.
Lakiery magnetyczne warto wykorzystywać, tworząc stylizacje na zabawy karnawałowe czy bale sylwestrowe. Ich wyrazistość i przyciągający wzrok, metaliczny połysk świetnie sprawdzą się jako dopełnienie olśniewającej kreacji. Ponadto, rozwiązania tego typu są również doskonałym pomysłem na manicure na co dzień. W takich przypadkach lepiej jednak stosować bardziej stonowane kolory, takie jak na przykład subtelne brązy bądź spokojne szarości.

Dobre przygotowanie to podstawa, czyli od czego zacząć manicure

Każdy udany manicure musi rozpocząć się od odpowiedniego przygotowania paznokci. W tym celu potrzebne są przede wszystkim odpowiednie narzędzia, dzięki którym stworzenie podstawy do wykonania stylizacji stanie się możliwe.

Na początku warto zadbać o to, by skrócić zbyt długie paznokcie oraz zetrzeć stary lakier przy użyciu zmywacza. Następnie, paznokcie trzeba jeszcze przypiłować. W tym przypadku najlepiej sprawdza się papierowy lub diamentowy pilniczek. Metalowych pilniczków lepiej nie stosować, ponieważ mogą one zniszczyć paznokcie, zwłaszcza, gdy są one cienkie i łamliwe. Warto również pozbyć się nieestetycznych skórek. Aby to zrobić, należy użyć specjalnego preparatu, przeznaczonego do zmiękczania skórek, a następnie delikatnie i ostrożnie odsunąć skórki, używając do tego drewnianego patyczka. Jeśli skórki są twarde i zrośnięte, warto na początku zamoczyć je na dwie minuty w wodzie z mydłem lub solami zmiękczającymi, a następnie odsunąć je przy pomocy metalowego kopytka. Kolejną sprawą, o której warto pamiętać, jest użycie specjalnej polerki, dzięki której lakier lepiej będzie się trzymał powierzchni paznokcia. Po wykonaniu wszystkich tych czynności, można przejść już do stylizacji paznokci za pomocą lakierów magnetycznych i płytki ze wzorkami.
Jak wykonać magnetyczny manicure?

Manicure magnetyczny to prawdziwy hit w stylizacji paznokci. Aż trudno uwierzyć, ze tak niesamowite zdobienia można uzyskać dzięki pomocy kilku prostych narzędzi. Jak jednak wykonać go samodzielnie?

Zrobienie hybrydowego manicure’u magnetycznego, wbrew pozorom wcale nie jest takie trudne. Nie odbiega ono zbytnio od wykonywania zwykłej hybrydy. Różnicą jest jedynie konieczność zastosowania płytki magnetycznej, która pozwoli stworzyć na paznokciach wybrany wzór.

Po nałożeniu pierwszej warstwy lakieru magnetycznego i utwardzeniu jej lampą UV, należy nałożyć jeszcze jedną, dość grubą warstwę. To właśnie w tym momencie trzeba też zastosować magiczne płytki ze wzorami. Powinno się to robić poprzez zbliżenie magnesu do pomalowanej wybranym kolorem lakieru powierzchni paznokcia. Trzeba jednak pilnować, aby odległość paznokcia od magnesu wynosiła około trzy centymetry. Nie wolno również dotknąć lakieru powierzchnią metalu, gdyż doprowadzi to do zniszczenia lakieru. Odpowiednio ustawiony magnes powinno się przytrzymywać przez około pięć sekund, pilnując, by nie poruszać przy tym ręką. Po tym czasie magnetyczne drobinki same uformują się w odpowiedni kształt. Proces tworzenia wzorków z zastosowaniem płytek magnetycznych, należy wykonać kolejno na każdym paznokciu. Wspaniałym pomysłem okaże się również łączenie różnych wzorów poprzez wykonywanie innych zdobień na każdym paznokciu. Na sam koniec robienia magnetycznego manicure’u, należy oczywiście utrwalić lakier hybrydowy w lampie UV.

Jeśli podczas wykonywania manicure’u ubrudzi się przez przypadek płytkę magnetyczną, wystarczy jedynie wyczyścić ją za pomocą zmywacza do paznokci.

zobacz jako pierwsza najnowsze kolekcje,
promocje, konkursy oraz porady
i inspiracje od Evonails.