Arielka (efekt syrenki na paznokciach) (5)

Błyszczące stylizacje paznokci wciąż cieszą się niesłabnącą popularnością. Umiejętne wykorzystywanie ozdób daje gwarancję osiągnięcia perfekcyjnego wykonania. Jedną z ciekawszych propozycji jest opalizujący pyłek, po nałożeniu pozwalający uzyskać efekt syrenki na paznokciach, czyli stworzyć idealnie równą, połyskującą taflę na powierzchni płytki paznokcia.
Arielka z efektem syrenki od Evonails zagwarantuje świetlistą, jednolitą dekorację paznokci. Dzięki prostocie nakładania, z produktu mogą korzystać wszyscy, bez względu na doświadczenie w zdobieniu paznokci.

Zobacz całą kolekcję
Pojemność
  1. 2 g (5)
Cena
  1. 6
    7
  2.  
  3. -
Sortuj wg
Sortuj wg

Arielka (efekt syrenki) – połysk, jakiego jeszcze nie widziałaś

Będąc w tematyce stylizacji paznokci, zwykle ma się na myśli kolorowy manicure, niekiedy stawiający na prostotę, a czasem wręcz odwrotnie – zaskakujący wielością motywów zdobniczych. Gusta kobiet tak naprawdę są bardzo różne. Jedne stawiają na długotrwały efekt, licząc na permanentną dekorację. Uzyskują ją za pomocą lakierów lub żeli, utwardzanych za pomocą promieni UV (wykorzystywane są do tego lampy UV albo LED, znajdujące się w każdym profesjonalnym salonie kosmetycznym). Innym z kolei zależy na prostocie oraz szybkości wykonania stylizacji. Wówczas zwykle skłaniają się ku takim rozwiązaniom, jak lakiery tradycyjne oraz wszelkie dodatki zdobnicze, które można do nich zastosować. Są wśród pań również miłośniczki arcydzieła, wymagające od manicure’u czegoś więcej. To właśnie one decydują się na efektowne zdobienia, tworzone przy użyciu lakierów, czy specjalnych stempli. One też z chęcią odkrywają możliwości całkowicie nowatorskiego efektu syrenki. Polecamy również sprawdzić efekt lustra na paznokciach - Chrome Effect oraz naszą ofertę eleganckich kryształków Swarovskiego.

Arielka od Evonails, czyli właśnie efekt syrenki to po prostu brokatowy pyłek, służący do kreowania idealnie błyszczącej tafli paznokcia. Płytka po jego ingerencji ma za zadanie opalizować w zależności od kąta padania światła oraz kontaktu z konkretnym kolorem, wziętym z otoczenia. Dzięki swojej niebywałej trwałości, może zachwycać swoją obecnością przez długi czas.
Wybierz swój kolor

Srebrzysty połysk lubi się łączyć z różnymi barwami. Marka Evonails proponuje więc Arielkę w kilku odcieniach. Wersja srebrna na pewno przyda się na dyskotece, gdzie, w świetle neonów, zaprezentuje wszystkim pełnię swojego blasku. Doskonale będzie też wyglądać do czarnej, wieczorowej stylizacji jako uzupełnienie efektownej biżuterii. Złoty efekt także nada się na eleganckie przyjęcie jako dodatek do czerni, a może też posłużyć jako błyszczący akcent sylwestrowej kreacji. Pozostałe trzy warianty: złoto-różowy, fioletowy i w kolorze błękitu nieba najlepiej dopasować do konkretnego stroju, sugerując się barwą oraz jego przeznaczeniem. Jeśli zdobienie będzie delikatne, można je nawet wykorzystać na wyjście służbowe czy na co dzień, do pracy. Manicure, stworzony z ich udziałem, na pewno będzie się znacznie różnił od typowej stylizacji, a ponadto nigdy nie zdubluje innego zdobienia, wykonanego z użyciem pyłku.

Przygotowania stylizacji na paznokciach

Jak w przypadku każdej stylizacji, najpierw trzeba przygotować do niej paznokcie. Pyłek najlepiej sprawdza się w połączeniu z lakierami hybrydowymi, dlatego też na względzie trzeba mieć manicure hybrydowy. Najpierw należy więc nadać paznokciom określony kształt, wykorzystując w tym celu dobry pilnik. Konieczne okazuje się też usunięcie bądź odsunięcie skórek. Potem przyda się wygładzenie wszelkich nierówności naturalnej płytki, a następnie jej zmatowienie i odtłuszczenie.

Kiedy paznokcie są już odpowiednio przygotowane, nakłada się preparat bazowy. Dopiero na niego można położyć wybrany lakier kolorowy. Najlepszym posunięciem będzie utworzenie kilku cienkich warstw, by manicure zyskał odpowiednią trwałość i grubość. Po utwardzeniu ostatniej, można już spokojnie aplikować pyłek. Powinno się to robić obsypując nim powierzchnię paznokci (nie zaszkodzi wykorzystanie w tym celu kopytka lub też specjalnego dłutka). Następny krok stylizacyjny zależy natomiast od tego, jaki efekt końcowy chce się uzyskać. Jeśli celem jest stworzenie silnie brokatowej powierzchni, należy jedynie zetrzeć nadmiar efektu pędzelkiem. W przypadku, gdy ma powstać jedynie idealnie gładka, połyskliwa tafla, pyłek należy wetrzeć w lakier kolistymi ruchami palca, a dopiero później zebrać pędzelkiem nadmiar drobinek. Możliwe jest też stworzenie bardzo delikatnego manicure’u – wtedy poleca się zamiast obsypywania paznokcia nałożenie odrobiny pyłu na palec i delikatne wtarcie go w płytkę.

Na końcu nie należy pod żadnym pozorem zapomnieć o nałożeniu topu, utwardzeniu go przy pomocy lampy UV oraz przemyciu całości cleanerem, usuwającym warstwę dyspersyjną i jednocześnie nabłyszczającym powierzchnię. To dodatkowo wzmocni trwałość stylizacji, dzięki czemu stanie się mniej podatna na ewentualne zniszczenia. Pyłek nie będzie też odpadał od lakieru ani się ścierał.

Błyszczące paznokcie w dowolnym stylu

Wykonanie profesjonalnego zdobienia efektem syreny najlepiej jest powierzyć doświadczonemu styliście z salonu kosmetycznego. Jego doświadczenie pozwoli wzorowo przeprowadzić cały zabieg i uzyskać taki rezultat, jaki był oczekiwany przez wszystkich. Poza wprawą w przygotowywaniu błyszczącego manicure’u, konieczne są także dobrej jakości lakiery. W przypadku preparatów o niewłaściwej konsystencji efekt po nałożeniu pyłku może okazać się niezadowalający.
Arielka to ostatni krzyk mody. Kilka podstawowych modeli barwnych pozwala na zindywidualizowanie zdobień, które mają olśniewać swoim wykonaniem. Przy ich wykorzystaniu można stworzyć manicure w dowolnym stylu, wyrażającym osobowość nastrój oraz osobowość kobiety, która się na nie zdecyduje.

zobacz jako pierwsza najnowsze kolekcje,
promocje, konkursy oraz porady
i inspiracje od Evonails.