Frezy do paznokci (40)

Frezarki do paznokci dają szerokie możliwości, jedynie pod warunkiem, że wykorzystuje się w nich profesjonalne frezy kosmetyczne. W ofercie Evonails znaleźć można wszelkie niezbędne narzędzia przystosowane do współpracy z elektrycznymi frezarkami - dostępne są frezy o zróżnicowanych kształtach i grubości ścierniwa.
W asortymencie znajdują się zestawy frezów, specjalne nośniki do nakładek oraz kapturki ścierne o różnej gradacji.

Zobacz całą kolekcję
Cena
  1. 3
    390
  2.  
  3. -
Sortuj wg
Na stronie 30 60 90
Sortuj wg
Na stronie 30 60 90

Frezy do paznokci – idealny kształt płytki paznokcia

Na istotę dobrze wykonanego manicure’u składa się kilka pomniejszych elementów. Oczywiście, jak chyba zresztą uważają wszyscy, najważniejszy wydaje się kolor wiodący – ten, który widać na płytce paznokcia – naturalnej bądź nie. Może go jednak przyćmić efektowny wzorek czy pyłek, którym obsypany zostanie powierzchnia paznokcia. Równie istotna okazuje się również długość płytki paznokcia oraz jej docelowy kształt, dzięki którym może zachwycać każdego, kto tylko na nią spojrzy. Aby jednak wszystkie te części mogły się ładnie złożyć w spójną całość, konieczne są narzędzia, przy pomocy których wykonywana jest stylizacja. Do wykonania pięknej, barwnej dekoracji, potrzebny jest lakier, by stworzyć nim drobny wzór – cieniutki pędzelek, pozwalający na dużą precyzję, a do świecącej stylizacji niezbędny okaże się brokat lub diamentowy pyłek. Jedynym i niezastąpionym narzędziem, potrzebnym do ukształtowania, czy inaczej mówiąc wymodelowania płytki paznokcia, jeszcze do niedawna był pilnik. Od pewnego czasu w profesjonalnych salonach kosmetycznych niezbędnym wyposażeniem każdego kuferka na kosmetyki jest elektrycznie napędzana frezarka.

Wkładami, których używa się do obróbki paznokcia przy stosowaniu frezarki, są frezy. Przypominają one nieco niewielkie wiertła, zakończone rozmaitymi końcówkami (ich kształt oraz faktura zależy od przeznaczenia). Dzięki temu, że mają naprawdę niewielkie rozmiary, charakteryzują się dużą precyzją, dając wyjątkowo dobre efekty.

Do czego przydadzą się frezy?

Frezy służą głównie do nadawania pożądanego kształtu paznokciom. Obrabianie paznokci nie kończy się jednak tylko na ich piłowaniu – trzeba je bowiem odpowiednio oczyścić, wypolerować, skrócić lub też usunąć zrogowaciały naskórek, który przeszkadza i niestety nie wygląda estetycznie, nawet jeśli towarzyszy mu piękna stylizacja. Frezarki używa się głównie do przygotowania płytek paznokci do wykonania manicure’u.

Rodzaje frezów i jak ich używać

Najpopularniejsze materiały, z których wykonuje się frezy, to karbid (inaczej spiekane węgliki) oraz diament. Ostrza frezów, wykonane z karbidu, mają specjalne nacięcia, które dają możliwość niwelowania pyłu. W ten sposób obniżeniu ulega również temperatura powierzchni dotyku z płytką paznokcia. Diamentowe ostrza są z kolei bardzo twarde, dlatego cechują się dłuższą żywotnością niż ostrza karbidowe.

Frezy diamentowe są najczęściej używane do czyszczenia spodniej strony paznokci, a także wykorzystuje się przy likwidacji zgrubiałego naskórka. Doceniają je szczególnie styliści podczas przedłużania paznokci przy pomocy akrylu lub żelu. Wśród nich można wymienić chociażby stożek diamentowy, który zajmuje się usuwaniem zabrudzenia spodniej części paznokcia przy jednoczesnym jej wygładzeniu. Dzięki swojej specyficznej konstrukcji, jest narzędziem idealnym do docierania do trudno dostępnych miejsc, z jakimi nie poradziłyby sobie żadne inne końcówki frezarki. Wykorzystując go, można ponadto wywiercić otworki, wykonać artystyczne wzorki lub też usunąć wszelkie zgrubienia, powstałe wokół płytki paznokcia. Może być ponadto wyposażony w kulkę diamentową, którą będzie zwieńczony. Przydaje się szczególnie wtedy, gdy należy wykonać „linię uśmiechu” podczas przygotowywania manicure’u typu french. Warto również zaopatrzyć się w różnego rodzaju akcesoria pomocnicze.

Zdarzają się również frezy, wykonywane z wyjątkowo twardego metalu. Cylinder tytanowy, który przygotowany został ze stali hartowanej nadaje się na przykład do skracania tipsów lub spiłowywania starej warstwy masy światłoutwardzalnej. Przydatne okazują się ponadto frezy kamienne. Wśród nich popularne są walce różnych rozmiarów – mały służy do przygotowywania naturalnych paznokci na przedłużanie, duży ma za zadanie skracać sztucznego bądź naturalnego paznokcia, natomiast duży zajmuje się czyszczeniem trudno dostępnych miejsc. Ciekawym frezem jest również frez kamienny „płomień” – jego charakterystyczny kształt pozwala bowiem na łatwe operowanie w okolicy wału paznokciowego.

Należy również zwrócić uwagę na tak zwane kapturki ścierne. Nakłada się je na specjalny trzpień, a następnie wykorzystuje do wygładzania masy akrylowej lub żelowej. Innym ich zastosowaniem może być natomiast przygotowywanie paznokcia  pod manicure oraz usuwanie zgrubień z płytki paznokcia.

Najwyższa jakość

Najlepiej jest korzystać z frezów, które pochodzą ze sprawdzonych źródeł i dobrych producentów. W ten sposób bowiem można mieć pewność, że wybiera się narzędzia najlepszej jakości, pozwalające na uzyskiwanie optymalnych efektów za każdym razem, gdy przygotowuje się profesjonalny manicure. Evonails proponuje najdoskonalsze rozwiązania, oferując swoim klientom bardzo szeroki wybór ostrzy, frezów oraz kapturków ściernych, jakie mogą wykorzystywać według własnego uznania. Frezy można kupić też w funkcjonalnych zestawach, które na pewno przydadzą się osobom, dopiero zaczynającym swoją przygodę z frezarką. Naturalnie, trzeba też zwracać uwagę na jakość samego urządzenia oraz dopasować je odpowiednio do konkretnej sytuacji.

zobacz jako pierwsza najnowsze kolekcje,
promocje, konkursy oraz porady
i inspiracje od Evonails.