Lampy UV LED do paznokci (hybrydy, żelowe) (5)

Profesjonalne lampy do utwardzania lakierów i żeli hybrydowych to sprzęt niezbędny do wykonania manicure lub pedicure metodą hybrydową. W ofercie znaleźć można lampy wyposażone w żarówki ultrafioletowe lub wysokowydajne diody LED o różnej mocy.
Specjalna konstrukcja odbłyśników, elegancki design oraz bezpieczeństwo użytkowania to jedynie niektóre z zalet, którymi pochwalić mogą się proponowane przez Evonails lampy UV i LED do paznokci.

Zobacz całą kolekcję
Cena
  1. 49
    299
  2.  
  3. -
Sortuj wg
Sortuj wg

UV LED - skuteczny sposób na utwardzenie każdej stylizacji

W pracy każdej manicurzystki duże znaczenie mają różnego rodzaju sprzęty. Wśród nich kluczową pozycję zajmują lampy, dzięki którym utwardzanie lakierów hybrydowych oraz akryli staje się możliwe i niezwykle proste. Kosmetyczki mogą wybierać między profesjonalnymi lampami LED, odznaczającymi się niesamowitym designem i praktycznością. Oprócz nich, często wybierają także lampy UV, które doskonale radzą sobie z utwardzaniem każdego rodzaju stylizacji. Z dobrą, profesjonalną lampą do paznokci, praca każdej manicurzystki stanie się o wiele łatwiejsza i przyjemniejsza. Urządzenia tego typu przydają się jednak nie tylko zawodowym stylistkom - osoby, które wykonują hybrydy czy manicure żelowy we własnej, domowej pracowni, również nie mogą się obyć bez odpowiedniej lampy.
Jedną z lamp, którą absolutnie warto się zainteresować, jest lampa UV LED, która łączy w sobie funkcje obu tych urządzeń. Dodatkowo jako uzupełnienie wyposażenia polecamy frezarki do paznokci i pochłaniacze pyłu.

Lampa LED, lampa UV i lampa UV LED

Na rynku istnieją dwa rodzaje lamp, przeznaczonych do utwardzania stylizacji paznokci. Wśród nich znajdują się popularne lampy LED. Tego rodzaju lampy do paznokci są zdecydowanie najdroższe z dostępnych. Odznaczają się one tym, że są najmniej awaryjne i mogą służyć przez naprawdę długi czas. Utwardzanie lakieru w lampie LED zajmuje około 10-30 sekund. Żarówki w lampach ledowych są niewymienne i starczają na kilka lat, więc nie ma potrzeby ich dodatkowego dokupowania. Wadą lamp ledowych jest jednak to, że nie da się w nich utwardzić każdego rodzaju lakieru. Lampy LED charakteryzują się ponadto ładnym i nowoczesnym designem oraz tym, że zajmują naprawdę niewiele miejsca.
Lampy UV są najtańsze z dostępnych na rynku urządzeń tego rodzaju. Mają one zwykle miejsce na cztery żarówki o mocy 9W, czyli łącznie 36W. Utrwalanie lakieru w tej lampie zajmuje około dwie lub trzy minuty. Żarówki w lampach UV należy co jakiś czas wymieniać, gdyż ich żywotność jest nie jest zbyt długa. Lampy UV charakteryzują się też sporym rozmiarem.  

Oprócz popularnych lamp LED oraz UV można również spotkać się z lampami UV LED. Lampy te są kombinacją różnego rodzaju żarówek ledowych oraz UV. Dzięki temu z łatwością można utrwalić zarówno manicure żelowy oraz hybrydowy w bardzo krótkim czasie.

Czy lampy UV są szkodliwe?

Lampy kosmetyczne budzą wiele kontrowersji, zwłaszcza wśród dermatologów. Dzieje się tak, ponieważ w lampach do paznokci wykorzystuje się promieniowanie, mogące doprowadzać do uszkodzeń skóry. Osoby, które pamiętają o rozsądku podczas wykonywania stylizacji paznokci, mogą bez obaw korzystać z tego typu lamp. Promieniowanie w lampach kosmetycznych jest na szczęście niewielkie, więc niemal całkowicie bezpieczne. Na wszelki wypadek warto stosować kremy z filtrem, które zabezpieczą ręce przed ewentualnym poparzeniem.

Jak zrobić manicure z materiałem światłoutwardzalnym?

Żadna manicurzystka nie mogłaby wykonać stylizacji hybrydowej bez użycia odpowiedniej lampy, takiej jak chociażby lampa UV LED. Stworzenie z jej pomocą zachwycającej stylizacji paznokci wcale nie jest trudne. Wystarczą jedynie dobre lakiery, klika niezbędnych akcesoriów i pomysł na wspaniały manicure.
Wykonywanie stylizacji należy rozpocząć od odpowiedniego przygotowania paznokci. Na początek trzeba je odpowiednio przyciąć, nadać im kształt za pomocą pilniczka czy opracować skórki. Od dobrego przygotowania paznokci zależy zawsze końcowy efekt stylizacji, dlatego nie należy pomijać tego kroku.
Kiedy paznokcie są już przygotowane, należy nałożyć na nie bazę, czyli pierwszą warstwę lakieru podkładowego. Ma on za zadanie chronić płytkę paznokcia przed przebarwieniami, a także zapewniać lepszą przyczepność lakieru właściwego. Kiedy lakier podkładowy jest już nałożony, trzeba jeszcze oczywiście utwardzić go w lampie UV LED.

Kolejnym etapem jest pomalowanie paznokci lakierem właściwym. Lakier ten należy nałożyć w dwóch cienkich warstwach. Po nałożeniu pierwszej trzeba utwardzić ją w lampie kosmetycznej, a następnie jeszcze raz powtórzyć tę czynność. Kiedy kolorowy lakier jest już odpowiednio zabezpieczony, trzeba jeszcze pamiętać o lakierze podkładowym. Dzięki niemu hybryda stanie się bardziej trwała i wytrzymała. Oczywiście, po pomalowaniu paznokci topem, także trzeba je jeszcze utrwalić za pomocą lampy. Na sam koniec stylizacji, warto także przemyć ostatnią warstwę odtłuszczaczem, a także nałożyć oliwkę.

Dobrze wykonany manicure hybrydowy utrzyma się na powierzchni paznokcia przez około dwa lub trzy tygodnie. Po tym czasie stary lakier należy usunąć, a stylizację wykonać od nowa.

zobacz jako pierwsza najnowsze kolekcje,
promocje, konkursy oraz porady
i inspiracje od Evonails.