Hybrydowe lakiery baza / top (9)

Systemowe lakiery hybrydowe Gellack UV Pro stanowią unikalną kolekcję preparatów przygotowanych dla profesjonalnych stylistek i kosmetyczek wykonujących zabiegi hybrydowego manicure i pedicure.
Kolekcja składa się ze sprawdzonych produktów najwyższej jakości, których zadaniem jest poprawienie wytrzymałości, połysku lub uzyskanie określonego efektu na paznokciach. Szeroki wybór lakierów podkładowych, ochronnych i specjalistycznych pozwala wydobyć maksimum piękna z ozdabianych paznokci i wykorzystać pełen potencjał zabiegów hybrydowych.

Lakiery hybrydowe bazowe i topy - by stylizacja mogła stać się kompletna

Piękne paznokcie o trwałym, możliwie nasyconym kolorze, idealnie dobranym do kreacji czy obecnego nastroju to prawdziwe marzenie współczesnej kobiety. Obecnie, by przyciągająca wzrok stylizacja utrzymała się jak najdłużej i jednocześnie zachwycała swoją wyjątkowością, do jej stworzenia używane są lakiery hybrydowe, utwardzane za pomocą specjalnej lampy UV lub LED. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że dobra konsystencja lakieru to nie wszystko, a olśniewający efekt końcowy okaże się możliwy do uzyskania tylko przy jednoczesnym wykorzystaniu preparatów wspomagających, takich jak lakier bazowy i top.

Baza pod lakier dla ochrony paznokcia

Mimo że to barwne lakiery grają pierwsze skrzypce w każdej stylizacji, służącej ozdobie paznokci, trudno byłoby je zaaplikować bez odpowiedniego podkładu. Hybrydowy lakier bazowy należy nałożyć bezpośrednio na naturalny płatek paznokcia przed użyciem koloru. Z jednej strony ma on bowiem ochraniać jego naturalną powierzchnię, z drugiej natomiast zwiększać przyczepność kolorowego lakieru, który zostanie położony na wierzch. Zwykle jest substancją bezbarwną o konsystencji, umożliwiającej nałożenie możliwie cienkiej warstwy, wolnej od zgrubień i ewentualnych prześwitów. Podczas jego nakładania powinno się uważać, by nie zalać skórek dookoła paznokcia, ponieważ już po utwardzeniu substancja będzie trudna do usunięcia. Tymczasem, jeśli na płytce znajdzie się zbyt duża ilość lakieru, najprawdopodobniej jego nadmiar wyleje się na boki.

Aby lakier bazowy dobrze spełniał swoje funkcje, należy utwardzać go za pomocą lampy przez około dwie minuty. Jeszcze przed jego nałożeniem paznokcie wymagają właściwego przygotowania, o którym nie można zapomnieć, jeśli chce się uzyskać trwałą ozdobę paznokcia. Naturalną płytkę trzeba bowiem najpierw zmatować oraz dobrze odtłuścić, używając specjalnego cleanera.

Bazowy lakier hybrydowy wydłuża trwałość warstw wiodących, dzięki czemu można cieszyć się udaną stylizacją nawet do trzech tygodni. Istnieje też możliwość stosowania produktów dwa w jednym, nadających się zarówno do roli paznokciowego podkładu, jak i topu.

Podkreślenie efektu stylizacji? Tylko z odpowiednim topem do paznokci

Mówi się, że hybrydowe stylizacje są bardzo trwałe. Może trudno w to uwierzyć, jednak wcale nie byłyby takie, gdyby nie stosowanie odpowiedniego zabezpieczenia, jakie daje właściwie dobrany top. Jest to zwykle przezroczysty lakier, który ma na celu ochronę głównej warstwy hybrydy, w tym również jej pierwotnego koloru. Za każdym razem zapewnia on wysoką skuteczność, niwelując zgubny wpływ promieni słonecznych, dzięki czemu barwa pozostaje intensywna i nie płowieje nawet przy długotrwałym wystawianiu na ich działanie. Położenie topu gwarantuje też elegancki połysk, za sprawą którego zdobione paznokcie wyglądają jeszcze bardziej efektownie niż po zastosowaniu warstwy barwnej.

Dobrze położony top to także większa odporność na różnego rodzaju uszkodzenia. Lakier, przeznaczony do tworzenia ostatniej warstwy hybrydowej, zapobiega więc odpryskom, wgnieceniom czy rysom, jakie mogłyby powstać podczas wielu czynności manualnych, wykonywanych w trakcie codziennych obowiązków. Warto pamiętać, że top wpływa też na dodatkowe utwardzenie paznokcia, dzięki czemu ryzyko jego zniszczenia znacznie spada.

Do ochrony warstwy hybrydowej paznokcia można też używać specjalnego fluidu. Ma on za zadanie nie tylko nabłyszczyć pokrywaną powierzchnię lub zamaskować jej niedoskonałości, ale i zapobiec możliwym uszkodzeniom mechanicznym. Używają go zazwyczaj profesjonaliści w salonach kosmetycznych, jednak jego łatwa aplikacja sprzyja też amatorskim eksperymentom.

Na ratunek paznokciom z lakierem budującym

Niektóre paznokcie są tak zniszczone i połamane, że wymagają dodatkowej ingerencji. W tym wypadku warto zastosować lakier budujący, dzięki któremu można bez problemu przedłużyć płatek paznokcia, nie psując jednocześnie jego naturalnego wyglądu. Produkty tego typu mają zazwyczaj delikatną barwę – perłoworóżową czy różaną lub są pozbawione koloru. Na warstwę, stworzoną przy ich wykorzystaniu, można spokojnie nałożyć kolorowy lakier.

Szukasz konkretnego koloru lakieru? Sprawdź nasze propozycje:

Łatwe aplikowanie, profesjonalny efekt

Każdy wysokiej jakości lakier pomocniczy, niezależnie od tego, czy jest bazą, topem czy lakierem budującym, zapewnia doskonałą trwałość stylizacji. Produkty takie są przygotowywane z myślą o wygodzie klienta, dlatego też ich aplikacja nie należy do skomplikowanych czynności. Co więcej ten fakt sprawia, że można je stosować także samodzielnie w warunkach domowych. Należy jednak pamiętać, że wyłącznie używanie profesjonalnych lakierów hybrydowych pozwoli na uzyskanie niepowtarzalnego efektu, który utrzyma się przez kilkanaście dni.

Utrwalające i zabezpieczające lakiery hybrydowe poleca się szczególnie kobietom, które wykonując codziennie dużo czynności manualnych, nie chcą bez przerwy kontrolować stanu swoich paznokci. Dzięki kompletnej stylizacji, wykonanej przez eksperta w tej dziedzinie, będą mogły cieszyć się pięknymi kolorami bez konieczności uważania na płożone warstwy lakieru.

zobacz jako pierwsza najnowsze kolekcje,
promocje, konkursy oraz porady
i inspiracje od Evonails.