Bloki polerskie do paznokci (10)

Bloki polerskie do paznokci Evonails produkowane są głównie z myślą o profesjonalistach - stąd też wynika szczególna dbałość o doskonałą jakość oraz wysoką trwałość samego bloku, jak i zastosowanego ścierniwa. Do dyspozycji oddano kolekcję specjalistycznych bloków do polerowania oraz matowienia powierzchni paznokcia.
Evonails oferuje bloki polerskie o różnej gradacji, które powalają osiągnąć idealny efekt końcowy lub przygotować paznokieć do zabiegów manicure lub pedicure.

Zobacz całą kolekcję
Cena
  1. 2
    5
  2.  
  3. -
Sortuj wg
Sortuj wg

Bloki polerskie do paznokci  - dla idealnie gładkich paznokci

Pięknego manicure’u nie powstydziłaby się pewnie żadna kobieta z klasą, lubiąca eksperymentować z wyglądem swoich paznokci. Kolor, efektowny wzorek czy błyszcząca powierzchnia to jednak nie wszystko. Bardzo ważne jest, by paznokciom nadać odpowiedni kształt, przygotować je do pracy nad stylizacją, a potem także nadać zdrowego blasku. Aby naturalna płytka paznokcia pozostawała w dobrej kondycji, używa się rozmaitych odżywek, które pomagają jej zachować odpowiednią grubość, nie rozwarstwiać się, jak również nie łamać. Wszelkim zabiegom upiększającym można się właściwie poddać dopiero wówczas, gdy paznokcie będą zdrowe i zregenerowane, ponieważ w przeciwnym razie będą one wywierały na ich płytkę bardzo niekorzystny wpływ. Kiedy już są zadbane, naturalnie lśniące i odpowiednio wytrzymałe, można rozpocząć prawdziwą przygodę z manicurem. Nim jednak przeprowadzi się żmudny proces zdobienia paznokci, warto je odpowiednio przygotować, modelując i poddając zmatowieniu, na przykład przy użyciu specjalnego bloku polerskiego.

Bloki polerskie mogą mieć różne zastosowanie. Przed wykonaniem stylizacji używa się ich do matowienia płytki, by lepiej przylegał do niej lakier lub żel. Ich główną funkcją, jak sama nazwa wskazuje, jest jednak polerowanie paznokci, które daje efekt pięknych, lśniących paznokci, które wyglądają bardzo zdrowo.

Czym charakteryzują się bloki polerskie i co je wyróżnia?

Bloki polerskie to wbrew pozorom wcale nie to samo, co tradycyjne pilniki, mimo że wyglądają bardzo podobnie. Są one bowiem zdecydowanie delikatniejsze i nie oddziałują na paznokcie w tak samo drastyczny sposób, nawet w przypadku nieumiejętnego posługiwania się nimi (oczywiście nimi również można zniszczyć płytkę paznokcia). Przybierają one zazwyczaj postać kostki, której każda ścianka charakteryzuje się inną ziarnistością – mogą być trzy lub czterostronne. Są one przydatnym akcesorium, tak jak na przykład pędzelki do zdobienia paznokci. Bloki polerskie zwykle wykorzystuje się je do matowienia oraz polerowania paznokci. Za ich pomocą można również zdejmować spore warstwy żelu lub akrylu, nałożone wcześniej na płytkę naturalną bądź na tipsa.  Wprawne stylistki posługują się nimi także, gdy chcą wymodelować powierzchnię tipsa, kiedy dokonują już ostatecznej obróbki manicure’u. Bloki polerskie można podzielić na dwa podstawowe rodzaje – blok biały oraz blok niebieski. Pierwszy z nich nadaje się do tworzenia wykończeń oraz matowienia płytki naturalnego paznokcia. Ich powierzchnię pokrywa chlorek glinu. Drugi typ bloku polerskiego wykorzystuje się natomiast do polerowania, jednak zazwyczaj w przypadku stylizacji akrylowej. Białego bloku używa się wyłącznie do paznokci naturalnych, niebieskiego natomiast raczej do paznokci sztucznych.

Warto wspomnieć, że do nadania finalnego połysku używa się raczej polerki. W ten sposób dokonuje się także wyrównania wszelkich nierówności o nieznacznym stopniu wypukłości oraz rys, jakie powstały w przypadku użytkowania pilnika. W tym celu warto wybierać polerki o ziarnistości, mającej wartość: 460, 320, 280 lub 240. Oczywiście, polerki oraz bloki polerskie powinno się używać zarówno przed, jak i po wykonaniu manicure’u.

Jak wypolerować paznokcie?

Polerowanie paznokci wcale nie jest trudnym zabiegiem i można go wykonać samodzielnie w domu. W pierwszej kolejności powinno się odpowiednio wymodelować brzeg paznokcia, używając delikatnego pilnika. Ważne, by nadać mu taki kształt, jaki ma w domyśle mieć. Później należy przejść do wygładzenia krawędzi płytki, by nie haczyła i nie zaczepiała się o dotykane materiały (na przykład w przypadku ubrań). W następnym etapie możesz przejść do polerowania oraz wyrównywania powierzchni przy pomocy bloku polerskiego. Następnie należy im nadać delikatnego połysku.

Polerowanie można wykonywać maksymalnie dwa razy na miesiąc – wówczas poprawia się wygląd płytki paznokcia, a co więcej usuwa część występujących przebarwień. Z częstotliwością tego zabiegu nie należy jednak przesadzać – w momencie, gdy polerowanie przeprowadza się za często, można znacznie osłabić płytkę paznokcia, sprawiając, że stanie się cienka jak papier i łamliwa. Dla wzmocnienia paznokci warto więc zawsze stosować dodatkowo oliwki lub odżywki nawilżające oraz regenerujące płytkę paznokcia. Ich aplikacja nigdy nie zaszkodzi, a na pewno przyniesie trochę ulgi paznokciom.

zobacz jako pierwsza najnowsze kolekcje,
promocje, konkursy oraz porady
i inspiracje od Evonails.