Akcesoria do tipsów (3)

Założenie tipsów oraz ich odpowiednie ozdobienie wymaga profesjonalnych narzędzi. Każdy szanujący się salon kosmetyczny powinien zadbać o właściwe wyposażenie, by zagwarantować klientkom usługi najwyższej jakości. Marka Evonails posiada szereg użytecznych akcesoriów do tipsów, dzięki którym zapewniona zostanie trwałość i efektowność.
Kleje wysokiej klasy, jakie udostępnia Evonails, trzymają mocno, nie pozwalając na żadną wpadkę. Profesjonalna gilotyna tnie natomiast sprawnie, nie miażdżąc i nie szarpiąc brzegów tipsa.

Zobacz całą kolekcję
Cena
  1. 3
    10
  2.  
  3. -
Sortuj wg
Sortuj wg

Akcesoria do tipsów – by Twoja stylizacja powstała sprawnie i szybko

Efektowny manicure to coś, czego pożąda wiele kobiet. Piękne, kolorowe paznokcie przyciągają przecież wzrok, jednocześnie oczarowując precyzją swojego wykonania. Niestety, nie wszyscy mogą wykorzystywać do eleganckich stylizacji naturalne paznokcie. Z uwagi na ich kruchość i względną delikatność, zwykle poleca się zresztą wykonywanie zdobień na ich sztucznych zamiennikach – tipsach. Oczywiście płytki, przygotowane ze specjalnego tworzywa, odpornego na złamania i innego typu uszkodzenia, powstające na skutek codziennych czynności, należy nałożyć na powierzchnię paznokci i skutecznie do niej przytwierdzić, by nie odpadły w najmniej nieoczekiwanym momencie. Profesjonalni styliści dbają też o ostateczne wymodelowanie tipsa, by jak najbardziej przypominał naturalny paznokieć, lub, jeśli tego sobie zażyczy klientka, imitował właśnie wspomniane wcześniej szpony.

Do przygotowywania manicure’u z wykorzystaniem tipsów, niezbędne są pewne akcesoria, które posiadają wszystkie szanujące się salony kosmetyczne. Co więcej, efektowne dodatki, nadające się do pokrywania tipsa już po jego założeniu, również przyczyniają się do stworzenia niezapomnianych stylizacji, stających się dumą każdej kobiety, która się na nie zdecyduje.

Dla dobrej przyczepności

Właściwe przytwierdzenie tipsa do paznokcia jest bardzo ważne. Tylko jeśli zrobi się to profesjonalnie, umiejętnie przykładając sztuczny płatek do naturalnej płytki i przytrzymując przez określony czas, można zagwarantować sobie trwałość przedłużonych bądź upiększonych paznokci. W przeciwnym razie, gdy sztuczny paznokieć zostanie przyklejony nieumiejętnie, może to spowodować jego odklejenie, złamanie, a w konsekwencji stworzyć niebezpieczeństwo, gdyż złamana krawędź okaże się wyjątkowo ostra.

Aby tips został właściwie osadzony, potrzebny jest dobrej jakości klej. Najlepiej jest używać opakowań z pędzelkiem, by bez większego problemu rozprowadzić substancję na całej powierzchni kieszonki sztucznego paznokcia. Trzeba go nałożyć równomiernie, by nie powstały grudki, a jego nadmiar nie wypłynął po przyłożeniu płytki na boki i nie pobrudził skóry. Aby mógł dobrze związać, przyklejanego tipsa należy przyłożyć do płatka naturalnego paznokcia bardzo ostrożnie, tak, by był do niego idealnie dopasowany, a następnie przytrzymać go przez dziesięć sekund. W tym czasie klej zacznie działać (dobry klej ma to do siebie, że bardzo szybko wysycha), a tips solidnie połączy się z paznokciem. Większość substancji, za pomocą których przytwierdza się sztuczne paznokcie, można bez problemu zmyć tradycyjnym zmywaczem do paznokci, więc w razie ewentualnych zabrudzeń nie trzeba szczególnie się martwić. Jeśli już jednak zdarzy się, że tips zostanie naklejony nieprawidłowo, można użyć specjalnego płynu, służącego do usuwania zarówno stylizacji, jak i tipsów.

Jeszcze nim rozpocznie się proces łączenia sztucznego paznokcia z naturalnym, należy użyć zmywacza do paznokci, który odpowiednio przygotuje powierzchnię do dalszych działań.

By Twoje tipsy nabrały odpowiedniego kształtu

Modelowanie tipsów jest bardzo potrzebne, ponieważ bez odpowiedniego kształtu nie będą wyglądać atrakcyjnie i jednocześnie nie stworzą żadnej udanej stylizacji. Do nadawania im właściwej formy używa się zwykle nieco twardszych pilników, które są w stanie poradzić sobie z gramaturą sztucznej płytki. Można je więc nieco zaokrąglić lub, jak kto woli, wyostrzyć. Aby natomiast nieco skrócić pierwotnego tipsa, wystarczy użyć specjalne obcążki, które utną go, nie strzępiąc ani nie wykrzywiając. Równie skuteczne efekty da gilotyna do paznokci. Po jej użyciu koniecznie trzeba opiłować brzegi tipsa wybranym pilnikiem. Cięcie powinna natomiast wykonywać osoba doświadczona, by przypadkiem nie zgnieść płytki lub nie uszkodzić jej w żaden inny sposób przed odcięciem. Precyzja ma tutaj bowiem duże znaczenie.

Sztuczne paznokcie można też więc szlifować przy samym końcu. W tym celu używa się zwykle odpowiednio przygotowanego frezu, zamieszczonego w profesjonalnej frezarce. Powinien on być wykonany z kamienia tarczowego. Ponadto, dobrze dobrany pilnik pozwoli też spiłować powierzchnię tipsa na samym jego początku, już po nałożeniu w ten sposób, by nie było widać, gdzie się zaczyna naturalny paznokieć.

Odkrywanie prawdziwego piękna

Oczywiście, zarówno przezroczyste, mleczne, jak i kolorowe tipsy nie cieszyłyby się taką popularnością, gdyby nie akcesoria, wykorzystywane zazwyczaj do ich zdobienia. Rozmaite drobinki, idealne do zatopienia w żelu czy brokat, rozsypany po powierzchni sztucznego paznokcia, nadaje charakteru każdej stylizacji. Modne obecnie świetliste pyłki, przy pomocy których tworzy się bajeczne kompozycje, rozświetlają płytkę tipsa, tworząc na nim niepowtarzalne zdobienie. Cekiny i inne niewielkie elementy można przyklejać do płytki sztucznego paznokcia, używając kleju do tipsów. Dzięki temu będzie się miało pewność, że ozdoba w żadnym wypadku nie odpadnie.

zobacz jako pierwsza najnowsze kolekcje,
promocje, konkursy oraz porady
i inspiracje od Evonails.