Frezarki do paznokci - do manicure, pedicure (4)

Frezarki do paznokci Evonails zaprojektowane zostały do formowania oraz polerowania paznokci w czasie zabiegów manicure i pedicure. Specjalna konstrukcja, regulacja szybkości pracy i duża moc naszych urządzeń pozwala na szybkie i skuteczne kształtowanie naturalnych i sztucznych paznokci, wykańczanie powierzchni i efektowne polerowanie.
Przemyślane mechanizmy i elegancki design sprawiają, że prezentowane urządzenia doskonale uzupełnią wyposażenie każdego profesjonalnego salonu piękności. W ofercie posiadamy także szeroki wybór frezów pasujących do prezentowanych modeli.

Zobacz całą kolekcję
Cena
  1. 219
    1370
  2.  
  3. -
Sortuj wg
Sortuj wg

Frezarki do paznokci – uzyskaj kształt idealny!

Zdobienie paznokci to wciąż gorący temat wśród kobiet. Coraz więcej z nich decyduje się na przygotowywanie długotrwałych stylizacji z wykorzystaniem żeli UV lub lakierów hybrydowych. Dzięki temu, że oba materiały są światłoutwardzalne, wytrzymują na płytce paznokcia lub na założonym tipsie bardzo długo, bo aż do trzech, czterech tygodni. Nic dziwnego, że właśnie te dwie metody, pozwalające na manicure niemal permanentny, zyskują obecnie największą popularność. Aby jednak w ogóle nakładać lakier czy żel na paznokcie, potrzebne jest właściwe uformowanie jego płytki. W większości przypadków można tego dokonać za pomocą odpowiednio dobranego pilnika oraz innych ręcznych narzędzi pomocniczych. W przypadku bardziej „opornych”, grubych i wielowarstwowych paznokci albo właśnie modelując tipsy, warto użyć frezarki.

Profesjonalną frezarkę, tak jak pochłaniacze pyłu oraz parafiniarki do paznokci, najłatwiej jest znaleźć w salonie kosmetycznym. To właśnie tam większość kobiet ma z nią styczność po raz pierwszy. Jest ona bowiem urządzeniem, posiadającym rozmaite wkłady – tak zwane frezy, kształtem, a także sposobem pracy najbardziej zbliżone do wierteł. Używa się jej głównie podczas przeprowadzania fachowego manicure’u lub pedicure’u. Naturalnie, można się nią też posługiwać samodzielnie w domu, jednak wówczas zalecana jest szczególna ostrożność, zwłaszcza jeśli ktoś dopiero zaczyna swoją przygodę z tym sprzętem.

Charakterystyka frezarki

Frezarka nie jest bardzo skomplikowanym urządzeniem. Najważniejszymi jej częściami są właśnie frezy, dzięki którym możliwa staje się profesjonalna obróbka paznokcia. Charakteryzują się one niewielkimi rozmiarami, by wygodnie było manewrować nimi przy paznokciach. Niektórym mogą na przykład przywodzić na myśl cienki wkład do długopisu, który jednak ma na swoim końcu element, wykonany z solidnego materiału ściernego.

Najbardziej cenione są frezy diamentowe (najwyższa skuteczność), jednak w sprzedaży są także frezy piaskowe (te poleca się szczególnie początkującym stylistom oraz osobom, chcącym korzystać z frezarki w domu, z uwagi na to, że okazują się znacznie  delikatniejsze od diamentowych). W podstawowych zestawach do frezarki znajduje się pięć różnych wkładów – każdy z nich natomiast służy do czego innego. Jedne nadają się bowiem do skracania wolnego brzegu paznokcia, inne do nadawania mu kształtu, opracowywania skórek, usuwania nałożonej masy akrylu lub żelu czy matowienia płytki. Jak widać, frezarka ma bardzo różnorodne zastosowanie – wszystko zależy od tego jak i do czego zostanie użyta.

Po co korzystać z frezarki?

Podstawową zaletą frezarki jest to, że zastępuje funkcje wszystkich podręcznych narzędzi manicurzysty – pilników, polerek oraz cążków. Dzięki temu podczas tworzenia stylizacji można zaoszczędzić sporo czasu, a sam zabieg staje się dużo prostszy niż przy użyciu tradycyjnych przyborów. Wszystko zależy tylko i wyłącznie od sprawnej wymiany wkładów, jednak cały czas korzystamy z tego samego narzędzia, odpowiednio manewrując przy obrabianym paznokciu.

Istotną rzeczą jest również to, że do zabiegu z użyciem frezarki można podejść zupełnie „na sucho”. W przypadku tradycyjnych narzędzi przed manicurem konieczne jest bowiem zmiękczenie skórek specjalnym płynem. Jeśli ktoś zastanawia się nad zakupem frezarki do domu, by w swoich czterech kątach samemu przygotowywać wspaniałe stylizacje, musi tylko zmierzyć się z instrukcją obsługi. Czasem może się ona wydawać na początku nieco skomplikowana, ale potem, w miarę użytkowania, wszystko powinno stać się jasne.

Zabiegi, wykonane z użyciem frezarki, okazują się z reguły efektywniejsze niż przy wykorzystaniu zwykłych narzędzi. Trzeba jednak pamiętać, by za każdym razem regulować ilość obrotów – jeśli frezowaniu podlegają naturalne paznokcie, trzeba je na przykład maksymalnie zmniejszyć. W przypadku, gdy się tego nie zrobi, może dojść do przegrzania płytki paznokcia lub nawet do jej zupełnego przepiłowania. Urządzenie powinno charakteryzować się wzorową stabilnością, nie drżeć oraz dobrze leżeć w dłoni. Przed jej zakupieniem warto też sprawdzić, czy jej regulacja obrotów jest płynna oraz czy obsługa nie wydaje się przesadnie skomplikowana. Należy sobie również zdawać sprawę z tego, że frezarka, jak każde urządzenie z napędem elektrycznym, wymaga dużej uwagi i kontroli ze strony swojego właściciela, by mogła działać bezpiecznie.

Kiedy używać frezarki?

Frezarki, jak już było powiedziane wcześniej, najczęściej używają styliści w salonach kosmetycznych. Można ją wykorzystywać zarówno do sztucznych, jak i naturalnych paznokci, jednak w tym drugim przypadku potrzebna jest wprawa, by nie uszkodzić niechcący płytki. Warto też wybierać frezy dobrej jakości, ponieważ w przeciwnym razie mogą się zacząć bardzo prędko wykrzywiać, a w konsekwencji doprowadzić do zniszczenia tulei zaciskowej urządzenia. Podczas pracy należy dostosowywać obroty frezarki do danego frezu.

zobacz jako pierwsza najnowsze kolekcje,
promocje, konkursy oraz porady
i inspiracje od Evonails.