Lampy kosmetyczne (2)

Dobre oświetlenie miejsca pracy to podstawa w czasie wykonywania precyzyjnych zabiegów oraz tworzenia finezyjnych zdobień na paznokciach. Klasyczne lampy nie zawsze zapewniają odpowiednie rozproszenie i poziom jasności - bezcieniowe lampy Evonails skutecznie rozwiązują ten problem.
Lampy biurkowe Evonails gwarantują optymalną ilość, jasność i barwę światła - możliwość szerokiej regulacji wysokości i kąta padania dodatkowo poprawiają komfort pracy w każdym salonie kosmetycznym.

Zobacz całą kolekcję
Cena
  1. 119
    149
  2.  
  3. -
Sortuj wg
Sortuj wg

Lampy na biurko – dobrze oświetlone stanowisko do manicure’u to podstawa

Wykonywanie profesjonalnego manicure’u lub pedicure’u to nie lada wyzwanie. Niektórzy mają do tego wrodzony talent, który jednak pielęgnują latami, by osiągnąć szczyt perfekcji. Tylko wówczas mogą zagwarantować swoim klientkom niesamowite efekty, których prawdopodobnie nigdy nie uzyskałyby samodzielnie w domu. Obecnie metod na tworzenie dekoracji paznokci jest naprawdę mnóstwo, choć największą popularnością cieszą się w tej chwili stylizacje długotrwałe, wykonywane za pomocą materiałów światło utwardzalnych – specjalnych żeli UV lub lakierów hybrydowych. Stosując odpowiednie narzędzia oraz akcesoria, wprawna ręka jest w stanie przygotować nawet manicure przestrzenny, który będzie zadziwiać każdego, kto tylko na niego spojrzy. Każdemu styliście potrzebne jest jednak odpowiednie miejsce pracy, w którym będzie czuł się komfortowo, mogąc wykonywać kolejne zabiegi. Aby wykonanie precyzyjnych zdobień okazało się w ogóle możliwe, musi on mieć zapewnioną doskonałą widoczność. W tym celu powinno się zadbać o profesjonalne oświetlenie miejsca roboczego.

Dobrym rozwiązaniem nie tylko do profesjonalnego salonu kosmetycznego, ale również do domowego studio manicure’u, będzie bez wątpienia lampa biurkowa. To dzięki niej wykonanie najbardziej szczegółowych dekoracji nie sprawi więcej trudności, a wzrok nie pozostanie zmęczony.

Dlaczego lampa bezcieniowa?

To raczej naturalne, że nikt w swoim miejscu pracy nie będzie siedział po ciemku. Z tego względu instaluje się różnorodne oświetlenie. Tradycyjne lampy, jakie stosuje się w biurach czy gabinetach innego rodzaju, nie zawsze jednak spełnią zadania, jakie stawia przed nimi salon kosmetyczny. Przede wszystkim, nie są one w stanie zapewnić właściwego rozproszenia światła oraz odpowiedniego poziomu jasności. Z tego powodu do każdego stanowiska, na którym będzie wykonywany manicure lub pedicure należałoby zakupić lampę bezcieniową. Najlepiej, jeśli tonacja barwna światła ma ciepły odcień. Jej światło nie jest ostre, barwy białej, dzięki czemu nie męczy oczu podczas długotrwałej pracy przy paznokciach klientek. Świetlówki, które wykorzystuje się właśnie do niej, charakteryzują się długą żywotnością, dzięki czemu starczają na dużo dłużej niż zwykłe żarówki.

Nowoczesne lampy bezcieniowe, projektowane specjalnie pod stanowiska manicurzystów, są obecnie projektowane z myślą o nowoczesnych salonach kosmetycznych. Dzięki temu odznaczają się w większości modernistyczną, bardzo estetyczną stylistyką. Są zwykle wykonywane z trwałych materiałów, odpornych na uszkodzenia, takich jak chociażby aluminium. Aby dobrze spełniać swoje zadanie przy biurku, musi być maksymalnie stabilna, a ponadto mieć ruchome ramię, które można ustawiać tak, by światło padało we właściwe miejsce podczas wykonywania stylizacji. Są również modele energooszczędne, które mają inne zalety poza swoją ogromną funkcjonalnością.

Bardzo ważna jest także moc, jaką dysponuje lampa bezcieniowa. Dobrze, jeśli jest ona dostatecznie silna (ma przynajmniej 20W). Lampy tego typu nie nagrzewają się, dzięki czemu mogą pracować bez problemu wiele godzin. Wygodnym rozwiązaniem są modele przykręcane do biurka (zajmują wyjątkowo niewiele miejsca), jednak można też z powodzeniem korzystać z tych, które się na nim jedynie ustawia, chociaż wtedy muszą być w stu procentach stabilne. Niektóre lampy są dodatkowo wyposażone w lupę, która czasem przydaje się przy wykonywaniu różnych czynności w obrębie salonu kosmetycznego. Modele takie są jednak z reguły droższe od pozostałych.

Wysoka jakość i zwiększona skuteczność

Wybierając lampy na biurko, gdy chce się tworzyć profesjonalny manicure lub pedicure, należy zwracać uwagę wyłącznie na egzemplarze znanych marek oraz rozprowadzane przez sklepy godne zaufania. Jedynie najwyższej jakości sprzęt może bowiem sprawić, że praca z lakierami czy żelami stanie się łatwiejsza. Lampy przydatne do stylizacji paznokci, to nie tylko lampy UV, a również te zwykłe oświetleniowe. Te gorszej jakości mogą na przykład dawać światło o zbyt jaskrawej, zimnej barwie, co uniemożliwi długotrwałą pracę, ponieważ prędzej czy później wzrok stylisty ulegnie zmęczeniu. Te jak i inne urządzenia powinny być odpowiednio dopasowane do stylizacji paznokci.

Trudno wyobrazić sobie manicurzystę bez odpowiedniego sprzętu. Jako że lampa biurkowa też okazuje się jednym z wielu urządzeń, które po prostu koniecznie muszą się znaleźć na jego stanowisku, musi rozważyć jej zakup, a potem wybrać model, który z jego punktu widzenia okaże się najodpowiedniejszy.

zobacz jako pierwsza najnowsze kolekcje,
promocje, konkursy oraz porady
i inspiracje od Evonails.