Inne urządzenia (1)

Dobry salon piękności musi posiadać profesjonalne zaplecze sprzętowe. Tylko profesjonalne urządzenia pozwolą w pełni pokazać możliwości wykwalifikowanych manicurzystek oraz uzyskać satysfakcjonujące efekty podczas pracy z paznokciami. Aby poszczególne narzędzia były odpowiednio przygotowane do zabiegów, należy użyć profesjonalnego sterylizatora.
Model, który oferuje Evonails, pozwala na usuwanie wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń nawet z trudno dostępnych miejsc w przypadku narzędzi o wyjątkowo skomplikowanych kształtach.

Zobacz całą kolekcję
Cena
  1. 198
    199
  2.  
  3. -
Sortuj wg
Sortuj wg

Urządzenia potrzebne przy stylizacji paznokci, idealne do salonu kosmetycznego

Salon kosmetyczny kojarzy się wszystkim z bardzo ładnym, estetycznie urządzonym miejscem, do którego aż miło jest przychodzić na zabiegi. Do obowiązków osób, które tam pracują, należy dbanie o stanowisko, przy którym wykonują poszczególne czynności oraz oczywiście wykonywanie profesjonalnych zdobień na płytce paznokcia. Znajdziemy tam takie urządzenia jak lampy UV, czy lampy UV LED do paznokci. Zwykle świadczą oni zresztą bardzo różnorodne usługi, związane z ozdabianiem paznokci – od manicure’u klasycznego, poprzez stylizacji z wykorzystaniem lakierów hybrydowych, aż do mas żelowych, które tak wspaniale wyglądają po wykończeniu poszczególnych warstw. Oczywiście, styliści są również odpowiedzialni za odpowiednie przygotowanie płytki paznokcia do następujących po sobie zabiegach oraz zajmują się usuwaniem wcześniejszych stylizacji, które przestały się podobać lub po prostu zaczęły się niszczyć. Aby jednak mogli w ogóle przystąpić do procesu twórczego, muszą zaopatrzyć się w czyste, zdezynfekowane narzędzia. Ponadto, przydadzą się również sprzęty, tworzące doskonałe zaplecze w każdym salonie, w którym zamierza się wykonywać zabiegi na paznokciach. Aby zapewnić przyborom jak najlepszą sterylność, warto zaopatrzyć się w urządzenie, które może ją zagwarantować.
W każdym profesjonalnym zakładzie kosmetycznym powinien znaleźć się dobrej jakości sterylizator. Podobnie jak inne niezbędne sprzęty, musi on zajmować ważne miejsce w salonowej hierarchii, ponieważ bez niego nigdy nie zagwarantuje się klientkom stuprocentowego bezpieczeństwa oraz higieny przy zabiegach.

Czystość i bezpieczeństwo przede wszystkim

Każdy zdaje sobie sprawę z tego, jak istotna jest kwestia, by wszystkie narzędzia, wykorzystywane do tworzenia profesjonalnego manicure’u były idealnie oczyszczone.  W tym celu powinno się zakupić sterylizator, który dotrze do najbardziej problematycznych miejsc, usuwając wszelkie nieczystości i drobnoustroje. Większość nowoczesnych modeli, tak jak na przykład sprzęt, proponowany przez Evonails, działa w oparciu o ultradźwięki. To za ich pomocą usuwa zanieczyszczenia, trudne do likwidacji przy użyciu standardowych narzędzi. Sekretem jego skuteczności okazują się malutkie bąbelki, wytworzone za sprawą dźwięków o bardzo wysokiej częstotliwości. Kiedy pękają, fale uderzeniowe z dużą skutecznością odrywają brud od powierzchni przyborów kosmetycznych. Urządzenia takie mogą być wyposażone w wyświetlacz LED, umieszczony na panelu sterowania. Są one raczej niewielkich, wręcz kompaktowych rozmiarów, by mogły bez problemu zmieścić się praktycznie wszędzie. Oczywiście, można wybierać też duże sterylizatory, takie jak autoklawy, ale nie w każdym salonie kosmetycznym muszą być warunki na ich zainstalowanie.

Optymalne warunki do pracy

O bezpieczeństwo w salonie kosmetycznym powinno się dbać dokładnie w takim samym stopniu, jak w gabinecie zabiegowym. Tu również pracownicy mogą mieć kontakt z płynami ustrojowymi klientek, a o skaleczenie przy manicurze również nie jest szczególnie trudno. Właśnie dlatego między innymi tak ważne jest sterylizowanie wszelkich narzędzi. Proces sterylizacji to inaczej wyjałowienie, czyli pozbawianie oczyszczanych przedmiotów wszystkich mikroorganizmów, jakie mogły się na nich znaleźć. Likwidacji ulegają ich wszelkie formy – wegetatywne i przetrwalnikowe. Poddane działaniu sterylizatora powinny zostać te narzędzia, które mogą mieć w jakimkolwiek stopniu styczność z krwią klientki, a więc nożyczki, pilniki, cążki, pęsety, dłuta, szczypce oraz frezy. Tylko wówczas, gdy zostaną one skutecznie odkażone, stylista powinien zasiadać do swojej pracy.

Oczywiście, równie ważna w salonie kosmetycznym okazuje się dezynfekcja. Do niej przeznaczone są  specjalne środki i płyny, w których zanurza się narzędzia przed i po każdym wykonywanym zabiegiem. Warto też pamiętać, że dezynfekcji muszą również podlegać wszystkie powierzchnie, znajdujące się na terenie zakładu – w przeciwnym razie wszelkie wysiłki spełzną na niczym.  Nie zaszkodzi też posiadać do niektórych zabiegów jednorazowe narzędzia, które będą wyjmowane przy klientce ze sterylnego opakowania i wyrzucane po spełnieniu swojej roli do kosza.
Nie zaszkodzi też wyposażać salonu w urządzenia, znacznie ułatwiające pracę. Wówczas wszystkie zabiegi przeprowadza się sprawniej, wkładając w nie dużo mniej wysiłku, a co więcej, zapewnia się pełne bezpieczeństwo nie tylko sobie, ale i Paniom, które przychodzą na manicure bądź też pedicure.

zobacz jako pierwsza najnowsze kolekcje,
promocje, konkursy oraz porady
i inspiracje od Evonails.