Kremy do dłoni (6)

Pielęgnacja dłoni zwykle zaczyna się od odpowiedniego nawilżenia i regeneracji skóry - w tym celu powstała profesjonalna kolekcja kremów do rąk Evonails. Wysokiej jakości składniki wykorzystane w produkcji zapewniają kompleksowe odżywienie skóry dłoni i stóp i pozwalają zregenerować suchy lub zniszczony naskórek.
Doskonała konsystencja, skuteczne wchłanianie i duży wybór pięknych zapachów pozwolą poczuć się luksusowo w trakcie zabiegów pielęgnacyjnych w domu lub salonie kosmetycznym.

Zobacz całą kolekcję
Pojemność
  1. 200 g (5)
Cena
  1. 19
    20
  2.  
  3. -
Sortuj wg
Sortuj wg

Kremy do dłoni – by skóra była gładka i jedwabista

Skóra dłoni to jeden z obszarów ludzkiego ciała, który jest najbardziej narażony na uszkodzenia, w tym również przesuszenie, a w efekcie pękanie i nabieranie szorstkości. Tymczasem kobiety wiele by dały, żeby ich ręce wyglądały pięknie, zachwycając swoją gładkością oraz pięknie ozdobionymi paznokciami. Niestety, nawet najpiękniejszy manicure nic nie pomoże, kiedy same ręce będą mocno zaniedbane. Co więcej, przesuszona skóra sprzyja powstawaniu zadzior, kiedy skórki twardnieją oraz wygląda nieestetycznie, zwracając uwagę wszystkich naokoło. Nic więc dziwnego, że specjaliści utrzymują, iż w pierwszej kolejności powinno się zadbać właśnie o jej kondycję, a dopiero później zająć się dekorowaniem płytek paznokci. W tym celu powstało wiele różnorodnych preparatów, mających pomóc w codziennej pielęgnacji skóry rąk. Wśród nich wymienia się kremy, peelingi oraz parafinę.

Kremy do dłoni to nieoceniona pomoc w walce z przesuszoną skórą.  Co więcej, pomagają również w odżywieniu i regeneracji uszkodzonych miejsc, dzięki czemu cała powierzchnia wygląda lepiej, nabierając właściwej elastyczności. Można je również stosować do pielęgnacji przesuszonych stóp, które też są podatne na tego typu przypadłości.

Dobrej jakości krem do rąk, taki jak propozycje od Evonails, powinien znaleźć się w każdym domu oraz salonie kosmetycznym, gdzie przeprowadza się zabiegi na paznokciach.

Delikatna skóra dłoni

Skóra dłoni jest bardzo delikatna, jednak nie bez przyczyny. To właśnie na nią oddziałuje najwięcej szkodliwych czynników, doprowadzających do ich niszczenia poprzez wysuszenie. Przede wszystkim, są za to odpowiedzialne zjawiska pogodowe, szczególnie w okresie jesienno-zimowym – na przykład wiatr, mróz czy szczypiący śnieg. Inna sprawa, że dłonie myje się dużo częściej niż inne części ciała, przez co usuwa się z nich naturalną barierę ochronną. Tymczasem na kondycję skóry dłoni uwagę zwracają wszyscy – znajomi, koleżanki, współpracownicy czy nawet pracodawcy. Nawet jeśli kobieta bardzo o siebie dba, gdy skóra na jej dłoniach pozostanie popękana, jej wizerunek może być bardzo źle odebrany. Między innymi również z tego względu bardzo ważne jest przeprowadzanie zabiegów pielęgnacyjnych.

Warto pamiętać, że przesuszona skóra to nie tylko złe wrażenie wizualne, jakie wywiera się na innych ludziach. Szorstkie dłonie mogą być też prawdziwym utrapieniem dla ich właścicielki – mogą bowiem powodować mocny dyskomfort, swędzenie oraz obtarcia czy nawet krwawiące ranki, gdy skóra zaczyna niekontrolowanie pękać. Dodatkowo, szorstka skóra ze zgrubieniami czepia się do wszystkich materiałów, co robi się dość niewygodne przy wykonywaniu wszelkich czynności.
W przypadku kremów do rąk, można wymienić preparaty, które regenerują (poprawiają stan skóry po kontakcie ze wspomnianymi już wcześniej detergentami lub promieniami słonecznymi) lub odżywcze (zapobiegają wysuszeniu i podrażnieniom skórnym, dzięki bogactwu witamin A i E). Skuteczne okazują się też kremy ochronne, które zabezpieczają dłonie przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych oraz kremy nawilżające (posiadają często rozmaite olejki), które usuwają szybko efekty przesuszenia. Dzięki dobremu wyborowi, można zaradzić konkretnej przypadłości oraz zapobiec jej dalszemu rozwojowi.

Pielęgnacja skóry dłoni

Odpowiednią pielęgnację skóry dłoni może zapewnić właściwie dobrany krem. Ważne jest, by używać tylko specyfików sprawdzonych marek, ponieważ w przeciwnym razie działania mogą nie przynieść spodziewanych efektów, a nawet zaszkodzić zniszczonej już skórze rąk. Liczy się więc skład, który miałby stworzyć odpowiedni „opatrunek” na zmęczone i zaniedbane dłonie. Wśród substancji, najczęściej wykorzystywanych do tworzenia kremów do rąk, znajduje się ekstrakt z kwiatu pomarańczy, wyciąg z aloesu, olejek migdałowy lub lawendowy oraz masło shea. Bardzo pożytecznie działa na skórę także oliwa z oliwek oraz masło kakaowe.
Trzeba koniecznie uważać podczas wykonywania wszelkich czynności domowych, wpływających na zniszczenie dłoni. Zaliczają się do nich przede wszystkim mycie naczyń, sprzątanie oraz pranie ręczne. Wówczas to najlepiej jest zakładać specjalne rękawiczki ochronne. Tylko tak można zabezpieczyć delikatne miejsca przed działaniem groźnych, chemicznych substancji, które bez wątpienia mogą wysuszyć skórę dłoni.

Jak używać kremu do rąk?

Jeśli ktoś upatrzy sobie dobry krem do rąk, może zastosować go na przykład na noc. Wówczas powinien przykryć dłonie specjalnymi rękawiczkami z bawełny – skorzystają na tym nie tylko dłonie, ale również paznokcie. W przypadku kremów o wyjątkowo lekkiej formule należy stosować w dzień. Ich konsystencja pozwala bowiem na bardzo szybkie wchłonięcie się, dzięki czemu nie przeszkadzają podczas wykonywania poszczególnych obowiązków, czy to zawodowych, czy domowych. Można też wybierać preparaty do intensywnej pielęgnacji, zwłaszcza wtedy, gdy skóra jest w naprawdę kiepskim stanie i wymaga gruntownego odżywienia.

zobacz jako pierwsza najnowsze kolekcje,
promocje, konkursy oraz porady
i inspiracje od Evonails.