Farbki akrylowe do zdobień paznokci (26)

Farbki akrylowe stanowią wyjątkową propozycję dla kosmetyczek i stylistek tworzących kreatywne i niestandardowe ozdoby paznokci. Z pomocą specjalnej farbki i pędzelka stworzyć można dowolny wzór lub deseń albo podkreślić detale zdobień wykonanych innymi technikami.
Farbki akrylowe dostępne są w wielu modnych kolorach - odpowiednia konsystencja i nowoczesna formuła pozwolą osiągnąć idealny efekt, bez rozlewających się linii oraz zacieków na ozdabianych paznokciach.

Zobacz całą kolekcję
Pojemność
  1. 15 ml (25)
Cena
  1. 11
    12
  2.  
  3. -
Sortuj wg
Sortuj wg

Farbki akrylowe do zdobień paznokci – stwórz malowane arcydzieło

Przygotowywanie pięknych, kolorowych paznokci to nie lada wyzwanie. Różne stylizacje, wykonywane przez osoby z dużym doświadczeniem, znajdują uznanie w oczach wielu kobiet. Przy robieniu profesjonalnego manicure liczy się bowiem nie tylko pomysł, ale też jakość jego przygotowania. Jeśli ktoś robi go umiejętnie, posługując się odpowiednimi akcesoriami, na pewno stworzy niepowtarzalne dekoracje, które będą zachwycać przez długi czas. Najczęściej niewątpliwie do dekorowania paznokci używa się rozmaitych lakierów – akrylowych, hybrydowych lub żeli. Dwa ostatnie wymagają utwardzenia w świetle UV, dlatego do przygotowania stylizacji z ich wykorzystaniem potrzebna jest specjalna lampa. Wielu paniom marzą się jednak dodatkowe wzory, przygotowane odrębnym kolorem na gładkiej powierzchni. Do tego celu są przeznaczone specjalne lakiery, wyposażone w aplikator w formie cienkiego pędzelka o odpowiednio dopasowanym kształcie. Inną, równie ciekawą techniką zdobniczą okazuje się natomiast malowanie wzorów przy pomocy farbek akrylowych.

Wzory, stworzone za pomocą farbek akrylowych, wyglądają nieco inaczej niż te, przygotowywane przy użyciu dowolnego lakieru zdobniczego. Dają one bowiem bardziej „malarski” efekt, a dobrze położone, sprawiają wrażenie odpowiednio dopasowanej naklejki na paznokcie. Umiejętny stylista bez problemu stworzy za ich pomocą bardzo przestrzenny obraz. Dodatkowo zachęcamy do sprawdzenia naszych produktów, takich jak ozdoby na paznokcie, czy produkty do pielęgnacji dłoni.

Zdobienia inne niż wszystkie

Farby akrylowe wykorzystuje się dosyć często w zdobieniu paznokci, jednak nie wszystkie kobiety zdają sobie sprawę z tego, że można je w ten sposób używać. Nadają się one zarówno do malowania bezpośrednio na naturalnej płytce, jak i założonym tipsie. Można nakładać je na lakier akrylowy oraz żele. Charakteryzują się one szeroką paletą barwną oraz w większości przypadków bardzo nasyconymi kolorami. Aby nadawały się do użytku, za każdym razem należy je dokładnie wymieszać. W pojemniku z farbką powinna się znaleźć mała, ołowiana kulka, dzięki której proces ten staje się dużo łatwiejszy. Warto też zadbać o szczelne przechowywanie, ponieważ nie można pozwolić, by farba wyschła.

Akcesoria do zdobienia paznokci, jakimi są farbki akrylowe, dają dużo większe możliwości niż lakiery dekoracyjne oraz ich aplikatory. Przede wszystkim, dzięki nim można uzyskać efektowne wykończenia o rozmaitym charakterze, na przykład półprzeźroczyste, mieniące się kilkoma kolorami lub perłowe. Dużym uznaniem cieszą się też zdobienia, wykonane w kolorystyce metalicznej. Zwykle maluje się kwiaty, proste wzory geometryczne oraz symetryczne motywy, które można dowolnie rozwijać.

Sztuka malowania akrylem

Malowanie za pomocą akrylu wymaga dużej precyzji i pewnego doświadczenia, którego można jednak nabierać w trakcie poszczególnych prób. Oczywiście, chyba dla nikogo nie jest tajemnicą, że zdobienia, wykonane przez profesjonalistę z salonu kosmetycznego będą prezentowały się dużo efektowniej niż dekoracje, przygotowywane przez amatora, który zabiera się do ich tworzenia po raz pierwszy. Mimo wszystko, warto eksperymentować, by zyskać wprawę, a za jakiś czas stać się prawdziwym mistrzem.

Przede wszystkim, podchodząc do malowania farbkami akrylowymi, trzeba koniecznie pamiętać o wyposażeniu się w środek, który będzie w stanie doczyścić ich pozostałości. Warto mieć świadomość, że domycie plam z akrylu tego rodzaju, pozostających na skórze czy, co gorsza, ubraniach może stanowić nie lada problem i woda tutaj niestety nie wystarczy. Jeśli malowana dekoracja ma powstać na naturalnej płytce paznokcia konieczne okazuje się zastosowanie lakieru podkładowego oraz utwardzającego. Tutaj kluczowy jest także ich dobór – brak profesjonalnego preparatu może bowiem skutkować pękaniem farby w momencie nakładania warstwy utwardzającej. Czasem zdarza się też, że na źle przygotowanej powierzchni akryl po prostu spływa, rozmazując się i nie tworząc wzoru. Istnieje też możliwość nakładania farbek na żel podkładowy (koniecznie odtłuszczony). Później, już po wykonaniu dekoracji, należy natomiast wykorzystać żel nabłyszczający. Bez niego stylizacja stałaby się zbyt matowa i nie rzucałaby się w oczy. Ponadto, łatwiej mogłaby ulec zniszczeniu. Przed nałożeniem ostatniej warstwy, będącej warstwą wykończeniową, trzeba też pamiętać, by odczekać, aż farba wyschnie. W przeciwnym razie lakier przyklei się do niej, a obie substancje zmieszają, w rezultacie nie nadając się już do użytku.

Wysoka jakość i profesjonalizm

Wybierając farbki akrylowe warto zwracać uwagę na produkty od sprawdzonych marek, które gwarantują najwyższą jakość. Tylko z wykorzystaniem dobrze skomponowanych farb można stworzyć profesjonalne zdobienia, zachowujące idealną trwałość oraz niesamowity wygląd.

O farbki trzeba też odpowiednio dbać. Wraz z upływem czasu ich konsystencja może nieco zgęstnieć, dlatego należy zwiększać ich żywotność poprzez dodanie niedużej ilości wody. Jeśli zadba się o takie szczegóły, na pewno każda stylizacja okaże się udana.

zobacz jako pierwsza najnowsze kolekcje,
promocje, konkursy oraz porady
i inspiracje od Evonails.