Lampy UV do paznokci (hybrydy, żelowe) (2)

Aby żelowa lub hybrydowa kompozycja na paznokciu, wykonywana w profesjonalnym salonie, nabrała właściwej formy, wymaga specjalnego utrwalenia. Zapewniają je profesjonalne lampy z promieniowaniem UV. Odpowiedni czas naświetlania, a także wybór odpowiedniego trybu pozwoli powstałemu zdobieniu zdobyć wysoką trwałość i odporność na większość uszkodzeń.
Lampy UV do paznokci, polecane przez Evonails, to profesjonalne urządzenia, niezbędne w dobrze zaopatrzonym salonie piękności. Duża moc lampy transformatorowej pozwoli na szybszy i skuteczniejszy efekt.

Zobacz całą kolekcję
Cena
  1. 19
    129
  2.  
  3. -
Sortuj wg
Sortuj wg

Lampy UV do paznokci – niebywała trwałość stylizacji

Nie ulega wątpliwości, że wszelkiego rodzaju stylizacje paznokci są cały czas w modzie. Salony kosmetyczne odwiedza bardzo wiele klientek, które chcą mieć piękny manicure, jakiego pozazdrościłyby im wszystkie koleżanki. Mimo że wciąż jeszcze znajdą się wśród nich miłośniczki tradycyjnego malowania paznokci, coraz większą popularnością cieszą się raczej zdobienia, wykonywane przy użyciu lakierów hybrydowych oraz specjalnych żeli. Za ich pomocą można wyczarować fantazyjne wzory oraz stworzyć ozdoby, o jakich wcześniej nikomu nawet się nie śniło. Dzięki odpowiedniej konsystencji i niecodziennym efektom, można tworzyć manicure dwukolorowy, opalizujący bądź zdobiony motywami, wykonanymi przy użyciu drobinek magnetycznych. Wyjątkowe stylizacje, które wówczas powstają, potrafią przyciągnąć spojrzenia z daleka, a zachwytom zwykle nie ma końca. Niewątpliwą zaletą paznokci, „zrobionych” przy użyciu żelu lub hybrydy jest ich zaskakująca trwałość – manicure tego typu utrzymuje się na płytce paznokcia bądź tipsie około trzech tygodni. Dlaczego tak się dzieje? Otóż sekret tkwi w procesie utwardzania poszczególnych warstw, nakładanych na paznokieć. Są do tego potrzebne promienie UV, emitowane przez specjalnie do tego celu przeznaczone lampy.

Lampy UV zaliczają się więc do podstawowego wyposażenia każdego salonu kosmetycznego, w którym ma być możliwość wykonania manicure’u z wykorzystaniem masy światłoutwardzalnej – lakieru hybrydowego lub żelu.  W zasadzie trudno wyobrazić sobie profesjonalne stanowisko stylizatorskie bez takiego wyposażenia. Urządzenie to jest niewielkie i służy do utwardzania poszczególnych warstw, nakładanych przez manicurzystę na paznokieć. Dłonie mają wówczas krótką styczność z promieniowaniem UV, a po utrwaleniu masy, zostają z powrotem wyjęte „na powietrze”. Odpowiedni czas naświetlania daje właściwy efekt – nie powinno się naświetlać ani za długo, ani za krótko, ponieważ w obu tych przypadkach można się spodziewać negatywnych skutków.

Wysoka jakość i profesjonalne utwardzenie

Jeśli chce się uzyskać trwały efekt z wykorzystaniem lampy UV, należy korzystać jedynie ze sprzętów profesjonalnych marek. Można zarówno użyć wersji lampy UV LED, a do formowania oraz polerowania paznokci użyć frezarki. Dużo osób w ogóle boi się kontaktu skóry z taką lampą, ponieważ krąży opinia, że jest to niebezpieczne. W rzeczywistości, jeśli tylko umiejętnie korzysta się z tego urządzenia, nie może to pociągnąć za sobą żadnych negatywnych skutków. Czynność włożenia paznokci do lampy jest porównywalna z niewielką chwilą w promieniach słonecznych, dlatego nie ma czego się obawiać, jeśli tylko zabieg przeprowadzany jest w specjalistycznym salonie, a stylista, który go wykonuje, dobrze zna się na rzeczy.
Profesjonalne utwardzenie za pomocą lampy UV jest możliwe wtedy i tylko wtedy, gdy korzysta się z urządzeń dobrej jakości. Wówczas ma się możliwość odpowiedniego dopasowania ustawień, a najnowsze technologie znacznie usprawniają pracę. Na dobrą sprawę, lepiej nie używać lamp, które wydają się podejrzanie tanie lub wyprodukowała je nikomu nieznana na rynku firma. Lepiej dołożyć trochę pieniędzy i kupić lepszy, bardziej niezawodny sprzęt i wykonać nim w przyszłości miliony zabiegów.

Sekret powodzenia żelowej i hybrydowej stylizacji

Wszystkie Panie zgodnie zachwycają się niebywałą trwałością , jaka charakteryzuje stylizacje żelowe oraz hybrydowe. Tymczasem nie byłaby ona wcale taka spektakularna, gdyby nie lampy UV. To właśnie dzięki emisji promieni UV, które świetnie utwardzają masę akrylową oraz hybrydę, można spodziewać się trwałości nawet do kilku tygodni. Oczywiście, mają też w tym swój udział poszczególne lakiery czy żele, zwłaszcza te, nakładane jako ostatnie warstwy, jednak ich ochrona również nie byłaby taka skuteczna, gdyby nie utwardzić ich w lampie UV.

Kiedy używa się lampy

Przy każdym manicurze z użyciem żelu UV lub lakieru hybrydowego konieczne jest wykorzystanie lampy UV. Za jego pomocą utwardza się każdą kolejną warstwę, wkładając paznokcie do urządzenia na dwie, góra trzy minuty. Nie można zapomnieć o tej czynności przy żadnej z nakładanej warstw, ponieważ wtedy żel lub lakier spłyną, psując cały efekt i stylizację trzeba rozpoczynać od nowa. Lampy używa się wyłącznie w profesjonalnym salonie kosmetycznym na określonym stanowisku. Oczywiście, osoby z doświadczeniem mogą też kupić sobie sprzęt do użytku domowego, jednak też powinny zadbać o jego bezpieczeństwo oraz stałe miejsce, w którym może stać bez szkody dla reszty domowego wyposażenia.
W sprzedaży są różne modele lamp UV. Ważne, żeby wybrać akurat taki, który najlepiej sprawdzi się w danym przypadku, niezależnie od tego, czy chodzi o salon kosmetyczny, czy o  użytek własny. Evonails proponuje wybór eleganckiej, skutecznej lampy UV, która powinna być optymalna w każdych warunkach, jakie napotka.

zobacz jako pierwsza najnowsze kolekcje,
promocje, konkursy oraz porady
i inspiracje od Evonails.